poster

Alex a Emma

 • USA

  Alex and Emma

 • Slovensko

  Alex a Emma

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Režisér Rob Reiner nás těší už slušných pár desítek let. Až na výjimky (třeba výtečné drama Misery nechce zemřít) jde o milé kousky, které sice nezanechají hlubší dojem, ale své diváky si přesto najdou. Zejména proto, že umí skloubit ingredience, které pohladí ducha i polechtají bránici. Tady se obávám, že takovou blbost, kterou tahle dvojka dává do kupy, bych si přečíst opravdu nechtěl. Tak trochu ňoumovitý spisovatel a tak trochu tvrdohlavá stenografka, jeden román, jeden pořádný dluh a lehké stírání rozdílů mezi realitou a příběhem z románu. Jen škoda, že je vše utopené v tak mdlém vyprávění, které nedokáže strhnout a nabídne jen několik drobných záblesků, které mají šanci na pár minut zaujmout. Dvě až tři hvězdy..(4.9.2015)

 • pepa3rd
  **

  Vcelku průměrná komedie postavená na podobném principu jako Hudbu složil, slova napsal. Autor v krizi potřebuje pomoci a tak si najme mladou hezkou slečnu na výpomoc, společně se pustí do díla a samozřejmě se u toho nezapomenou zamilovat. Velmi prostá kostra, která asi nemá šanci nikoho překvapit, nicméně funguje. Jenže to, že funguje dokazuje spíše výše odkazovaná komedie, než recenzovaná Alex a Emma. Tenhle film se nějak odvíjí v podstatě bez zápletky, bez zpestření toho základního děje a tak postupně člověk ztrácí chuť dozvědět se, jak to celé dopadne, protože to vlastně ví. Prostě oddechovka na letní večer, kterou si jen těžko někdy znovu pustíte. 40 %(8.7.2009)

 • Oskar
  ***

  Milá romantická komedie o nerozhodném spisovateli a rázné písařce. To, že se odehrává ve dvou paralelních dějových liniích - v realitě a Alexově příběhu, kam oba vstupují jako postavy - není nic nového (Jak zabít svou ženu, Muž z Acapulca, Pozor na Harryho atd.), ale hlavně je to nápad, který se vyčerpá dřív než začne (jakmile se Kate Hudsonová objeví ve třech rolích) a pak už jen zdržuje. Osobně jsem se mnohem víc bavil u ryze konverzačních civilních scén. Ty jsou líp napsané a mezi Wilsonem a Hudsonovou přeskakují jiskry jako v zapalovači. Vzdáleně to připomíná staré dobré upovídané filmy jako Bosé nohy v parku nebo Příští rok ve stejnou dobu. 60%(8.9.2005)

 • Juniore
  *****

  Chvíľkami romantická dráma, chvíľkami komédia. Dej sa odohráva poväčšine medzi spočiatku dominantnou, neústupčivou, no zároveň veľmi krehkou a nežnou Emmou (Kate Hudson) a Alexom (Luke Wilson), ktorý sa zvŕtal v kŕčoch, no s náznakom génia. A poviem pravdu, neviem si tam predstaviť inú hereckú dvojku. Jednoducho im to šlo. Osobne ma najviac bavilo to, ako Alex vymenil niekoľko krát jednu postavu vo svojej knihe. A tak tejto americkej rozprávke dávam 90 %.(17.2.2014)

 • B!shop
  ****

  Moc pekna romanticka komedie, alespon ze zacatku. Prvnich cca 45 minut je fakt moc milejch, vcelku originalnich, hodne vtipnejch a sviznejch, jenze pak pride druha polovina filmu a ta uz dost ztraci dech, zapletky se opakujou, uz to neni moc vtipne a zbyla jen romantika, ktera trosku nudi. Aspon ke konci sem si rikal, ze konecne nekomu doslo, ze vse nemusi dopadnout tak romanticky, ale pak to tvurci posrali a hodily tam klasickej zaver plnej klise. (on udela nejak vystup, ona: ach, on: och, velka laska a happy-end). Skoda ty druhy poloviny, prvni byla fakt na 5*, za coz hodne muzou herci. Kate Hudson i Luke Wilson jsou fakt vyborny, navic kdyz se dej hezky proplita mezi knihou a psanim knihy. Slabsi 4*.(28.8.2005)

 • - Na zadní straně Alexovy první knihy je napsána jeho biografie: Alex Sheldon pracoval mnoho let v oblasti Bostonu. V současnosti není ženatý a žije velmi osamoceně. (HappySmile)

 • - Ve scéně, kdy Alex ve své knize změní švédskou au-pair Ylvu na německou Elsu, je to v německé verzi filmu ruska Elsa. (HappySmile)

 • - Nehledě na to, co Emma tvrdí, Ylva je švédské jméno. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace