poster

Starosti starosty

 • Česko

  Starosti pana starosty

 • USA

  Welcome to Mooseport

 • Německo

  Willkommen in Mooseport

 • Slovensko

  Starostove starosti

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2004, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • asanakis
  **

  Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti...(9.12.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Jednou politikem - navždy politikem." Pokud se utká bývalý prezident USA s instalatérem o místo starosty v Zapadákově, tak budu volit prezidenta. Instalatérů je totiž málo a on by mi těžko po zasedání zastupitelstva šel spravit odpad. Navíc není třeba kazit další čestný charakter politickou zkorumpovaností, ale dobře. Tohle je prostě romantická komedie a jedná se tedy o řemeslníka fiktivního, takže mu mohu fandit a užít si s ním pohodový volební boj vedený v golfových rukavičkách. Volte Handy Harrisona!(13.12.2016)

 • Djkoma
  ***

  Sympaticky odlehčený souboj bývalého prezidenta USA a jednoho obyčejného "trouby" z Mooseportu. Je fajn vidět film, v kterém si herci své postavy užívají, i když jejich výkony nebudou směřovat k žádným oceněním, ale čisté potěše bavících se diváků.¨Osobně jsem se bavil tak akorát, žádné zbytečné trapasy se nekonali, ale humoru mohlo být určitě ještě o trochu víc. V televizi však podobný film neurazí, do kina bych ho nepouštěl.(14.8.2010)

 • Poga
  ***

  Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3(29.11.2013)

 • Damiel
  ***

  Starosti starosty sledují typickou šablonu americké komedie, kde už předem více méně tušíte, jak to dopadne. Je tady i několik samoúčelných motivů (naháč běhající po ulici), které děj nijak nerozvíjejí a jsou tam jenom pro "zasmání". A samozřejmě nechybí přeslazený závěr, kdy všechno do sebe zapadne jako dokonalá stavebnice. Ale budiž, s vědomím, že se nejedná o žádné umění á la Fellini, se dobře pobavíte.(11.11.2005)

 • - Mooseport, ve kterém se tento film odehrává, je ve skutečnosti Port Perry v Ontariu. (HappySmile)

 • - Bratr a otec Raye Romana, který hraje hlavní roli, se objeví ve scéně v baru, když se Ray směje tomu, jak Sally odmítla prezidenta, když se ji pokusil políbit. Jeho otec tady hraje barmana a jeho bratr sedí vedle něho. (HappySmile)

 • - Rodovi Luriemu byla nabídnuta režie filmu, ale odmítl. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace