Starosti starosty

Willkommen in Mooseport

Starostove starosti

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2004, 110 min

Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3(29.11.2013)

Je to celkem příjemná komedie, kde můžeme vidět v roli prezidenta usilující o mandát starosty Gena Hackmana. Jenže přes oblíbenost tohoto prezidenta se vše komplikuje a téměř neznámý kandidát se stává velmi silným protivníkem. Ke všemu se nejen bojuje jen o křeslo starosty, ale také o ženu, kterou se snaží zaujmout právě prezident, jenže tato žena chodila do té doby než přijel s protikandidátem. Aby toho nebylo málo tak na pomoc kandidáta přijede bývalá žena prezidenta a opustí ho dlouhodobá rádkyně, která shodou okolností chce být s prezidentem více intimně. Mimochodem herečka Marcia Gay Harden. si asi brousí zuby na prezidenty, jak již v nedávném filmu Hledáme Ydol.(10.4.2007)

• asanakis

Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti...(9.12.2007)

Po konci svého funkčního období se bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) uchyluje na vejminek do malého městečka Mooseportu. Město zrovna opustil jeho starosta, a tak nějakou pomazanou hlavu napadne, že by jej mohl nahradit právě Cole. Volby ale nebudou jednoduché, protože proti němu stojí místní údržbář, oblíbený a trochu naivní Handy (Ray Romano). V sázce ale není jen starostování, ale také Handyho přítelkyně, do které se Cole také zakoukal... Od filmu jsem vůbec nic nečekal, a tak jsem mohl být jen mile překvapen. A taky že jo - komedie o amerických prezidentech vcelku můžu (např. Dave), a s tímto filmem to není jiné. Gene Hackman si stárnoucího prezidenta střihl s grácií sobě vlastní, a Ray Romano natvrdlého údržbáře také. Sice jsem nebyl úplně spokojen s závěrečnými zvraty ohledně rozhodujícího volebního lístku a poslední (kapku přeslazenou) pětiminutovkou, ale jinak jsem se vcelku dobře bavil. Potěšil mne také výraz architekta, který pro bývalého prezidenta vytvořil jeho knihovnu (jediný požadavek byl, aby byla větší než ta Clintonova), a díky ubývajícím milionům ji "zeštíhloval"...(20.12.2011)

Pomerne slusna komedie, ktera me svym stylem zapadla mezi USA komedie v 90 letech, kdy slo o humor a ne aktualni trendy soubor nechutnosti nebo trapnosti. Plus abysme nezapomeli, ze jde o Americkou produkci tak nas nemine tleskaci sladky zaver. Ale i tak vtipna zalezitost presne na nedelni odpoledne.(27.4.2008)

• - Scéna, kde prezident doprovází Sally ke dveřím po jejich rande, sestává ze dvou různých záběrů, jednou kamera zabírala Sally a jednou prezindenta. Tyto 2 záběry se točily odděleně a je mezi nimi prodleva 2 měsíce. Filmování totiž muselo být zastaveno kvůli špatnému počasí, takže si můžete všimnout, že když kamera zabírá Sally, tak prší, a když zabírá prezidenta, tak ne. (HappySmile)

• - Mooseport, ve kterém se tento film odehrává, je ve skutečnosti Port Perry v Ontariu. (HappySmile)

• - Rodovi Luriemu byla nabídnuta režie filmu, ale odmítl. (HappySmile)