Mrtví jako já (TV seriál)

Dead Girl

(pracovní název)
  • Kanada

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2003–2004, 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy, Chris Gauthier, Neil Grayston, Erica Cerra, Jodelle Ferland, Darrin Klimek, Jewel Staite, Fulvio Cecere, Mädchen Amick, Emily Holmes, Pascale Hutton, Michael Eklund, Keith Dallas, Yeardley Smith, Kevin Durand, Claudette Mink, Katharine Horsman, Sonya Salomaa, Harold Perrineau, Lisa Marie Caruk, Christie Laing, Zak Santiago, Katie Stuart, Dustin Milligan, Michael Des Barres, Conan Graham, Paul Anthony, Robin Mossley, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Dan Payne, Tegan Moss, Teryl Rothery, Ty Olsson, Kett Turton, Susan Sullivan, Ali Liebert, James Kirk, Tiffany Lyndall-Knight, Eddie Mills, Ben Bass, Sarah Lind, Adrian Petriw, Gary Collins, Tygh Runyan, Tom McBeath, Serge Houde, Daniel Boileau, Philip Granger, Aaron Pearl, Robert Gauvin, Richard Lawson, Tom Butler, C. Ernst Harth, Lochlyn Munro, John DeSantis, John Kapelos, April Telek, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Michael Rogers, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Robin Dunne, Peter Kelamis, William MacDonald, Mary Ann Mobley, Claude Duhamel, Anne Marie DeLuise, Wendy Glenn, Layla Alizada, Michael Kopsa, David Lewis, Peter Bryant, Andrew Moxham, Gavin DeGraw, Sean Owen Roberts, Michael Adamthwaite, Paul Jarrett, Tony Massil, Joseph May, Elias Toufexis, Bruce Fontaine, Cameron McDonald, Peter New, Patti Allan, Kwesi Ameyaw, Ingrid Torrance, Ken Kramer, Bill Dow, Michael Roberds, Tony Alcantar, Cainan Wiebe, Glynis Davies, Paul Kloegman, Sean Campbell, Lorena Gale, Arthur Corber, Terence Kelly, Eve Brenner, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Stefan Arngrim, Ashley Whillans, Alvin Sanders, Malcolm Stewart, Manoj Sood, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Mary Black, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Frank Cassini, Lisa Bunting, Gary Jones, Kevin Blatch, Simon Longmore, Haig Sutherland, Blu Mankuma, David Kaye, Robin Webb, Andy Thompson, Heather Feeney, Jackie Burroughs, A.J. Cook, Ian Thompson, Jay Brazeau, Fred Ewanuick, Alex Kliner, Robert Clarke, Venus Terzo, Mike Mitchell, Barbara Barrie, Laura Mennell, Brett Kelly, Dale Hall, Eric McCormack, Piper Laurie, Ryan DeBoer, Emily Perkins, John Waters, Susan Bain, Catherine Barroll, Shelley Berman, Sean Amsing, Ron Small, James Purcell, Peter Hanlon, Campbell Lane, Tyronne L'Hirondelle, Kurt Max Runte, Dee Jay Jackson, Meghan Black, Jenny Mitchell, Tosca Baggoo, Brendan Beiser

Komentáře uživatelů k TV seriálu (202)

Po dlouhe dobe jsem se rozhodl si neco nahrat.... Jelikoz se serial kryje s House MD, nezbyla jina moznost... Prvni dil byl prinejmensim zajimavy a povedeny... uvidime, jak se dilo casem rozvine... Po prvni serii musim zvysit hodnoceni. Serial s vynikajicim nadhledem, prijemnym humorem, symaptickymi postavami.... Proste parada.(12.2.2008)

po první sezóně rozhodně kvalitný seriál se skvělým humorm doufám že druhá bude stejně skvělá jako první. Edit: Ano je je naprosto skvělá sakra já chci víc jestly se rychle nenatočí další série asi po někom hodim záchodové prkýnko(12.1.2007)

Byl jsem druhým dílem docela potěšen a příjemně překvapen. Obzvlášť výkonem hlavní "hrdinky", která o svou novou práci ani nestojí, celkem vzato vlastně nestojí o vůbec nic a je to na ní opravdu hodně vidět.(19.2.2008)

Skutečně originální seriál. ČT1 si díky němu u mě hodně polepšila...Jen kdyby se hlavní představitelka netvářila pořád tak znuděně a otráveně.(12.7.2009)

Seriál jsem si vyhlédl jelikož jde o téma, které je mi v současné době dosti blízké. Má výborný nápad, dějově je dostatečně pestrý a myslím, že lidem nabídne i pár zajímavých názorů. Přesto mi na něm něco nesedí, možná to je dabing a zvláštní výraz hlavní hrdinky / takový nasupený /, možná nedotaženost některých detailů - nevím jistě. Jinak se ale jedná o vcelku kvalitní seriál, který si nenechte ujít. Závěrečný film sráží seriálu další procenta, navíc jsem slyšel originální hlas Ellen Muth, který mě přišel jako zpěv Amandy Lear, a proto jsem hodnocení musel snížit z původních slabších 4 na silnější 3.(12.1.2010)

Tento seriál je americký? Podle humoru bych tipoval britský. :-) Velmi příjemně mě překvapil i svým dějem a postavami. Každá postava má skvělý charakter. :-) Jenom škoda, že to má tak málo dílů.(8.12.2010)

Takový celkem jednoduchý a milý seriál. Nic úžasného, ani moc vtipného nebo napínavého, ale sleduje se to příjemně.(21.4.2011)

• TETŘEF

Tohle je taková nuda, že to asi nebaví ani jednoho herce...aspoň se tak všichni tváří. Naprosto nesmyslná editace jednotlivých dílů a nulová energie.(3.10.2009)

Originální seriál, který se však po nějaké době neubrání lehkému stereotypu.(1.6.2010)

Když Georgu praštilo prkýnko rychlosté x milionů kilometrů v hodině, stal se z toho jeden z nejoriginálnějších seriálů vůbec. Sarkasmus je tělem i duší, stejně jako Georga a její alá sestřička(28.1.2011)

Tohle jsem stáhl jenom z čiré zoufalosti, protože momentálně (září2012) je období kdy mé rozkoukané seriály rozjíždějí nové série (Supernatural) a finišují epickými.... jinými sériemi (Fringe), ale do té doby není na co koukat! Tohle jsem párkrát zaregistrolav na Čuchu a docela mě to i zaujalo, ale nijak větší pozornost jsem tomu nevěnoval. Inu v době krize člověk sáhne i po krajním řešením a tak jsem se rozhod pro tenhle seriál... i když jsem ještě váhal nad Six Feet Under, ale i tak vyhrála Georg a to že Six Feet Under se na ulož.to nedá stáhnout v koukatelné kvalitě s tím nemá nic společného :) Ale k věci... po zhruba 20 minutách pilotu sejme George Lass záchodové prkýnko ze sovětské vesmírné stanice MIR a George umírá... vyselý začátek... ale tady seriál teprve začíná, protože z George se stává ta zubatá paní s kousou... Smrtka! Po chvíli se seznamuje s jejími "kogely" Srťáky a postupně se zaučuje co a jak... jenomže! Seriál je hodně nedořešený a vy si pořád říkáte, že proč se stalo to a to se dozvíte později a tvůrci s tím určitě počítali, ale vzhledem k tomu že se seriál udržel akorát 2.série.... nedozvíte! A přitom tam je pár skvělých nápadů, třeba takoví Gravelingové (Hrobáříci), kteří odvádí špinavou práci jsou... byli úžasní! Dokonce i jejich rozpohybování a mimika byla skvěla... Krom toho že seriál staví na nápadu více.... mnohem více do oddělení zařazených Smrtek staví i na nehodách ve stylu Final Destination, které zajišťují právě Gravelingové.... ale nehody jsou většinou slabé a to nemyslím že by tam bylo málo krve nebo tak něco (krev tam není prakticky vůbec), ale z většina nehod je taková klasická a ne moc originální... záchodové sedátko vede! Co se postav týče tak jsem měl velký problem se s nima ztožnit snad až na Ruba (Mandy Patinkin) a Callum Blue se svám skvělým britským aksentem, ale jinak to byla docela dřina si někoho oblíbit a moc tomu nepomáhá ani Geoge, která není od pohledu moc sympatická... ale po nějaké chvíli jsem si na ně zvyk a pak přišla sympatická Laura Harris alias Daisy Adair, která mě ze začátku absolutně srala... ne jako herečka, ale to že dostala takou krávu, ale i ta se po chvíli uklidnila a během 2.série mi nevadil nikdo... teda snad až na alter příběhou linii s Georginou rodinou, která se s jijím posmrtným životem vůbec nekříži a ze začátku vypadá jako jenom vycpávka, ale později to právě tahle linie hlavní tahou příběhu, který u části se smrtí prakticky úplně chybí a postavy se tam začnou probarvovat až v druhé polovině 2.série... což je dost pozdě vzhledem k tomu že další série není.... zkráceně 70%(20.9.2012)

Příjemný, nikam nepospíchající seriál... Ale postav je málo a nápadů ještě míň, takže to v druhé sérii začíná být trochu nastavovaná nuda...(8.6.2015)

Velmi zvláštní a dosti jiný seriál, na nějž sem si musel pár dílů zvykat, především díky zcela originální představitelce hlavní role, která vám první desítky minut rozhodně vizuálně nijak neučaruje, ale o to víc si jí i celou "mort" partu kolem ní zamilujete. Jediné, čeho jsem litoval, že není více dílů!(23.12.2006)

Super!!! ... jsou mrtví, ale nejsou ... jsou tu, jako by museli splnit veřejně prospěšné práce - službu lidstvu ... jsou to smrtky ... a jsou pěkně ironické, sprosté, chladné (skoro jako jejich tělo),... a musejí se vypořádat nejen s byrokracií, která se už vkradla i do jejich "povolání", ale i se svým životem mezi námi živými pod novou identitou - koho by napadlo, že po smrti si odpočinku nedopřejí a budou se muset dál normálně živit a chodit do práce?!...(10.12.2007)

Syžet považuju za samoúčelný blábol, ale na jeho bázi je budován solidní cynický humor a hlavní hrdinka je příjemná. "Můžu to čórnout?" - "Co by ne, je to tvůj hrob."(1.4.2008)

Určite to mohlo byť aj lepšie.. velká škoda!!!70%(28.8.2009)

"Life sucks, and then you die. And then it still sucks." Dumání nad životem z pozice člověka, který o něj již přišel. Nebo také příběh o dívce, která začala doopravdy žít až poté, co zemřela. George je cynická, tvrdohlavá a na první pohled příšerně protivná. Zdálo se, že naše přátelství nemá velkou šanci na úspěch. Ale čím dále se seriál v pohodovém a zdánlivě nevzrušivém tempu ubíral, tím více na mě doléhal pocit, jak moc je mi blízká. S konečnou platností jsem si to uvědomila v okamžiku, kdy se George na výletě s kolegy z Happy Time odmítne zúčastnit společenské hry. A zamilovat jsem si musela i ostatní postavy. Otcovský Rube s nekonečnou zásobou barevných lístečků, marnivá Daisy, s oblibou líčící své milostné eskapády, ztroskotanec a hudební fanda Mason (zatleskejte mu, je to Angličan) a drsňačka Roxy tvoří nehorázně sympatický kolektiv. Tradiční křesťanská klišé se tu zaplaťpánbůh nevnucují, ani samotní smrtonoši nevědí o mnoho více než obyčejní smrtelníci. Mrtví jako já mě naučili, že naděje umírá poslední a že žádný humor není tak černý, aby nemohl být ještě černější. Always look on the bright side of death!(4.1.2010)

Odpočinkový a příjemný seriál, který občas donutí zamyslet se nad našim životem. Opravdu žijeme tak, jak chceme žít? Jako kdyby byl dnešek náš poslední den? Donutí nás i myslet na naše blízké, které máme rádi a už tu nejsou. Je to možná jen můj osobní pocit, ale takhle to cítím a možná proto mám tento seriál tak ráda.(30.9.2010)

Děj celého seriálu je pro mě trošku záhadou, ale jako komediální seriál to beru všemi deseti! Mám ráda tento typ černého humoru, baví mě hlavní hrdinka i její depresivní stavy a nálady. Oceňuji originálnost námětu i jeho zpracování.(1.6.2013)

Hlavná hrdinka je na začiatku úplné pasívna a unudená, o nič nemá záujem, všetko vôkol nej je falošné a ona to v duchu cynicky a trefne kruto komentuje. Má 18 a práve dokončila strednú, na výšku sa jej dobrovoľne nechce, a tak ju matka vyženie z domu, aby si našla nejaké zamestnanie a osamostatnila sa. Hneď prvý deň v zamestnaní, cez obedňajšiu prestávku, keď si vybehne von na obed, ju sejme hajzlová doska zo stanice MIR, ktorá sa kriticky vychýlila z kurzu pri sťahovaní stanice z obežnej dráhy. Je na mieste mŕtva, ale nejde nikam ďalej do záhrobia, a ako čerstvá nemŕtva má tú česť zostať na zemi, a stať sa členom party prevádzačov na onen svet - odnímateľkou duší, smrkou. Prichádza zácvik, hľadanie nového bytu, najlepšie po nejakom mŕtvom, opäť hľadanie zamestnania (odnímanie duší je neplatená služba verejnosti :-), zoznamovanie sa s kolegami z týmu, pozorovanie a neskôr nadväzovanie kontaktu s rodinou, ktorá sa ťažko zmieruje s jej smrťou. Zrazu sa pred ňou otvárajú netušené perspektívy. Dead Like Me je stelesnením suchého čierneho humoru, hlavná hrdinka je sympatický cynik aj po smrti a pri svojich komentároch si neberie žiadne servítky. Kolegovia z týmu sú uletené osobnosti a neustále sa škoďácky podpichujú. Svižné dialógy sú popretkávané vkusne použitými nadávkami. Seriál je to originálny a nápaditý, hlavne čo sa úmrtí týka, a má peknú znelku :-)(29.1.2007)

Super seriál, kterému k dokonalosti chybí jen kousek... například další série, kde by se doťukly všechny dějový linie. Snad to připravovaný film vyřeší.(31.12.2008)