Čtrnáctiletý Alan žije ve svém zvláštním světě. Světě, jehož velikost je vymezena vzdáleností, kterou dokáží urazit jeho berle. V tom světě je místo pro Alanovu rodinu i jeho kamarády, zdá se však, že v něm nikdy nebude místo pro naplnění jeho největšího životního snu: aby se stal slavným koňařem. Aby si s koňmi tak rozuměl a tak na nich uměl rajtovat, jako místní mladík East. East je pro Alana nedostižným vzorem a obdivovaným hrdinou. Bere proto jako naprostou samozřejmost, že jeho idol budí podobné city i v jiných obyvatelích toho malého místního společenství, že si dokonce dokázal získat srdce vznešené a krásné Angličanky Grace... (oficiální text distributora)

Radiq

Nebylo to úplně k zahození ani k zapuzení ani k vyuzení, ale taky to částečně vyznívalo tak, jak kdyby to bylo podle předlohy nějaké Utty Danelly, Daniele Steel, Rosamunde Pilcher, Katie Fforde nebo jiné takové vykopávky - akorát v Austrálii. Celé to působí televizní produkcí, ale belhavej ústřední puboš to asi napsal podle svejch životních zkušeností, takže tam byla jistá hodnověrnost, což film učinilo zajímavým (jenom tak pro zajímavost, je to ten, podle kterýho se natočil i obrněnej film Už zase skáču přes kaluže). Blby bylo to, že dycky, když tam někdo šukal, našel se nějakej šmírák, kterej je u toho viděl. Ramplingová je teď už stará škaredá, ale když byla mladší, tak taky nebyla zrovna královna plesu. Russell Crowe sympaťák asi od narození a v podstatě jedinej důvod, proč jsem na to koukal. Ne že by to táhnul jen on, ale prostě byl tam nejlepší, že. ()