Reklama

Reklama

Mal de ojo

  • angličtina Evil Eye
Trailer

Obsahy(1)

Nala (Paola Miguel), třináctiletá dívka z města, odjíždí se svou rodinou k babičce na venkov, aby se pokusila najít lék na záhadnou nemoc své malé sestry. Brzy však zjistí, že babička není úplně taková, jak se zdá. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

První moje reakce byla ohrnutý nos a otrávený úšklebek: "Zase nějaký kvazihorror s dětmi, tyhle otřepané šablony už mě fakt nebaví...". Ale Mal de ojo se přece jenom těmhle otřepaným šablonám trochu vymyká. Třeba tím, že je to film mexický a z mexického prostředí, což už je samo o sobě zajímavé. Že jeho atmosféra má překvapivě blíž k opravdovému horroru, než k obvyklému hollywoodskému pseudohorroru s dětičkami. Že babizně v roli babičky tu její čarodějnici spíš věříte, než nevěříte. Zkrátka příběh je slušný, atmoška je solidně temná, a tak jedinou vážnější výtku bych měl k hercům, respektive herečkám. Jakousi vulgární šlápotu coby matku bych ještě překousl, navíc to byla pěkná baba, ale holka v roli starší dcery Naly hereckého talentu opravdu příliš nepobrala, pokud tedy za herecký talent nepovažujete ječení, řvaní, teatrální zadýchávání se a koulení očima. Provizorně zaokrouhluju nahoru a jsem zvědavý na další rejžovy starší filmy, které mi dosud unikaly, vypadají lákavě. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Mexican Witches. Což o to on by to nebyl až tak špatnej příběh ale hodně tomu podkopávají nohy otřesný herecký výkony a slabší triky. Neříkám, že to v určitých pasážích nebylo napínavý a nemělo to atmosféru ale chtělo by větší intenzitu a gradaci. Podívat se na to určitě dá ale není to nic k čemu bych se v budoucnu někdy vracel. Dal bych 2,5 hvězdy. Nejde to. Tak ať nežeru tak ty 3 slabší hvězdy dám. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Mytologická mexická legenda o čarodějnici, která se krmí na dětech! Leden nám přinesl zatím 2 slušné hororové žánrovky. Tím prvním je překvápko Slasher Sick a druhým překvapkem je tahle mexická strašidelná báchorka, kde se jen opět potvrdila má slabost pro čarodějnice a creepy babky. Isaac Ezban už natočil slušný mindfuck Smyčka, takže není úplný nováček a po technické stránce je Mal de Ojo velmi kvalitní, což je vždy pro mne jeden ze základních pilířů, protože podfinancované horory mě zkrátka už neberou. Příběh pojednává o dvou sestrách, které jedou navštívit svou babičku, rodiče se zatím snaží najít lék pro sestru nejmladší a tak stráví s babkou krušné chvíle, protože je nejen protivná, mrzutá, přísná a nepříjemná, ale je také čarodějnicí. Film má sice pomalejší tempo, ale výrazně nenudí, je tu pár lekaček ( sice nic infarktového, ale jsou tu), nejvíce zaujme atmosféra a samotná babka, která je zkrátka creepy ( svlečená z kůže vypadá výborně, tam se maskéři vyřádili) a působivá je i historka chůvy k dětem, která je příjemně děsivá. Za mne dobrý, tenhle mexický Folk fairytale můžu. Mohlo to být sice intenzivnější a brutálnější, ale čarodějky mám radši než duchy a démony, takže jsem spokojen. 7/10. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Mexiko má poměrně dlouho tradici v rámci hororových filmů a musím říci, že mne nezklamalo. Po delší době kvalitní zážitek z příběhu na pomezí čarodějnického a gotického hororu. Rodina přijíždí z moderního velkoměsta na venkov a vypadá to, jako kdyby se vrátila o sto let v čase. Starý rozlehlý dům, les jako stvořený pro pohanské rituály a dávné příběhy o kletbě a čarodějnici. Zdejší čarodějnice je navíc střihnutá upírem a tak trochu čachtickou paní. Výborný vizuál, temná hudba a babička, co hlídá dvě vnučky a záhadně nabírá síly. Nemluvě o tom, že i služebná Abigail, co vypráví dívčinám strašidelné příběhy, je taky nějaká divná.... Napětí by se chvílemi dalo krájet a emoce dokáže vzbudit i souboj o mobilní telefon. A jedna rada - než někoho zabijete, přesvědčte se, zda je skutečně tím, za koho ho máte. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„BACÁ VÁM NĚCO DÁ, ALE VŽDY SI NĚCO VEZME“…  Má to fajn atmosféru pohádkově čarodějnickejch vyprávění. Jednoho  by mohla srát ta puberťačka, jenže když se zamyslíte…. těžko říct, jak byste se v jejím věku chovali vy. Není to extra strašidelný, ale jako báchorka dobrý! Tyhle Mexičani – zřejmě slušnej oddíl!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  Naše stoletá bába má sílu, jak když kopne bejk.  2.) Miluju děti potřísněný (kurva, ale hodně!) krví.  ///  Thx za titule „ondrasek32“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE ne  NAPĚTÍ  ** ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu zmiňovaný duch Baka je znám v haitském kultu vúdú. Je to zlovolný šotek či skřítek zvaný též „rudý noční lidožrout“. Bakové jsou děsiví a krutí duchové, na Haiti se jich obávají nejen lidé, ale dokonce i některá loa (božstva). K zamezení negativního působení Baky se používá určitý druh ochranného znaku (veve). Etymologicky je jméno Baka odvozené ze slova Mbaka, což je název etnické skupiny žijící v pralesích Konga. Jsou to lidé malé postavy, proto Haiťané tomuto duchovi někdy říkají „ti Baka“, tj. malý Baka. (Adramelech)

Reklama

Reklama