poster

Okno naproti

 • italský

  La finestra di fronte

 • turecký

  Karsi pencere

 • slovenský

  Okno naproti

 • anglický

  Window Opposite, The

 • anglický

  Facing Windows

Drama / Romantický

Itálie / Turecko / Portugalsko / Velká Británie, 2003, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sharleen
  *****

  Zložité ľudské osudy v príbehu s niekoľkými rovinami, ktoré sa nám postupne odkrývajú. Prierez životom staršieho muža, ktorý dočasne stratil pamäť a zároveň príbeh nenaplnenej lásky dvoch susedov, ktorí sa potajme navzájom pozorujú cez okno naproti. A to všetko za doprovodu úžasnej hudby. V úlohách ústrednej dvojice skvelá Giovanna Mezzogiorno (naozaj sa volá priezviskom "Poludnie"? :)), ktorá akoby bola stratenou sestrou Marion Cotillard a fešák Raoul Bova. Film, ktorý ma neskutočne dojal.(4.7.2013)

 • farmnf
  ***

  Každý moderní film má svého buzeranta. Tady si autoři námětu už nevěděli rady a tak do role teplého obsadili nebohého ztraceného židovského starce Davida. Jinak je to velmi dívatelné a dobře zvládnuté drama. Nejvíc se mi líbila nenápadně krásna Giovanna ( Giovanna Mezzogiorno) a pohled na její obyčejný život ve slepičárně, s manželem a neustále otravujícími fagany. Film vlastně vypovídá o tom, že je-li někdo v roce 1943 v Římě žid, navíc gay a ještě se dopustí vraždy, má o srandu postaráno na celý život.(17.11.2011)

 • mike2000
  *****

  Vynikající film. Realita života hlavní hrdinky mě dojala. Kolik lidí není schopno změnit svůj nespokojený život? Kolik lidí se ocitne tam, kde vlastně nikdy nechtělo být? Příběh vypráví o skutečných lidech, kteří jsou v jednom okamžiku postaveni před rozhodnutí, které změní směr jejich života. Co jedna generace (cukrář) nemohla uskutečnit, musí napravit ta další. Ve filmu je mnoho myšlenek - je podle mě chyba hodnotit děj filmu jako předvídatelný - to rozhodně není.(26.4.2009)

 • gédé
  *

  Slepice z drůbežárny se zamiluje do slizkého panáka odnaproti, i když má doma docela sympatického manžela + skvělého otce svých dětí. Mraky významných pohledů, dramatických smyčců a debilních dialogů, příběh nula. Řemeslně zvládnuté (proto ta *), ale kdybych se na to měl dívat ještě jednou, ustřelil bych si raději hlavu.(16.8.2004)

 • honajz
  **

  Viděl jsem to ve Varech, a i když téma slibovalo zajímavou podívanou, v hlavě mi utkvěly především jen záběry ulic a města, ale nějaké to vnitřní lidské drama ne. Vlastně se v podstatě ani nic neděje, vzájemné ovlivňování a vazby jsou načrtnuty povrchně, takže o to povrchněji pak člověk vnímá i konec filmu.(6.1.2013)

 • - Režisér Ferzan Ozpetek dostal Cenu za režii na MFF v Karlových Varech. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace