Alex a Emma

Alex and Emma

Alex a Emma

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 92 min

Veľmi zaujímavý film.Aj keď od prvej chvíle ako si prečítate názov, viete, že Alex s Emmou skončia spolu, musíte to pozrieť. Postavenie deja a to dvoch línií, jednej knižnej a druhej reálnej a konečné splynutie do spoločného deja, to je niečo! Okrem toho vtip, soundtrack-hlas nádhernej Norah Jones, výber hercov- skvelá Kate Hudson a Luke Wilson, okúzlia hádam každého. Vôbec sa mi tento film nezdal romantický, iba posledných 25 min. Jedna hodina zábavy, smichu a nečakaných situácii. 96 min, strávite celkom príjemne. 75%(21.12.2008)

Spisovatel Alex Sheldon (Luke Wilson) se až příliš zadlužil u kubánské mafie, a jeho jedinou cestou z obrovského průšvihu je do 30 dní napsat novou knihu. Aby se nezdržoval zapisováním svých nápadů, najme si krásnou stenografku Emmu (Kate Hudson). Alexův román popisuje příběh chudého učitele Adama, který se dostal do zámožné rodiny Poliny Delacroix (Sophie Marceau), která jej úplně okouzlila. A když Adam začne dělat vše proto, aby získal srdce Poliny - začíná si Emma uvědomovat, že Alex v knize popisuje vlastní život ... Sem tam je potřeba vypnout, a pustit si film, u kterého nemusíte moc přemýšlet, jen se dívat a příjemně si odpočinout od strastí všedního dne. A právě takovým filmem je Alex a Emma - už od první chvíle je naprosto jasné, že ti dva k sobě patří (a docela to Luke Wilsonovi s Kate Hudson spolu sluší), a tak se nemusíte znervózňovat nějakými velkými zápletkami (i když se Rob Reiner o jednu velkou ke konci přece jen pokusil).(15.3.2011)

• Sinecod

Až na ten upindaný konec celkem příjemný, ničím nepřekvapující, lehce romantický film. Neurazí, nenadchne. Na to, že to je o spisovateli, mohl se scénárista zaměřit na to, aby vykreslil svoje postavy trochu jinak než jen figurky bez mozku, povahy, osobnosti. Mám ráda, když znám své postavy. Průměr, spíš klesající dolů.(19.10.2013)

Milá romantická komedie o nerozhodném spisovateli a rázné písařce. To, že se odehrává ve dvou paralelních dějových liniích - v realitě a Alexově příběhu, kam oba vstupují jako postavy - není nic nového (Jak zabít svou ženu, Muž z Acapulca, Pozor na Harryho atd.), ale hlavně je to nápad, který se vyčerpá dřív než začne (jakmile se Kate Hudsonová objeví ve třech rolích) a pak už jen zdržuje. Osobně jsem se mnohem víc bavil u ryze konverzačních civilních scén. Ty jsou líp napsané a mezi Wilsonem a Hudsonovou přeskakují jiskry jako v zapalovači. Vzdáleně to připomíná staré dobré upovídané filmy jako Bosé nohy v parku nebo Příští rok ve stejnou dobu. 60%(8.9.2005)

• castor

Režisér Rob Reiner nás těší už slušných pár desítek let. Až na výjimky (třeba výtečné drama Misery nechce zemřít) jde o milé kousky, které sice nezanechají hlubší dojem, ale své diváky si přesto najdou. Zejména proto, že umí skloubit ingredience, které pohladí ducha i polechtají bránici. Tady se obávám, že takovou blbost, kterou tahle dvojka dává do kupy, bych si přečíst opravdu nechtěl. Tak trochu ňoumovitý spisovatel a tak trochu tvrdohlavá stenografka, jeden román, jeden pořádný dluh a lehké stírání rozdílů mezi realitou a příběhem z románu. Jen škoda, že je vše utopené v tak mdlém vyprávění, které nedokáže strhnout a nabídne jen několik drobných záblesků, které mají šanci na pár minut zaujmout. Dvě až tři hvězdy..(4.9.2015)

• - Ve scéně, kdy Alex ve své knize změní švédskou au-pair Ylvu na německou Elsu, je to v německé verzi filmu ruska Elsa. (HappySmile)

• - Když jsou Alex a Emma venku na procházce, nastoupí na loď a poté pokračují dál. Ve scéně lze zahlédnout blesk fotoaparátu, což byl paparazzi snažící se ukořistit fotku. (HappySmile)

• - Nehledě na to, co Emma tvrdí, Ylva je švédské jméno. (HappySmile)