Reklama

Reklama

Starosti starosty

  • Česko Starosti pana starosty (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bývalý prezident USA Gene Hackman se rozhodne strávit zbytek života v klidu v malém městečku Mooseport. Jeho obyvatelé mu hned po příjezdu nabídnou, aby se stal jejich starostou. Politik ale nemůže uvěřit, že protikandidátem je instalatér, který mu opravuje toaletu. Jedno je však jasné: pro oba je městečko příliš malé! ... Bývalý prezident Spojených států Monroe Eagle Cole, který se právě rozvedl, se rozhodl usadit se v městečku Mooseport, kam ho doprovází jeho věrná asistentka Grace a ještě několik zaměstnanců. Přívětivé městečko, kde se všichni znají a mají rádi, se na jeho příjezd pečlivě připravuje. Poslední opravy v domě, kde bude bývalý prezident bydlet, dělá i instalatér Handy Harrison, který již šest let chodí s místní veterinářkou Sally Mannisovou. Ta stále čeká, že ji konečně požádá o ruku, Handy je ale velmi nerozhodný mladý muž, i když na druhé straně nadmíru poctivý a čestný. Ihned po příjezdu se několik obyvatel Mooseportu snaží bývalého prezidenta přesvědčit, aby se stal starostou městečka, protože ten bývalý právě zemřel. Cole by jistě okamžitě odmítl – chce se věnovat sám sobě a politice dát vale –, kdyby se náhodou neobjevila půvabná Sally, která se také přimlouvá, aby kandidaturu přijal. Brzy se ale ukáže, že druhým kandidátem je právě její přítel Handy. Cole ho nejprve žádá, aby svou kandidaturu stáhl, a mírný Handy málem poslechne. Na poslední chvíli si ale uvědomí, že se nesmí jen tak vzdát. Bývalý prezident totiž žádá Sally o schůzku, chce ji pozvat na večeři; a to se Handymu vůbec nelíbí. Městečko je rozděleno napůl, jedni fandí Handymu, druzí Colemu. Přijíždí jeho vedoucí kampaně, zatímco Grace, která je do prezidenta už dlouho zamilovaná, s obavami sleduje, jak se její idol točí kolem veterinářky... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Sympaticky odlehčený souboj bývalého prezidenta USA a jednoho obyčejného "trouby" z Mooseportu. Je fajn vidět film, v kterém si herci své postavy užívají, i když jejich výkony nebudou směřovat k žádným oceněním, ale čisté potěše bavících se diváků.¨Osobně jsem se bavil tak akorát, žádné zbytečné trapasy se nekonali, ale humoru mohlo být určitě ještě o trochu víc. V televizi však podobný film neurazí, do kina bych ho nepouštěl. ()

Poga 

všechny recenze uživatele

Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3 ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Milá komedie, která je spíše jen tak lehce úsměvná a relaxační než komická, přesto zábavná. Humor je příjemný, vkusný a nenásilný, Gene Hackman je skvělý coby egoista poznamenaný životem ve vysoké politice, Romano je v roli dobráka dělajícího pro lásku psí kusy kouzelně lidský, a při pohledu na Mauru Tierney člověk chápe, proč se ti dva kvůli ní pustili do boje. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jednou politikem - navždy politikem." Pokud se utká bývalý prezident USA s instalatérem o místo starosty v Zapadákově, tak budu volit prezidenta. Instalatérů je totiž málo a on by mi těžko po zasedání zastupitelstva šel spravit odpad. Navíc není třeba kazit další čestný charakter politickou zkorumpovaností, ale dobře. Tohle je prostě romantická komedie a jedná se tedy o řemeslníka fiktivního, takže mu mohu fandit a užít si s ním pohodový volební boj vedený v golfových rukavičkách. Volte Handy Harrisona! ()

asanakis 

všechny recenze uživatele

Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Mooseport, ve kterém se tento film odehrává, je ve skutečnosti Port Perry v Ontariu. (HappySmile)
  • Během voleb oznamuje jedna postava, že zbývá ještě 20 minut do konce voleb. V té chvíli zbývá také 20 minut do konce filmu. (HappySmile)

Reklama

Reklama