Dlouhá cesta

• USA A Walk to Remember (více)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Veľmi krásny príbeh, kde sa zlý chlapec Landon po čase zaľúbi do reverendovej dcéry Jamie, ktorá chodí a spieva v kostole a oblieka sa obyčajne. Aj tak medzi dvoma rozdielnymi ľuďmi splanie láska. Jamie ma rakovinu, ale nič im nebráni k tomu aby sa zobrali. Jamie zomrela, ale skvelý príbeh medzi dvoma ľuďmi pretrval. Reverend ktorý ich láske najprv nebol nadšený, ale potom si Landona veľmi obľúbil. Zdajú sa vám tieto slova presladené, hádam aj sú, ale mne to neprekáža. Je to úžasný film a keď tam prirátate veľmi dobrý výkon Mandy Morre, tak nemôžem dať iné ako 5*. ()

ivishka

Dá se říct, že tenhle film pro mě znamená první krůček do světa romantiků a romantických filmů vůbec a za to jsem mu dost vděčná. Sice se mi to zdá nereálné, že se největší grázl na škole změní kvůli šprtce s(ze začátku) příšerným outfitem a výstupem totální šprtky a "losera" ...Probrečela jsem celý film a pokaždé, když si ho připomínám tak z něj mám stejný pocit. Navíc má skvělý soundtrack s písničkami Mandy Moore. ()

novoten

Dokud jsou všichni hodní, upřímní, milí a starostliví nebo naopak zlí a zákeřní, tak jsem se i já ušklíbal nad tím, že takhle černobíle to snad ani není myšleno vážně. Ale jakmile zadá hlavní hrdina první důvody k sympatiím a Mandy Moore zazpívá na pódiu, nebylo pochyb, že se v tomhle najdu. Sladkobolná romance jak má být, včetně přestřeleného finálního patosu, ale i upřímných dráždidel slzných kanálků. ()

GILLWANDER

No dobre, bolo to miestami dojemné, niekto by povedal, že mu to až srdce trhalo (v mojom prípade nie) no stále je to len láskou ovenčaná tínedžerská zlátanina, ktorá vábi diváka akousi vierou do života, vierou, že sa napraviť charakterovo dá hocikto aj najväčší hulvát na škole. A to už nevravím o deji, ktorý bol tak strašne presladený, že by ste z neho mohli vyrobiť hektolitre sirupu. Hlavný aktéri boli celkom slušný, no občas zo seba robili debilov. Na štyri plné hviezdy to nie je, tri a pol už len kvôli tomu, že to bolo pozerateľné a len sem tam ma nuda škrtila. Na druhú projekciu to žiaľ nevidím. 65% ()

01Zuzana10

ehm. do toho filmu sa mi nechcelo... až raz som nemala chuť pozerať žiadnu drámu alebo nejaký serious story. Takže nejaký ľahší love story som predpokladala.. čoho sme sa dočkali? Asi do polovice filmu "She's All That" od trištvrte "Keith". Značne jednoznačný, predpokladateľný dej, veľmi sladučké, čierno biele.. ach. ale tak splnilo očakávania a úlohu.. ináč, sympatický chlapec. ()

• Píseň, kterou pouští Jamie v rádiu při jízdě autem „If You Believe“ zpěvačky Rachael Lampové můžete slyšet na soundtracku. (HellFire)
  • Román je zasazen do roku 1958. (HellFire)