Terminator II

Bruno Mattei

Franco Gaudenzi

Bruno Mattei
  • AllShallFall

jaká si komolenina vetřelce a terminátora. A dost už bylo hoven..... Snad větší pečovinu jsem neviděl.(24.3.2011)

• Goldbeater

Existují tvůrci, kteří sice kopírují nápady jiných, ale dokáží z nich slepit dobrý film. Pak jsou tvůrci, kteří kopírují nápady a spatlají kravinu. A pak je tu Bruno Mattei. Jeho Terminator II je úkaz toho nejhrubšího filmového plagiátorství, jaké má člověk šanci vidět. A to ani tak moc nevykrádá Terminátora, jako spíš Cameronovy Vetřelce - a to tak že scénu po scéně, postavu po postavě a chvílemi dokonce i některé jejich promluvy. Ona vina neleží jen na bedrech Matteie, je nutno neopomenout jeho věrného spolupracovníka Claudia Fragassa, který hned následujícího roku natočil snímek Troll 2, který mnoho lidí považuje za nejhorší film, jaký kdy byl natočen. Jedna hvězda za to, že se u téhle bezskrupulózní hitparády filmové recyklace dá opravdu bavit a že jsem si ji mohl „užít“ na velkém plátně. [Sitges 2019](7.10.2019)

• TERRORDROME

Tak toto dokázal naozaj asi len Bruno Mattei. Názov a obal obšľahnuté z jedného filmu a dej odkopírovaný z druhého. Kto sa teší na Termoša dostane gumených votrelcov. Mattei kopíruje dôkladne a neskutočne drzo, niektoré scény sú doslova doslovné. Inak je to len nekonečné potulovanie sa chodbami medzi trubkami a rúrami spoza ktorých tu a tam vyskakujú nejaké tie oplzlé monštrá ktoré sú hrdinami likvidované v neustále sa opakujúcich záberoch. Vrchol kopírovania je potom scéna v ktorej jeden z hrdinov narazí v počítači na zásadné informácie a začne vykrikovať - "vy bastardi, urobili ste to, urobili ste to"! To už človek fakt stráca reč. Ešte treba dodať, že záver je úplne nezmyselný a film je celkovo v každom ohľade strašná sračka a nudná chobotovina. P.S vzhľadom na mätúci názov a obal by aj mňa zaujímalo koľko ľudí čo to hodnotili a dokonca si to pridali medzi oblúbené filmy, sa dalo oblafnúť a myslia si že sa jedná o Arnoldov trhák.(14.10.2011)

Mix Vetřelců a Terminátora v italském podání. Skupina vojáků neustále prochází labyrinty chodeb a snaží se dopadnout neznámé vetřelce. Ti se občas objeví, aby někoho z týmu buď zlikvidovali, nebo odnesli do jakési líhně, kde jsou uvězněni v zámotku a slouží jako potrava pro budoucí bestie. Snímek kopíruje v klíčových momentech Cameronovy Vetřelce, dokonce i scénu, kde je Ripleová s malou Newt uzavřena s monstrem v laboratoři a nemůže se dovolat pomoci. Samotná monstra zdaleka nedosahují strašidelnosti Gigerova Vetřelce, avšak slizem nešetří. Odpovídající hudbu složil známý skladatel Carlo Maria Cordi (v některých scénách zní téměř jako Goldsmith...). Osobně mě mrzí, že jsem se ani na potřetí nedostal k necenzurované verzi. V rámci filmu jsem si tak nemohl vychutnat trikové lahůdky, jakými jsou například krvavé scény rozkladu lidských těl v kokonech či zdařilé masky potrhaných robotů - terminátorů....(1.9.2012)

• J.Connor

Mno, tenhle film je znám spíše pod svým mezinárodním distribučním názvem Shocking dark, ale existují i jeho akas Alienators a Aliens 2, které jsou mnohem trefnější. Mattei a proslulý sračkář Claudio Fragasso (scénář) vykrádali především jinou Cameronovu klasiku a sice Vetřelce (o 2 roky dříve to byl zase PREDÁTOR v další obskurnosti tohoto dua zvané ROBOWAR). Takže tu máme něco jako Ripleyovou, drsné komando vedené obdobou Hickse, honičky s vetřelci v podzemních chodbách, několik scén se skenerem pohybu a přiblužujícími se monstry, malou vystrašenou holku, která se i zde na čas ztratí a je zachráněna až z kokonu alienů. Dostane se i na Vasquezovou, zde ztvárněnou černou perlou italského trashe Gerettou Giancarlo (čelenka, ježek, natře to i chlapům). Tvůrci nezapomněli ani na prvního vetřelce a servírují nám chlápka, z nějž se vyklube zlý android vyslaný zločinnou korporací k naplnění jejich plánů. Právě ten pak drobnými paralelami odkazuje na Terminátora. A jestli toho máte málo, tak jedna z postav se jmenuje Commander Bond. Ač to všechno zní dost zábavně a použití distrubučního názvu Terminator II rok před opravdovou dvojkou považuju za 1 z nejlepších filmových špílců v dějinách, dost jsem se nudil. Jistě, nablblost a levnost jsem očekával, ale mohlo to být nápaditější i ostřejší.(19.1.2010)

• - Přestože byl film pod různými názvy uveden v mnoha zemích světa, nebyl kvůli licenčním problémům nikdy oficiálně uveden v USA. (J.Connor)