Včela na mušce

1. kapitola (E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Chapter 1

Milující táta Trevor Bingley dorazí do luxusního domu, o který se má po dobu nepřítomnosti majitelů starat. V patách má ale zarputilou včelu a ostrý souboj může začít. (Netflix)

Lacike

No nič. Celý ten nápad o súboji medzi CGI včelou a debilným Atkinsonom ma vôbec nebavil. Ako Bean bol Atkinson vtipný, lebo pôsobil detsky naivne. Táto postava pôsobí ako nepríjemný idiot s ktorým ďalší čas stráviť nechcem. Na epizódu, v ktorej Bean bojoval so včelou, sa to absolútne nechytá. 4/10. ()

otík

Úvod teda nic moc. Atkinson v roli civilního hlídače domů, který ovšem svou práci dělá poprvé a tudíž nemá žádné zkušenosti. Navíc od začátku je stejně nešikovný jako Atkinsonova alter ega Bean či Johnny English. A to k tomu ani nepotřebuje včelu v baráku. V prvním díle je včela celkem v pohodě, na většinu "komických" scén si stačí Atkinson se svou nešikovností.  Ačkoli to má jen 20 min, občas to nečekaně nudí, pobaví snad jen úvodní scény ještě s majitelkou domu, která jen velmi neochotně nechává svůj dům neznámému člověku. ()

GlaDOS

Atkinson byl jako Mr. Bean vtipně dětsky naivní, jak už napsal v komentáři Lacike. Já bych dodal, že teď, skoro v sedmdesáti letech, jeho zmatená postava vypadá spíš jako kdyby trpěla stařeckou demencí. Za to nemůže Atkinson, který se snaží a pořád ho mám rád, ale mizerný scénář. První díl navíc hází na diváka spoustu informací a to jde naprosto proti minimalismu Mr. Beana, kterého se snaží tento seriál (nebo špatně rozstříhaný film) kopírovat. ()

• V epizodě si hlavní postava připravuje k snědku zákusek – košíček s červenou třešničkou. Jedná se o odkaz na epizodu Starosti s Mr. Beanem (1991) seriálu Mr. Bean (od r. 1990), kde hlavního hrdinu při pikniku pronásleduje vosa a tento stejný zákusek se v epizodě také objevuje. (R.A.D.E.K)