Vetřelcátor

(festivalový název)
  • Itálie Terminator II (více)

Benátky po roce 2000... Dřívější sídlo kultury a cíl turistů se změnilo k nepoznání. Město zahalil oblak toxických zplodin, který hubí vše živé a umírající město se pomalu rozpadá. Celý prostor je vojensky uzavřen a v sektoru operuje pouze tým Dr. Rafaelsona pracující na přísně tajném projektu. Poté, co je zachyceno nouzové volání vědců o pomoc, je do Benátek vyslán záchranný tým složený z elitních vojáků. Proti jejich vůli se členem komanda stává také Fuller (Christopher Ahrens), zaměstnanec korporace Tubular, jež má o výsledky projektu enormní zájem. (J.Connor)

Othello

[vzpomínky na LFŠ] Pátou hvězdu tomu, věřte nevěřte, ubralo akorát to, že se Matteiovi podařilo k natáčení zajistit tu reálnou elektrárnu, takže jednotlivé lokace nevypadají tak kreténsky, jak bych se mohl vzhledem ke zbytku, těšit. Nejlepší sekvence jsou jednoznačně ty, kdykoli se objeví ta umouněná pětadvacítka, která má na sobě culíky a lacláče jako že jí je ve skutečnosti 10. Tak to je pohoda. (tento vtip vám přivezla sezóna jaro/léto 2020) ()

J.Connor

Mno, tenhle film je znám spíše pod svým mezinárodním distribučním názvem Shocking dark, ale existují i jeho akas Alienators a Aliens 2, které jsou mnohem trefnější. Mattei a proslulý sračkář Claudio Fragasso (scénář) vykrádali především jinou Cameronovu klasiku a sice Vetřelce (o 2 roky dříve to byl zase PREDÁTOR v další obskurnosti tohoto dua zvané ROBOWAR). Takže tu máme něco jako Ripleyovou, drsné komando vedené obdobou Hickse, honičky s vetřelci v podzemních chodbách, několik scén se skenerem pohybu a přiblužujícími se monstry, malou vystrašenou holku, která se i zde na čas ztratí a je zachráněna až z kokonu alienů. Dostane se i na Vasquezovou, zde ztvárněnou černou perlou italského trashe Gerettou Giancarlo (čelenka, ježek, natře to i chlapům). Tvůrci nezapomněli ani na prvního vetřelce a servírují nám chlápka, z nějž se vyklube zlý android vyslaný zločinnou korporací k naplnění jejich plánů. Právě ten pak drobnými paralelami odkazuje na Terminátora. A jestli toho máte málo, tak jedna z postav se jmenuje Commander Bond. Ač to všechno zní dost zábavně a použití distrubučního názvu Terminator II rok před opravdovou dvojkou považuju za 1 z nejlepších filmových špílců v dějinách, dost jsem se nudil. Jistě, nablblost a levnost jsem očekával, ale mohlo to být nápaditější i ostřejší. ()

darkrobyk

Mix Vetřelců a Terminátora v italském podání. Skupina vojáků neustále prochází labyrinty chodeb a snaží se dopadnout neznámé vetřelce. Ti se občas objeví, aby někoho z týmu buď zlikvidovali, nebo odnesli do jakési líhně, kde jsou uvězněni v zámotku a slouží jako potrava pro budoucí bestie. Snímek kopíruje v klíčových momentech Cameronovy Vetřelce, dokonce i scénu, kde je Ripleová s malou Newt uzavřena s monstrem v laboratoři a nemůže se dovolat pomoci. Samotná monstra zdaleka nedosahují strašidelnosti Gigerova Vetřelce, avšak slizem nešetří. Odpovídající hudbu složil známý skladatel Carlo Maria Cordi (v některých scénách zní téměř jako Goldsmith...). Osobně mě mrzí, že jsem se ani na potřetí nedostal k necenzurované verzi. V rámci filmu jsem si tak nemohl vychutnat trikové lahůdky, jakými jsou například krvavé scény rozkladu lidských těl v kokonech či zdařilé masky potrhaných robotů - terminátorů.... ()

Goldbeater

Existují tvůrci, kteří sice kopírují nápady jiných, ale dokáží z nich slepit dobrý film. Pak jsou tvůrci, kteří kopírují nápady a spatlají kravinu. A pak je tu Bruno Mattei, což je sorta sama o sobě. Jeho Terminator II je úkaz toho nejhrubšího filmového plagiátorství, jaké má člověk šanci vidět. A to ani tak moc nevykrádá Terminátora, jako spíš Cameronovy Vetřelce - a to tak že scénu po scéně, postavu po postavě a chvílemi dokonce i některé jejich promluvy. Ona vina neleží jen na bedrech Matteie, je nutno neopomenout jeho věrného spolupracovníka Claudia Fragassa, který hned následujícího roku natočil snímek Troll 2, který mnoho lidí považuje za nejhorší film, jaký kdy byl natočen. Vstřícné hodnocení dávám za to, že se u téhle bezskrupulózní hitparády filmové recyklace dá opravdu bavit a že jsem si ji mohl užít na velkém plátně. [Sitges 2019] ()

Rybizek

Pan režisér Mattei to prý s natočením Terminátora 2 myslel opravdu vážně, o to vtipnějším dojmem to působilo. Jestli tohle bral někdo vážně, tak to zajisté také o něčem svědčí. K takovýmto brakům je potřeba přistupovat s náležitým rozpoložením. Není nad to jít o půlnoci do kina s podobně naladěnými lidmi a pořádně se posmát :):). Vážně natočená parodie na Vetřelce a Terminátora si ode mě zaslouží 67%. (LFŠ 2021) ()

• Přestože byl film pod různými názvy uveden v mnoha zemích světa, nebyl kvůli licenčním problémům nikdy oficiálně uveden v USA. (J.Connor)