Starosti starosty

Starostove starosti

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2004, 110 min

• asanakis

Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti...(9.12.2007)

Sympaticky odlehčený souboj bývalého prezidenta USA a jednoho obyčejného "trouby" z Mooseportu. Je fajn vidět film, v kterém si herci své postavy užívají, i když jejich výkony nebudou směřovat k žádným oceněním, ale čisté potěše bavících se diváků.¨Osobně jsem se bavil tak akorát, žádné zbytečné trapasy se nekonali, ale humoru mohlo být určitě ještě o trochu víc. V televizi však podobný film neurazí, do kina bych ho nepouštěl.(14.8.2010)

Je to celkem příjemná komedie, kde můžeme vidět v roli prezidenta usilující o mandát starosty Gena Hackmana. Jenže přes oblíbenost tohoto prezidenta se vše komplikuje a téměř neznámý kandidát se stává velmi silným protivníkem. Ke všemu se nejen bojuje jen o křeslo starosty, ale také o ženu, kterou se snaží zaujmout právě prezident, jenže tato žena chodila do té doby než přijel s protikandidátem. Aby toho nebylo málo tak na pomoc kandidáta přijede bývalá žena prezidenta a opustí ho dlouhodobá rádkyně, která shodou okolností chce být s prezidentem více intimně. Mimochodem herečka Marcia Gay Harden. si asi brousí zuby na prezidenty, jak již v nedávném filmu Hledáme Ydol.(10.4.2007)

Milá komedie, která je spíše jen tak lehce úsměvná a relaxační než komická, přesto zábavná. Humor je příjemný, vkusný a nenásilný, Gene Hackman je skvělý coby egoista poznamenaný životem ve vysoké politice, Romano je v roli dobráka dělajícího pro lásku psí kusy kouzelně lidský, a při pohledu na Mauru Tierney člověk chápe, proč se ti dva kvůli ní pustili do boje.(29.4.2011)

Starosti starosty sledují typickou šablonu americké komedie, kde už předem více méně tušíte, jak to dopadne. Je tady i několik samoúčelných motivů (naháč běhající po ulici), které děj nijak nerozvíjejí a jsou tam jenom pro "zasmání". A samozřejmě nechybí přeslazený závěr, kdy všechno do sebe zapadne jako dokonalá stavebnice. Ale budiž, s vědomím, že se nejedná o žádné umění á la Fellini, se dobře pobavíte.(11.11.2005)

• - Scéna, kde prezident doprovází Sally ke dveřím po jejich rande, sestává ze dvou různých záběrů, jednou kamera zabírala Sally a jednou prezindenta. Tyto 2 záběry se točily odděleně a je mezi nimi prodleva 2 měsíce. Filmování totiž muselo být zastaveno kvůli špatnému počasí, takže si můžete všimnout, že když kamera zabírá Sally, tak prší, a když zabírá prezidenta, tak ne. (HappySmile)

• - Původně měl být do role prezidenta Monroea Colea obsazen Dustin Hoffman, ale několik měsíců před natáčením si to rozmyslel a místo něj roli dostal Gene Hackman. (HappySmile)

• - Gene Hackman a Christine Baranski sa spolu stretli už vo filme Vtáčia klietka (1996). (marciano)