Jezdec v čase

Jazdec v čase

Sci-Fi / Western / Akční

USA, 1982, 94 min

• Terva

Důsledky jednoho experimentu do kterého se úplně náhodou zapletl motocyklový závodník Swan. CITÁT - Je to tu strašně divný........ Po úvodním nadšení, že vidím zase jeden dobrý snímek o cestování časem, se nadšení mění ve zklamání. Čtyřicet minut se jen honěj a zase honěj. Nic zajímavého jen škoda materiálu. Hudba dobrá, dialogy váznou a děj pokulhává. Zasmál jsem se, když Swan nasedl na koně. CITÁT - Potřeboval bych návod........... Nic moc. Má to dobrý potenciál, ale velice nevyužitý. Zbytečné prodlužování děje je na škodu. K čemu nám například je půlhodinové ježdění na motorce, když je to dobrodružný film a ne dokument o motorkách ? Situace kolem vrtulníku je už vyloženě trapná. Zvláště ta střelba. Muži co střílejí by měli vědět kam mířit a co trefit a nestřílet někam do ztracena. Velké zklamání a nuda.(8.5.2012)

Netradiční western, kde nechybí mexická vesnička, krásná dívka i padouch v čele banditů. Jen místo tajemného cizince je tu muž z budoucnosti se svoji motorkou, která ty jednodušší lidi děsí a ty vychytralejší nutí ke spřádání plánů, jak ji získat. V podstatě takový předchůdce Návratu do Budoucnosti 3, který je méně vychytaný, ale docela v pohodě.(29.3.2010)

• MM_Ramone

Motocyklový pretekár Lyle Swan sa počas závodu zhodou okolností ocitne v pásme pôsobnosti stroja času, ktorý tajne testuje skupina vedcov. Swana i s jeho výkonnou terénou motorkou to posunie o stopäť rokov do minulosti. Prenesie ho to do roku 1875. Ocitne sa na Divokom Západe. Filmy o cestovaní v čase mám hodne rád. Je to zaujímavá sci-fi téma. Avšak v tomto prípade som ostal dosť sklamaný. Čakal som od toho väčšiu zábavu. Takže môj najobľúbenejší "Jazdec v čase" naďalej zostáva Marty McFly. **(21.12.2016)

• corpsy

Ide o námet populárny a atraktívny. Dá sa na tom vystavať príbeh plný akcie, humoru a napätia ( viď NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI ). TIMERIDER je síce brakový, ale nie to je práve tým problémom. Problémom je jeho nevýraznosť, plochosť a strohosť. Pár vystrelených nábojov, nejaký ten motostunt a to je všetko. Nudu som vzhľadom na béčkový štýl filmu príliš nečakal.(19.2.2018)

Příběh o chlápkovi, co se propadne časem a během různých nebezpečenství se stihne i zamilovat, ve mně svým tématem evokoval pozdější český komiks z Abc Tvrz (1989) a přítomným časovým paradoxem pak dokonce prvního Termoše (1984). Peter Coyote je tu správně slizký kojot a celkově z toho vychází vůbec ne špatné dobrodrůžo, zvláště vzhledem k datu výroby. Na druhou stranu se člověk nemůže ubránit dojmu, že z daného tématu šlo vytřískat víc, především v akční a výpravné rovině (zřejmě nebyly finance).(23.7.2009)

• - Miguel Sandoval v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - V koncové scéně, hned po pádu motocyklu ze skály, je v další scéně motocykl opět na vrcholku hory a nepoškozený. (Ajay)