Strašidelný dům

Strašidelný zámok

• Nový Zéland

The Haunted Mansion

Komedie / Fantasy / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2003, 99 min (SE: 88 min, Director's cut: 87 min)

Zas tak spatny to urcite neni. Murphy se sice vetsinou desne sklebi, ale obcas hodi nakou slusnou hlasku a kdyz je vystrasenej, tak mu to i celkem verite. Jinak samotnej film je smeska komedie a ducharskejch filmu, pricemz to neni ani zvlast vtipny ani moc strasidelny, ale neda se rict, ze by to nebylo zabavny. Navic jsou triky na slusny uovni. Jednou film skouknout, kdyz neni nic lepsiho na praci, se da v pohode.(24.6.2007)

• Steel32

Jediné co se mi na tom filmu líbí je ten dům. Nebýt přebytečné vtipnosti Eddieho Murphyho, odebrání žánrů komedie a naopak zapracovaní více na fantasy, bylo by to celkem slušné. Ale takhle to prostě není, takže mi nezbývá nic jiného, než hodnotit tak jak hodnotím. Naštěstí délka je tak akorát, jako rodinný oddechový film postačí.(30.3.2013)

• lennyd

Realitní makléř Jim Evers (Eddie Murphy) a jeho žena Sára cítí, že se blíží jejich životní příležitost. Majitel jednoho starého hradu (opravdu, je to skoro hrad) by se své nemovitosti rád zbavil, a pro tuto akci si vybere právě Eversovy (resp. paní Eversovou, ale kam čert nemůže nastrčí Murphyho). Při cestě na prázdniny se tedy u prodávajícího zastaví (včetně svých dětí) a díky počasí v tajemném hradu uvíznou přes noc. A začínají se dít pěkné věci - dům je plný různých nástrah a duchů, a čím dál tím víc mají Eversovi pocit, že jejich zastávka ve strašidelném domě není náhodou ... Uff, škoda že to takto musím říct, ale kdyby pana Everse hrál kterýkoliv jiný herec (a tím myslím opravdu kterýkoliv) mimo Eddieho Murphyho, bylo by to tak o hvězdičku až dvě víc. Takhle jde sice o zajímavou pohádku (pro trochu odrostlejší děti - ty menší by návštěvu na hřbitově či cestu s kostlivými koňmi nemusely rozdýchat) s vcelku dobrými triky, ale Eddiho pitvoření a poskakování celý film sráží někam mezi koncert Evy a Vaška a reklamní show Horsta Fuchse. A stupidní závěr tomu celému nasadil korunu ...(10.7.2008)

Historické sídlo s rozlehlými pozemky, čímž je především myšlen starodávný hřbitov, je místo pro duchy jako stvořené. Sálá z něj noblesní bohatá výzdoba, historie a atmosféra něčeho tajemného. No prostě krása se vším všudy. Je plný starých věcí, nádherných brnění, soch... Na vizuální stránce strašidelného domu si filmaři dali hodně záležet. Stejně tomu bylo i u duchů, oživlých trouchnivějících koster, oživlého povozu táhnutého mrtvým koněm a s nimi spojených triků, které jsou naprosto výborné. Ten film je po vizuální stránce naprosto dokonalý. Je vidět, že do toho bylo investováno strašně moc dolarů. Bohužel ty zůstaly jen tak utopené vlivem šíleně naivního dětského scénáře, na kterém se svezli veškeré charaktery všech čtyř lidských postav. Ti se vůbec duchů nebojí. Maximálně tak zařvou "Fůůj", a to je vše. Naopak mají úsměv od ucha k uchu a všechno blbě komentují, což je převážně u Eddieho Murphyho, který tento film doslova pohřbil. Ten stáhl tento nadějný námět do dětského hororu podobajícího se literárním Stopám hrůzy od R. L. Stineho. Naprostá infantilnost je vidět v závěrečné scéně, kdy se rozpozná, proč majitel této skvostné nemovitosti tak stál, aby přišla pouze Murphyho manželka. Osobně mě ani nepotěšila rajcovní samice Jennifer Tilly, známá z pokračování o panence Chucky. Její rajcovní tělo tu vůbec nevidíme, naopak dostala jen malou roli v nějaké fosforující kouli. [9985. hodnocení, 226. komentář, 47%](13.7.2020)

Průměrná zábava s pohádkovou zápletkou. Trochu trapas a taky malinko krok stranou. Výčet žánrů pod názvem filmu mluví za vše. Je to zkrátka taková slátanina, kterou člověk sice přežije, ale rozhodně ji nevyhledává. Rodinný film na nudné odpoledne ve kterém si každý najde to své.. ale opravdu jen kousek. 50%(7.10.2010)

• - Červená pohovka v študovni Graceových bola použitá aj pri natáčaní 20 000 míľ pod morom (1954). (Smok)

• - Film se natáčel v Los Angeles, v Santa Claritě a v Barbanku v Kalifornii a v New Orleans v Louisianě. (rafix)

• - 4 zpívající hlavy nazpívala kapela jménem 4tet. (Shr1nK)