poster

Alex a Emma

 • USA

  Alex and Emma

 • Slovensko

  Alex a Emma

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eawy
  ****

  Veľmi zaujímavý film.Aj keď od prvej chvíle ako si prečítate názov, viete, že Alex s Emmou skončia spolu, musíte to pozrieť. Postavenie deja a to dvoch línií, jednej knižnej a druhej reálnej a konečné splynutie do spoločného deja, to je niečo! Okrem toho vtip, soundtrack-hlas nádhernej Norah Jones, výber hercov- skvelá Kate Hudson a Luke Wilson, okúzlia hádam každého. Vôbec sa mi tento film nezdal romantický, iba posledných 25 min. Jedna hodina zábavy, smichu a nečakaných situácii. 96 min, strávite celkom príjemne. 75%(21.12.2008)

 • Juniore
  *****

  Chvíľkami romantická dráma, chvíľkami komédia. Dej sa odohráva poväčšine medzi spočiatku dominantnou, neústupčivou, no zároveň veľmi krehkou a nežnou Emmou (Kate Hudson) a Alexom (Luke Wilson), ktorý sa zvŕtal v kŕčoch, no s náznakom génia. A poviem pravdu, neviem si tam predstaviť inú hereckú dvojku. Jednoducho im to šlo. Osobne ma najviac bavilo to, ako Alex vymenil niekoľko krát jednu postavu vo svojej knihe. A tak tejto americkej rozprávke dávam 90 %.(17.2.2014)

 • honajz
  ***

  Jako není to špatné, dialogy jiskří vtipem, na Kate Hudson je hezký pohled, Luke Wilson se snaží zapnout veškerý svůj šarm, ale celá ta od Dostojevského opajcnutá zápletka je podaná poněkud vágně a utahaně, přičemž třeba u Sophie Marceau bych řekl, že jde o jeden z jejích nejhorších hereckých výkonů, protože vypadá jako obyčejná puťka, a ne femme fatale, kvůli které by muži skákali do moře plného žraloků. Ale jinak je to příjemný, pohodový film, který ctí pravidla žánru a skončí happy endem, takže za mne spokojenost. Jen ten tanec "flamenca" si mohl Wilson odpustit.(6.8.2017)

 • B!shop
  ****

  Moc pekna romanticka komedie, alespon ze zacatku. Prvnich cca 45 minut je fakt moc milejch, vcelku originalnich, hodne vtipnejch a sviznejch, jenze pak pride druha polovina filmu a ta uz dost ztraci dech, zapletky se opakujou, uz to neni moc vtipne a zbyla jen romantika, ktera trosku nudi. Aspon ke konci sem si rikal, ze konecne nekomu doslo, ze vse nemusi dopadnout tak romanticky, ale pak to tvurci posrali a hodily tam klasickej zaver plnej klise. (on udela nejak vystup, ona: ach, on: och, velka laska a happy-end). Skoda ty druhy poloviny, prvni byla fakt na 5*, za coz hodne muzou herci. Kate Hudson i Luke Wilson jsou fakt vyborny, navic kdyz se dej hezky proplita mezi knihou a psanim knihy. Slabsi 4*.(28.8.2005)

 • Oskar
  ***

  Milá romantická komedie o nerozhodném spisovateli a rázné písařce. To, že se odehrává ve dvou paralelních dějových liniích - v realitě a Alexově příběhu, kam oba vstupují jako postavy - není nic nového (Jak zabít svou ženu, Muž z Acapulca, Pozor na Harryho atd.), ale hlavně je to nápad, který se vyčerpá dřív než začne (jakmile se Kate Hudsonová objeví ve třech rolích) a pak už jen zdržuje. Osobně jsem se mnohem víc bavil u ryze konverzačních civilních scén. Ty jsou líp napsané a mezi Wilsonem a Hudsonovou přeskakují jiskry jako v zapalovači. Vzdáleně to připomíná staré dobré upovídané filmy jako Bosé nohy v parku nebo Příští rok ve stejnou dobu. 60%(8.9.2005)

 • - Ve scéně, kdy Alex ve své knize změní švédskou au-pair Ylvu na německou Elsu, je to v německé verzi filmu ruska Elsa. (HappySmile)

 • - Když jsou Alex a Emma venku na procházce, nastoupí na loď a poté pokračují dál. Ve scéně lze zahlédnout blesk fotoaparátu, což byl paparazzi snažící se ukořistit fotku. (HappySmile)

 • - Na zadní straně Alexovy první knihy je napsána jeho biografie: Alex Sheldon pracoval mnoho let v oblasti Bostonu. V současnosti není ženatý a žije velmi osamoceně. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace