Reklama

Reklama

Strašidelný dům

  • USA The Haunted Mansion (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Jim Evers je mimořádně úspěšný realitní agent. Mnohem méně už se mu však daří jako otci a manželovi. Kvůli obchodu zmešká rodinnou oslavu, což se snaží napravit slibem, že si celá rodina někam vyrazí na víkend. Jenže i výlet nakonec získá punc pracovní cesty. Tajemný hlas totiž telefonicky požádá Jimovu manželku Sáru, aby se ujala prodeje kdysi honosného domu aristokrata Eduarda Graceye. V domě je uvítá komorník Ramsley. Kvůli rozbouřené řece zde musí všichni strávit noc. Zatímco zvědavý Jim objeví tajnou chodbu, jeho děti zavede podivná dýmová koule k obrazu krásné Elizabeth, která kdysi v domě zemřela. Věštkyně, jejíž obraz se zjeví ve skleněné kouli, nabádá Jima, aby zachránil rodinu. Varuje ho, že všichni v domě jsou ve skutečnosti duchové. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (233)

Marigold 

všechny recenze uživatele

U filmu Strašidelný dům se budete smát a třást strachy zároveň. Říká obal. Problém je, že smát se není čemu a strach se omezuje na pár předvídatelných "bububu very spooky" lekaček, jejichž polohu odhadne i divák začátečník. Navíc příběh je rubáš tak obnošený a prodřený, že zašít ho nelze. Snad by pomohli herci, ale v čele s Eddiem Murphym prohrávají svým pouťovým a nepřesvědčivým herectvím na celé čáře. Co dál? Efekty... slušné, ucházející. Hudba... slušná, disneyovsky opulentní. Režie... průměrná, nezáživná, nenápaditá. Tenhle film potřeboval hrsti dobrých nápadů, ale namísto toho se mu dostalo pouze několik věder řidké duchařiny, trapných fórků a odporně kýčovitých momentů. Takže třást se budete leda odporem a pokud vám to přijde k smíchu... no, rohatej s vámi. Podprůměr podprůměrná. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $75,847,266Tržby Celosvetovo $182,290,266║ Strach a hrôza. Na Disneyovku teda riadny horror, ktorý je príšerne nudný, nezábavný a hlavne s tými obživlími mŕtvolami prekvapivo strašidelný na to že film dostal prístupnosť PG. /20%/ ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

PIRÁTOM KARIBIKU recept "drahá adaptácia lunaparkovej atrakcie" vyšiel. STRAŠIDELNÉMU ZÁMKU nie. Nemá drzý (alebo aspoň hocijaký) humor, impozantnú akciu, charizmatické postavy, pôsobivú výpravu, ráznu réžiu, ani sebavedomého producenta. Z jednoduchej báchorky o strašidelnom dome sa stáva prehliadka paláca nudy. Eddie, Eddie, Eddie... Čo len s tebou budeme robiť? ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Mancina: 1. Superstition ,2. Grim Grinning Ghosts ,3. Somebody's Watching Me ,4. Spooky ,5. Things That Go Bump in the Night ,6. Right Place, Wrong Time ,7. Dead Man's Party ,8. Man With the Hex ,9. Monster Mash ,10. The Boogie Man ,11. Tombstone ,12. I Put a Spell on You ,13. Grim, Grinning Ghosts ,14. Overture from The Haunted Mansion [Score] ,15. So Long ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Zas tak spatny to urcite neni. Murphy se sice vetsinou desne sklebi, ale obcas hodi nakou slusnou hlasku a kdyz je vystrasenej, tak mu to i celkem verite. Jinak samotnej film je smeska komedie a ducharskejch filmu, pricemz to neni ani zvlast vtipny ani moc strasidelny, ale neda se rict, ze by to nebylo zabavny. Navic jsou triky na slusny uovni. Jednou film skouknout, kdyz neni nic lepsiho na praci, se da v pohode. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (11)

  • Tvorcom vizuálnych efektov vo filme Strašidelný zámok je šesťnásobný držiteľ Oscara Rick Baker. Samotný zámoček je jednou z najdrahších a najdokonalejších filmových dekorácií, aké kedy boli postavené. (ash99)
  • Postava Madam Leoty - médium, ktorého hlava je uzatvorená v krištáľovej guli, je pomenovaná po Leote Thomas, ktorá v 60tych rokoch pracovala na mnohých projektoch Disneylandu. (Smok)
  • Rodina Graceových, ktorá straší vo vile, bola pomenovaná po jednom z Disneyho dizajnéroch menom Yale Gracey. (Smok)

Související novinky

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (více)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (více)

Reklama

Reklama