poster

Starosti starosty

 • Česko

  Starosti pana starosty

 • USA

  Welcome to Mooseport

 • Německo

  Willkommen in Mooseport

 • Slovensko

  Starostove starosti

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2004, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • asanakis
  **

  Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti...(9.12.2007)

 • Djkoma
  ***

  Sympaticky odlehčený souboj bývalého prezidenta USA a jednoho obyčejného "trouby" z Mooseportu. Je fajn vidět film, v kterém si herci své postavy užívají, i když jejich výkony nebudou směřovat k žádným oceněním, ale čisté potěše bavících se diváků.¨Osobně jsem se bavil tak akorát, žádné zbytečné trapasy se nekonali, ale humoru mohlo být určitě ještě o trochu víc. V televizi však podobný film neurazí, do kina bych ho nepouštěl.(14.8.2010)

 • Jamal
  ***

  Je to celkem příjemná komedie, kde můžeme vidět v roli prezidenta usilující o mandát starosty Gena Hackmana. Jenže přes oblíbenost tohoto prezidenta se vše komplikuje a téměř neznámý kandidát se stává velmi silným protivníkem. Ke všemu se nejen bojuje jen o křeslo starosty, ale také o ženu, kterou se snaží zaujmout právě prezident, jenže tato žena chodila do té doby než přijel s protikandidátem. Aby toho nebylo málo tak na pomoc kandidáta přijede bývalá žena prezidenta a opustí ho dlouhodobá rádkyně, která shodou okolností chce být s prezidentem více intimně. Mimochodem herečka Marcia Gay Harden. si asi brousí zuby na prezidenty, jak již v nedávném filmu Hledáme Ydol.(10.4.2007)

 • nash.
  ****

  Milá komedie, která je spíše jen tak lehce úsměvná a relaxační než komická, přesto zábavná. Humor je příjemný, vkusný a nenásilný, Gene Hackman je skvělý coby egoista poznamenaný životem ve vysoké politice, Romano je v roli dobráka dělajícího pro lásku psí kusy kouzelně lidský, a při pohledu na Mauru Tierney člověk chápe, proč se ti dva kvůli ní pustili do boje.(29.4.2011)

 • Damiel
  ***

  Starosti starosty sledují typickou šablonu americké komedie, kde už předem více méně tušíte, jak to dopadne. Je tady i několik samoúčelných motivů (naháč běhající po ulici), které děj nijak nerozvíjejí a jsou tam jenom pro "zasmání". A samozřejmě nechybí přeslazený závěr, kdy všechno do sebe zapadne jako dokonalá stavebnice. Ale budiž, s vědomím, že se nejedná o žádné umění á la Fellini, se dobře pobavíte.(11.11.2005)

 • - Scéna, kde prezident doprovází Sally ke dveřím po jejich rande, sestává ze dvou různých záběrů, jednou kamera zabírala Sally a jednou prezindenta. Tyto 2 záběry se točily odděleně a je mezi nimi prodleva 2 měsíce. Filmování totiž muselo být zastaveno kvůli špatnému počasí, takže si můžete všimnout, že když kamera zabírá Sally, tak prší, a když zabírá prezidenta, tak ne. (HappySmile)

 • - Původně měl být do role prezidenta Monroea Colea obsazen Dustin Hoffman, ale několik měsíců před natáčením si to rozmyslel a místo něj roli dostal Gene Hackman. (HappySmile)

 • - Gene Hackman a Christine Baranski sa spolu stretli už vo filme Vtáčia klietka (1996). (marciano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace