Alex a Emma

Alex a Emma

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 92 min

• castor

Režisér Rob Reiner nás těší už slušných pár desítek let. Až na výjimky (třeba výtečné drama Misery nechce zemřít) jde o milé kousky, které sice nezanechají hlubší dojem, ale své diváky si přesto najdou. Zejména proto, že umí skloubit ingredience, které pohladí ducha i polechtají bránici. Tady se obávám, že takovou blbost, kterou tahle dvojka dává do kupy, bych si přečíst opravdu nechtěl. Tak trochu ňoumovitý spisovatel a tak trochu tvrdohlavá stenografka, jeden román, jeden pořádný dluh a lehké stírání rozdílů mezi realitou a příběhem z románu. Jen škoda, že je vše utopené v tak mdlém vyprávění, které nedokáže strhnout a nabídne jen několik drobných záblesků, které mají šanci na pár minut zaujmout. Dvě až tři hvězdy..(4.9.2015)

• mandes

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $15,368,897(27.5.2008)

• nash.

Romantika od níž jsem si sliboval víc než jsem nakonec dostal, přitom potenciál naplnit očekávání tu rozhodně byl. V diskusích Alexe a Emmy to jiskřilo a metalo do prostoru ty nejlepší vtípky, navíc Kate Hudson byla i jako švédská a německá služebná zábavná. Velmi často však byly vtipy a humorné scény nedotažené tak silně, že jsem vyloženě viděl, jak by měly pokračovat a co všechno by se z nich dalo vytřískat (třeba diskuse o milostné scéně). Navíc film jako celek výrazně nabourávala nepříliš zábavná "literární" linie, které dal Reiner až příliš prostoru na úkor mnohem zajímavější roviny Alexe a Emmy, navíc prostoru, který zůstal většinou prázdný a zcela nevyužitý. Totéž bohužel platí o závěru, ve kterém jako by se chemie hlavní dvojice zcela vytratila, jiskření uhaslo a zůstalo jen u bezradné snahy nějak to všechno dotlačit do šťastného konce. .(4.10.2011)

Pomněrně dobrá oddychovka na vypnutí o dvou naprosto odlišných lidech, které "náhoda" svede dohromady. Mělo to docela originální zpracování, které se mi to líbilo. Dám tomu 3*, i když bych to zařadila mezi lehce nadprůměrné romantické komedie (a jednu z těch lepších ve filmografii Kate Hudson).(9.7.2011)

• Sinecod

Až na ten upindaný konec celkem příjemný, ničím nepřekvapující, lehce romantický film. Neurazí, nenadchne. Na to, že to je o spisovateli, mohl se scénárista zaměřit na to, aby vykreslil svoje postavy trochu jinak než jen figurky bez mozku, povahy, osobnosti. Mám ráda, když znám své postavy. Průměr, spíš klesající dolů.(19.10.2013)

• - Když jsou Alex a Emma venku na procházce, nastoupí na loď a poté pokračují dál. Ve scéně lze zahlédnout blesk fotoaparátu, což byl paparazzi snažící se ukořistit fotku. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Alex ve své knize změní švédskou au-pair Ylvu na německou Elsu, je to v německé verzi filmu ruska Elsa. (HappySmile)

• - Nehledě na to, co Emma tvrdí, Ylva je švédské jméno. (HappySmile)