Reklama

Reklama

Alex a Emma

Trailer

Obsahy(1)

Alex (Luke Wilson) je spisovatel s většími schopnostmi zadlužit se než napsat knihu. Aby se zbavil dotěrných věřitelů, musí během 30 dnů dokončit svůj román nebo skončí mrtvý. Na pomoc si najme stenografku Emmu (Kate Hudson), které začne diktovat svůj příběh o romantickém vztahu mezi třemi lidmi. Půvabná, ale také poněkud tvrdohlavá Emma má neustálé výhrady k jeho spisovatelským nápadům. Ty pomalu a bezděčně začínají Alexe i jeho příběh ovlivňovat. Obsah knížky se začíná podobat skutečnosti a život příběhu z románu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako není to špatné, dialogy jiskří vtipem, na Kate Hudson je hezký pohled, Luke Wilson se snaží zapnout veškerý svůj šarm, ale celá ta od Dostojevského opajcnutá zápletka je podaná poněkud vágně a utahaně, přičemž třeba u Sophie Marceau bych řekl, že jde o jeden z jejích nejhorších hereckých výkonů, protože vypadá jako obyčejná puťka, a ne femme fatale, kvůli které by muži skákali do moře plného žraloků. Ale jinak je to příjemný, pohodový film, který ctí pravidla žánru a skončí happy endem, takže za mne spokojenost. Jen ten tanec "flamenca" si mohl Wilson odpustit. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Jednoduše a krátce řečeno, jde o starý československý předválečný romantický a naivní film natočený ale američany v našem tisíciletí a za dolary (ale asi ne mnoho). Někdo tyto filmy měl rád a tomu se i tato oddechová romantika bude velmi líbit. Kdo však je rád, že nemusí v sobotu po obědě sledovat Novu a tam staré české filmy, tomu tato americká naivita a potěcha na duši bude jen sladkobolným kýčem. Já však mám rád starobou zatuchlé filmy a i proto jsem velmi spokojen a díky filmu romanticky naladěn. ()

Reklama

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemně skloubený film. Líbila se mi celá dějová linie, kdy se osudy vlastně, aniž by to divák zprvu tušil, prolínaly. Musím uznat, že jsem se opravdu nenudila, vždycky mne rozesmálo, když Emma vykřikla, že to tak nemá být. Někdy ji poslechl, jindy ne. V některých momentech mi však připadalo, že Alex, nebo přesněji režisér, neví, jak film okořenit, jak mu dodat šťávu. Děj filmu, jako takového se mi však velmi líbil, jenom trošku okořenit. Nemám nic zásadního, co bych mu vytkla, pochválit toho lze více, příjemné charaktery, když přivřu obě oči, tak i konec, kterému však, alespoň dle mého názoru něco chybí, i prostředí, které, byť se omezovalo na několik míst, působilo příjemně. Film nemá cenu doporučovat, nezaujal mne natolik, abych jej vychvalovala. Takže kdo chcete, můžete se na něj podívat. ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Každý den není posvícení - Reinerovy filmy mám docela rád, počin Alex a Emma mě však za srdce chytit nedokázal. Kate Hudson s Lukem Wilsonem jsou snaživí, potěšila přítomnost Sophie Marceau, příběh i chemie ústřední dvojice mě docela úspěšně minuly, scénář je slabý a docela jsem se nudil. ()

pepa3rd 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrná komedie postavená na podobném principu jako Hudbu složil, slova napsal. Autor v krizi potřebuje pomoci a tak si najme mladou hezkou slečnu na výpomoc, společně se pustí do díla a samozřejmě se u toho nezapomenou zamilovat. Velmi prostá kostra, která asi nemá šanci nikoho překvapit, nicméně funguje. Jenže to, že funguje dokazuje spíše výše odkazovaná komedie, než recenzovaná Alex a Emma. Tenhle film se nějak odvíjí v podstatě bez zápletky, bez zpestření toho základního děje a tak postupně člověk ztrácí chuť dozvědět se, jak to celé dopadne, protože to vlastně ví. Prostě oddechovka na letní večer, kterou si jen těžko někdy znovu pustíte. 40 % ()

Galerie (35)

Zajímavosti (5)

  • Na zadní straně Alexovy první knihy je napsána jeho biografie: Alex Sheldon pracoval mnoho let v oblasti Bostonu. V současnosti není ženatý a žije velmi osamoceně. (HappySmile)
  • Ve scéně, kdy Alex ve své knize změní švédskou au-pair Ylvu na německou Elsu, je to v německé verzi filmu ruska Elsa. (HappySmile)
  • Když jsou Alex a Emma venku na procházce, nastoupí na loď a poté pokračují dál. Ve scéně lze zahlédnout blesk fotoaparátu, což byl paparazzi snažící se ukořistit fotku. (HappySmile)

Reklama

Reklama