Strašidelný dům

The Haunted Mansion

Strašidelný dom

Strašidelný zámok

Komedie / Fantasy / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2003, 99 min (SE: 88 min, Director's cut: 87 min)

• Tuxedo

S Eddiem Murphym to jde z kopce. Sice jsem se párkrát zasmál jeho vtípkům a pár vedlejším (např. zpívající sochy), ale ostatní je dost nezajímavé a nudné, někdy i trapné (citace Šestého smyslu). Nejlepší na filmu jsou ale zombies, které jsou (narozdíl od některých hororů s nimi) opravdu hnusní a strašidelní.(16.8.2004)

• Bauer

Celkem příjemná komedie, pokud se nudíte a nemáte na co koukat. Ovšem jednoznačně také dost dobra kravina se kterou sice zabijete čas ale budete toho litovat, že jste na to koukali a nešli jste raději na procházku. Debilní scénář, nemastný, neslaný a neoriginální, jako bych to samé viděl již několikrát. Prvních 30 minut bylo jakžtakž koukatelných. Dokonce tam byla i nějaká ta hláška a nebo scéna k zasmání. Ale potom se z toho stala nehorázná blbost a dokonce jsem se přemáhal, abych to nevypnul. Na konec jsem tak neudělal a přetrpěl jsem to. Eddie Murphy není podle mně herec, je to jen chlápek, který umí dělat ksichty a kecat blbosti, které jsou rádoby vtipné a musím se přiznat, že je občas až otravný. Aspoň, že efekty a hudba byli docela solidní. Takhle jsou to takové slabší 2* a už to nemusím nikdy vidět.(24.6.2007)

• PKD

Totálně nejhorší sračka s už naprosto vyhořelým Murphym,kterou jsem kdy viděl. Ve srovnání se kterou,je i Zamilovaný profesor,Sedmá Pečeť. Možná,že mám jen tu ´´smůlu´´,že onu suprovou atrakci,dle které je tento paskvil natočen,osobně znám. Co se opravdu výsostně povedlo z adaptací atrakcí v Disneylandu,jsou jedině Piráti z karibiku. O tom žádná.(28.1.2018)

Já k tomuhle filmu přistoupil k čistě rodinné zábavě a přišel sem si na své, už kvuli te dokonalé vizuální stránce, za kterou by se nesty del ani Tim Burton... Jak ž tu nekdo řekl, mírně to připomíná Corpse Bride... A je to proste milý , pěkne udělý rodinný film, na který se určite zase rád někdy podívám a to že Eddie nehláškuje jako dříve mi v tomto případě ani nevadilo.(8.7.2008)

Zas tak spatny to urcite neni. Murphy se sice vetsinou desne sklebi, ale obcas hodi nakou slusnou hlasku a kdyz je vystrasenej, tak mu to i celkem verite. Jinak samotnej film je smeska komedie a ducharskejch filmu, pricemz to neni ani zvlast vtipny ani moc strasidelny, ale neda se rict, ze by to nebylo zabavny. Navic jsou triky na slusny uovni. Jednou film skouknout, kdyz neni nic lepsiho na praci, se da v pohode.(24.6.2007)

• - Rodina Graceových, ktorá straší vo vile, bola pomenovaná po jednom z Disneyho dizajnéroch menom Yale Gracey. (Smok)

• - Film se natáčel v Los Angeles, v Santa Claritě a v Barbanku v Kalifornii a v New Orleans v Louisianě. (rafix)

• - Rick Baker navrhol účes a make up Ramsleymu (Terence Stamp) tak, aby sa podobal na herca Borisa Karloffa. (Smok)