Strašidelný dům

Strašidelný zámok

• Nový Zéland

The Haunted Mansion

Komedie / Fantasy / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2003, 99 min (SE: 88 min, Director's cut: 87 min)

• Yardie

Nuuudaaa!!!! Katastrofa!! Todle má být koemdie nebo co. Námět, který už jsme stokrát viděli a nepřinesl nic nového, vtipné momenty zde nejsou, film celkem o ničem, prostě hrozné. Ani jsem to raději nedokoukal, protože bych se z toho asi zbláznil. Prostě děs! Tu jednu hvězdu dávám za vtipné písničky v mauzoleu, když zpívaly ty hlavy a docela milé efekty. Jinak děs běs! Howgh!(8.7.2008)

• tron

PIRÁTOM KARIBIKU recept "drahá adaptácia lunaparkovej atrakcie" vyšiel. STRAŠIDELNÉMU ZÁMKU nie. Nemá drzý (alebo aspoň hocijaký) humor, impozantnú akciu, charizmatické postavy, pôsobivú výpravu, ráznu réžiu, ani sebavedomého producenta. Z jednoduchej báchorky o strašidelnom dome sa stáva prehliadka paláca nudy. Eddie, Eddie, Eddie... Čo len s tebou budeme robiť?(24.6.2007)

• D.Moore

Chtělo by to více humoru, hlavně tedy toho černého... Takhle totiž člověk pětačtyřicet minut čeká než se zjeví nějací pořádní duchové a začne se konečně něco dít (výprava kočárem do mauzolea a vše, co se tam pak odehrává, je jednoznačně nejlepší z celého filmu). Ano, Terence se Stamp se párkrát velmi dobře hororově objevil za někým, kdo ho nečekal, ano, hudba Marka Manciny se mi líbila a zpívající hlavy neměly chybu. Jen toho všeho bylo málo a to ostatní bylo ták nudné.(27.12.2013)

Průměrná zábava s pohádkovou zápletkou. Trochu trapas a taky malinko krok stranou. Výčet žánrů pod názvem filmu mluví za vše. Je to zkrátka taková slátanina, kterou člověk sice přežije, ale rozhodně ji nevyhledává. Rodinný film na nudné odpoledne ve kterém si každý najde to své.. ale opravdu jen kousek. 50%(7.10.2010)

• WolfR

Nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Vím, že je určen pro děti. Rodinka se zastaví v nějakém neznámém domu, protože tatínek tam má nějakou práci, coby obchodník s nemovitostmi. Po sledu událostí se začnou dít divné, strašidelné věci a celá rodinka uvidí v domě strašidelné výjevy. Chodící kostry, zpívající busty, duchy, věštící ženu v křišťálové kouli, “strašidelný“ hřbitov a podobné věci. Ale, jak jsem již řekl, je to pro děti, ale přijde mi to jako naprosto zbytečný film. Vždyť filmů pro děti je hromada a většina z nich má mnohokrát lepší příběh, nápady a ostatní maličkosti, než tato salátina. Chtěl jsem si tedy vznik tohoto filmu vysvětlit tak, že se tvůrci pokusili natočit jakýsi horor pro děti s pár vtipnými gagy. Pokud ano, tak se jim to hrubě nepovedlo. Navíc Eddie Murphy, jako hlavní hrdina celý film prostě neutáhnul. Nejlepší léta má za sebou a ostatní herci taky zrovna nezáří. A ty počítačové kostry byly opravdu trapné! Prostě digitální nuda s Eddim Murphym v hlavní roli. 1 hvězda.(2.10.2010)

• - Postava Madam Leoty - médium, ktorého hlava je uzatvorená v krištáľovej guli, je pomenovaná po Leote Thomas, ktorá v 60tych rokoch pracovala na mnohých projektoch Disneylandu. (Smok)

• - Rola majordóma bola najskôr ponúknutá Anthonymu Hopkinsovi. Nakoniec ju však dostal Terence Stamp. (Smok)

• - Rick Baker navrhol účes a make up Ramsleymu (Terence Stamp) tak, aby sa podobal na herca Borisa Karloffa. (Smok)