Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Proslulý závodník na motorkách Lyle Swann (Fred Ward) se účastní turnaje v poušti na mexických hranicích. Během závodu zabloudí a dostane se do epicentra přístroje, na němž američtí vědci testují cestování v čase. Během okamžiku se tak ocitne v roce 1877. Lidé před Swannem a jeho motocyklem prchají, ale neuvěřitelné vlastnosti stroje neuniknou desperátovi Reesovi (Peter Coyote), jenž ho začne neúprosně pronásledovat. Úkryt Swannovi poskytne až křesťanská komunita vedená páterem (Ed Lauter) a krásnou Claire (Belinda Bauer), ale na jak dlouho? (J.Connor)

(více)

Recenze (22)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Motocyklový pretekár Lyle Swan sa počas závodu zhodou okolností ocitne v pásme pôsobnosti stroja času, ktorý tajne testuje skupina vedcov. Swana i s jeho výkonnou terénou motorkou to posunie o stopäť rokov do minulosti. Prenesie ho to do roku 1875. Ocitne sa na Divokom Západe. Filmy o cestovaní v čase mám hodne rád. Je to zaujímavá sci-fi téma. Avšak v tomto prípade som ostal dosť sklamaný. Čakal som od toho väčšiu zábavu. Takže môj najobľúbenejší "Jazdec v čase" naďalej zostáva Marty McFly. ** ()

dobytek odpad!

všechny recenze uživatele

To bylo zase veledílo. Občas se povede natočit slušnej film za pár stovek někde uprostřed pustiny, ale k tomu je potřeba dobrej scénář. Tady byl scénář naprosto stupidní (pokud teda vůbec nějakej scénář existoval a nebylo to celý jedna velká improvizace) a natočit bez nějakýho originálního nápadu kvalitní sci-fi, když měli k dispozici jednu motorku a pár westernovejch kostýmů, je prostě mission impossible. Obvykle i v případě špatnejch filmů najdu nějakej důvod, proč dát aspoň tu 1 hvězdu. Tady jsem nenašel vůbec nic. Ani Fred Ward, kterýho mam docela rád, tady nic nepředved. Navíc stejně většinu času má na hlavě blembák, takže sledujete ve skutečnosti kaskadéra. Ještě bych měl dodat, že asi po hodině jsem to vypnul, takže nevim, jestli to třeba nemělo nějakej fantastickej závěr, kterej by stál za vidění. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Důsledky jednoho experimentu do kterého se úplně náhodou zapletl motocyklový závodník Swan. CITÁT - Je to tu strašně divný........ Po úvodním nadšení, že vidím zase jeden dobrý snímek o cestování časem, se nadšení mění ve zklamání. Čtyřicet minut se jen honěj a zase honěj. Nic zajímavého jen škoda materiálu. Hudba dobrá, dialogy váznou a děj pokulhává. Zasmál jsem se, když Swan nasedl na koně. CITÁT - Potřeboval bych návod........... Nic moc. Má to dobrý potenciál, ale velice nevyužitý. Zbytečné prodlužování děje je na škodu. K čemu nám například je půlhodinové ježdění na motorce, když je to dobrodružný film a ne dokument o motorkách ? Situace kolem vrtulníku je už vyloženě trapná. Zvláště ta střelba. Muži co střílejí by měli vědět kam mířit a co trefit a nestřílet někam do ztracena. Velké zklamání a nuda. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Příběh o chlápkovi, co se propadne časem a během různých nebezpečenství se stihne i zamilovat, ve mně svým tématem evokoval pozdější český komiks z Abc Tvrz (1989) a přítomným časovým paradoxem pak dokonce prvního Termoše (1984). Peter Coyote je tu správně slizký kojot a celkově z toho vychází vůbec ne špatné dobrodrůžo, zvláště vzhledem k datu výroby. Na druhou stranu se člověk nemůže ubránit dojmu, že z daného tématu šlo vytřískat víc, především v akční a výpravné rovině (zřejmě nebyly finance). ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ide o námet populárny a atraktívny. Dá sa na tom vystavať príbeh plný akcie, humoru a napätia ( viď NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI ). TIMERIDER je síce brakový, ale nie to je práve tým problémom. Problémom je jeho nevýraznosť, plochosť a strohosť. Pár vystrelených nábojov, nejaký ten motostunt a to je všetko. Nudu som vzhľadom na béčkový štýl filmu príliš nečakal. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Miguel Sandoval v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • V koncové scéně, hned po pádu motocyklu ze skály, je v další scéně motocykl opět na vrcholku hory a nepoškozený. (Ajay)

Související novinky

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených…

Reklama

Reklama