Starosti starosty

Willkommen in Mooseport

Starostove starosti

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2004, 110 min

Pomerne slusna komedie, ktera me svym stylem zapadla mezi USA komedie v 90 letech, kdy slo o humor a ne aktualni trendy soubor nechutnosti nebo trapnosti. Plus abysme nezapomeli, ze jde o Americkou produkci tak nas nemine tleskaci sladky zaver. Ale i tak vtipna zalezitost presne na nedelni odpoledne.(27.4.2008)

Je to celkem příjemná komedie, kde můžeme vidět v roli prezidenta usilující o mandát starosty Gena Hackmana. Jenže přes oblíbenost tohoto prezidenta se vše komplikuje a téměř neznámý kandidát se stává velmi silným protivníkem. Ke všemu se nejen bojuje jen o křeslo starosty, ale také o ženu, kterou se snaží zaujmout právě prezident, jenže tato žena chodila do té doby než přijel s protikandidátem. Aby toho nebylo málo tak na pomoc kandidáta přijede bývalá žena prezidenta a opustí ho dlouhodobá rádkyně, která shodou okolností chce být s prezidentem více intimně. Mimochodem herečka Marcia Gay Harden. si asi brousí zuby na prezidenty, jak již v nedávném filmu Hledáme Ydol.(10.4.2007)

• castor

Když už se legendární dvojnásobný držitel Oscara Gene Hackman v posledních letech objevil na stříbrném plátně, tak jen v rozporuplně přijatých komediích. Zázraky už snad nikdo nečeká, ale bylo by fajn, kdyby přišel nějakej pořádnej producent s pořádným scénářem, oslovil nějakého režisérského mistra a celý ten filmový balík donesl Hackmanovi před dveře.. Pak bychom mohli na tuhle blbůstku s potěšením zapomenout!!(3.4.2011)

Milá komedie, která je spíše jen tak lehce úsměvná a relaxační než komická, přesto zábavná. Humor je příjemný, vkusný a nenásilný, Gene Hackman je skvělý coby egoista poznamenaný životem ve vysoké politice, Romano je v roli dobráka dělajícího pro lásku psí kusy kouzelně lidský, a při pohledu na Mauru Tierney člověk chápe, proč se ti dva kvůli ní pustili do boje.(29.4.2011)

Po konci svého funkčního období se bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) uchyluje na vejminek do malého městečka Mooseportu. Město zrovna opustil jeho starosta, a tak nějakou pomazanou hlavu napadne, že by jej mohl nahradit právě Cole. Volby ale nebudou jednoduché, protože proti němu stojí místní údržbář, oblíbený a trochu naivní Handy (Ray Romano). V sázce ale není jen starostování, ale také Handyho přítelkyně, do které se Cole také zakoukal... Od filmu jsem vůbec nic nečekal, a tak jsem mohl být jen mile překvapen. A taky že jo - komedie o amerických prezidentech vcelku můžu (např. Dave), a s tímto filmem to není jiné. Gene Hackman si stárnoucího prezidenta střihl s grácií sobě vlastní, a Ray Romano natvrdlého údržbáře také. Sice jsem nebyl úplně spokojen s závěrečnými zvraty ohledně rozhodujícího volebního lístku a poslední (kapku přeslazenou) pětiminutovkou, ale jinak jsem se vcelku dobře bavil. Potěšil mne také výraz architekta, který pro bývalého prezidenta vytvořil jeho knihovnu (jediný požadavek byl, aby byla větší než ta Clintonova), a díky ubývajícím milionům ji "zeštíhloval"...(20.12.2011)

• - Původně měl být do role prezidenta Monroea Colea obsazen Dustin Hoffman, ale několik měsíců před natáčením si to rozmyslel a místo něj roli dostal Gene Hackman. (HappySmile)

• - Scéna, kde prezident doprovází Sally ke dveřím po jejich rande, sestává ze dvou různých záběrů, jednou kamera zabírala Sally a jednou prezindenta. Tyto 2 záběry se točily odděleně a je mezi nimi prodleva 2 měsíce. Filmování totiž muselo být zastaveno kvůli špatnému počasí, takže si můžete všimnout, že když kamera zabírá Sally, tak prší, a když zabírá prezidenta, tak ne. (HappySmile)

• - Radnice ve filmu je ve skutečnosti pošta. Chlapec, co roznáší noviny, je místní student. (HappySmile)