Bill Maher: #Dospívání

Scénář:

Bill Maher

Účinkují:

Bill Maher

Bill Maher vystupuje před živým publikem ve Fillmore Theatre v Miami. Uznávaný komik, moderátor a satirik v této stand-up show sžíravě komentuje aktuální politické problémy. Maher, známý svou nekompromisní upřímností, hovoří mimo jiné o kultuře selhání, karanténě, organizaci Q-Anon... a o všem ostatním. (HBO Max)

Fifer

Jestliže kritizuju woke komiky, že mají často jen jedno téma (rich white man bad, Trump bad), tak Maher je na tom samozřejmě podobně. Část stand-upu je v podstatě takovej velkej hate na Trumpa a republikány. Paradoxně se na tom s woke komiky shodne, ačkoliv Maherovo další téma je právě dělat si prdel z woke generace. Co k Maherovi říct.?Je mi jasné, že pro mladého progresivce je tohle BOOMER HELL. Fanoušek Trumpa tohle samozřejmě taky nedá. Já jako liberální centrista jsem tedy ideální divák. Objektivně je asi třeba říct, že Maher nemůže stačit nové generaci komiků. Neznám jeho stand-upy z 80. a 90. let, ale věřím, že tehdy byl asi ve větší formě. Ten stand je fajn, některé vtipy fungují  moc dobře. Osobně raději preferuju jeho REAL TIME WITH BILL MAHER. Za prvé tam má staff writers, kteří mu s vtipy pomáhají. A za druhé si pomáhá i memičkama a obrazovou grafikou. Abych to uzavřel. Jestli něco nemám rád na každé mladé generaci, je to takové to pohrdání stářím (boomeři). Maher si určitě pohrdání nezaslouží. Je na svůj věk v kondici. Dokáže být vtipný. Trump je pro něj větší hrozba než woke levice atd. Bill nemůže být boomer, co patří do starého železa, když se ještě pořád časo stane, že se mu podaří v jeho show takovej monolog, že to virálně oblítne celej svět. Bill má stále pár mouder, které nám může předat, tak poslouchejte. Nedávno byl  v jednom podcastu a s díky odmítl nabízenou whisky. A pak povídá: Když je ti přes 60, tak už se prostě musíš rozhodnout, jestli chceš být ještě fit a funkční, anebo chlastat, takže já skoro nepiju. Už jenom to je pro mladé inspirativní poselství. ()