Rozchod

Breaking Up

Rozchody

Komedie / Romantický

USA, 1997, 90 min

Michael Cristofer (scénář, divadelní hra)

Mauro Fiore

Suzanne Hines

Scénografie:

Terrence Foster

Dějová kostra filmu je jednoduchá - vlastně o žádný děj nejde. Jde jen o zamyšlení, které se týká neurčitě vymezené části životů hlavních postav - jejich lásky. Pokud hledáte děj a pointu, hledejte jinde. Na druhou stranu jsem neviděl tak vynikající film bez pointy - nikoli však pointless :-) Je příhodné srovnat tenhle film s Pornografickým vztahem, a co se mě týče, Rozchod je na tom u mně líp. Dal se sice natočit ve stejné = kratší - stopáži, ale kromě konce jsem se nenudil ani minutu. Jediný rušivý prvek pro mě bylo to, že postavy měly jména - vůbec je nepotřebovaly.(28.7.2007)

Tématem velmi blízké, herecky úžasné, režisérky nápadité a celkově osobní, až to chvílemi není příjemné. Trestuhodně nedoceněná odlehčená variace Scén z manželského života je v důsledcích tak pravdivá, že občasné scenáristické chození v kruhu mávnutím ruky odpustím.(13.4.2008)

• Xmilden

Takže se nám Gladiátor zamiloval. Na filmu se muselo šetřit kde se jen dalo, protože tady hrají snad jen opravdu dva herci. Než film tohle připomíná tedy mnohem víc divadelní hru dvou herců, kteří se 80 minut kočkují a vedou spolu sáhodlouhé debaty o tom jak to mezi nimi vlastně je. 35%(2.6.2017)

• Hunt

HUDBA: Mark Mothersbaugh; Neni to nejak spatny film, ale nebylo tam nic navic, neco cim by film vice zaujal, takhle to vyznelo naprazdno - skoda.(27.7.2007)

Rozchod, fuj! Tenhle film je docela nepříjemný, protože je až moc často uskutečnitelný...(23.7.2007)

Lehce podprůměrný film o dvou lidech, kteří nedokáží být spolu, ale ani bez sebe. Jejich dialogy za moc nestály a celkově to tak nějak odehráli bez zájmu, řekl bych.(30.3.2008)

• Rodriguez

Nebýt hereckých "es" Russella Crowe a Salmy Hayek nedal bych tomuto filmu ani jednu hvězdičku. Natočit něco tak příšerného jako rozchod a omílat hodinu a pul jedno téma ("tak si běž, kdy si konečně za*ukáme, půjdem na večeři"), tak to pardón. Vydržím hodně, ale tohle je příliš. Prostě film o ničem, dávám maximálních 15%.(7.5.2008)

prijemne obycejna romanticka komedie se salmou haajkovou a s par docela zabavnymi okamziky. Jo a hlavne diky tomuto filmu uz take vecerim na podlaze u otevrene lednicky:](29.7.2005)

Lehce jsem se při tom nudil, ale jinak v celku dobrá komedie, skoro, jako pokračování na Dobrý ročník (až na to, že je to novější), ale slabé. 2* až 3*, na víc to nevidim, ačkoli tam hraje podle mého soudu dobrý herec:-((29.3.2008)

• Erik7595

Nie, nie. Russell Crowe je síce môj najobľúbenejší herec (hrdo sa staviam do rady jeho obrovských fanúšikov), avšak túto mizériu nedokáže zachrániť ani jeho štandartne kvalitný herecký výkon. Šialene iritujúce správanie postáv ma neskutočne iritovalo, až som sa chvíľami na filme začal slušne baviť. :) Ani neviem, za čo tie dve dávam? Jednu hviezdu si ale šetrím na skutočne hrozné a takmer nepozerateľné filmy, tento ako tak pozerateľný bol. Takže tie dve dávam za Russella a Salmu Hayek, ale film je skutočne slabota. 4/10(16.6.2015)

film dost onicom, pravdivy, tak to byva castokrat ako to tu bolo povedane, no Russell opat nesklamal...Opat dokazal ze herec je perfektny...(24.5.2008)

• mikhail

Salma je výborná herečka. Svojím temperamentom oživuje celý film. Úbohý scenár jej však nedovoľuje naplno vyniknúť.(9.4.2006)

• Bo

Maximálne otravný film s maximálne charizmatickými predstaviteľmi hlavných (a vlastne jediných) postáv.(29.5.2016)

• NewManicK

Stále dokola to isté...rozchody...to je na potiahnutie celého filmu dosť až veľmi málo...Keby boli iba na spestrenie, tak by to šlo, ale kedže v nich spočíva celá zápletka, je to dosť chudobné. A iba pomerne dobré výkony, ktoré však nezachránia úplne oničom scenár, hodnotenie dvíhajú na 2 *(9.4.2006)