Včela na mušce

(seriál)
  • Velká Británie Man vs. Bee
Trailer
Komedie
Velká Británie, 2022, 1 h 52 min (Minutáž: 10–20 min)

Epizody(9)

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

Malarkey

Fajnová skeče s Mr. Beanem ucelené v podobě devíti deseti minutových dílů. Nemá to moc příběh, prostě je to boj člověka s včelou. Občas je to za hranicí logiky, ale skeče takové často jsou. ()

EvilPhoEniX

Neskutečný MASAKR !! :D Na jednu stranu tradiční Mr.Bean a očekávaná komediální jízda plná absurdit a neskutečných náhod, na stranu druhou v tom vidím toho víc než jen komickou kravinu. Rozhodně musím vychválit nejvíc High-Tech barák, co jsem kdy ve filmu ( možná i v životě) viděl- Těžká futuristická modernizace úplně všeho, kde bez manuálu se v něm člověk ani nepohne ( explorovat celý ten dům mě neskutečně bavilo i fascinovalo). Dále je to 2 hodinový intenzivní duel člověka se zvířetem ( zde s hmyzem) což z toho dělá nejzábavnější Animal Attack vůbec, je tu místy až absurdně intenzivní hudba, která z toho dělá vyloženě Thriller napínák s pár jumpscary, dále je to samozřejmě ukrutný Survival a také Home Invasion s nádechem Nezvratného Osudu .. Fuck Yea, tak to jsem nečekal. Včela/Čmelák zde představuje velmi inteligentního a vypočítavého tvora! Scéna v koupelně, s klavírem a prvotní návštěva policisty - tam jsem regulérně zemřel a znova ožil.  Velmi mě potěšilo, že se zde vyskytují i ikonické scény Mr. Beana, tedy všechny které jej proslavily, jelikož jsem na něm vyrůstal, takže milé překvapení. 8/10. ()

D.Moore

Na seznam věcí, které jsem nikdy nechtěl vidět, ale bohužel jsem je viděl, přidávám: "Jak Rowan Atkinson rozmázne obličejem psí průjem." Tenhle seriál se nepovedl a já mám silný dojem, že to původně ani neměl být seriál, nýbrž film, při (po) jehož natáčení se ukázalo, že scénář nestojí za nic a že to je akorát sled více či méně povedených gagů, které sice na Mr. Beana odkazují, ale mají do něj stejně daleko jako první Johnny English. A tak se rozhodlo film rozsekat na krátké díly, ze kterých ta bezradnost teoreticky nebude tak trčet, a v nichž nakonec jedině Rowan Atkinson zachraňuje, co může. Opravdu, kdykoliv jsem se zasmál, bylo to díky němu a díky tomu, jak situaci zahrál - ne díky tomu, co to bylo za situaci. Škoda, škoda, škoda. On i my bychom si zasloužili něco lepšího. ()

gogo76

Ja nebudem veľmi kritický, pretože na rozdiel od všetkých, ktorí dali 2 hviezdy a menej som presne vedel do čoho idem. Nechápem, že oni nie. Je to predsa starý dobrý Bean, len s iným menom a na inom mieste. Ako človeka pracujúceho v stavebníctve ma nový, moderný dom zaujal a tušil som akým smerom sa vydáme i ako nový a pekný dom dopadne...Nič nové ja viem, ale bavilo ma to a deti tiež. Prvý návrh bol: "Deti dnes si dáme 2 časti som unavený..." Dopadlo to tak, že sme to dali na jeden šup všetko, čo svedčí o tom, že nás to bavilo. Mr. Bean je stále vo forme. Jednoduché, nenáročné a úsmevné posedenie, nič viac. Niekedy mám však pocit, že je to o dosť viac než mi dá Thor, wonder women, Capitan America a podobné hovadiny z poslednej doby...Odporúčam sledovať s deťmi, ocenia to. 70%. ()

LiVentura

Ta Blbost z toho přímo čpí, ale když se beznadějně těšíte aspoň na náznak nového Beana... nejde odsoudit! Docela pobavilo. ()

Ruut

Nikdy nikdy nikdy nevstoupíš do stejné řeky a nikdy nikdy nikdy netoč nic s Netflixem. Tohle ke stáru Rowan neměl zapotřebí. ()

Allien.9

Trevor je mamlas, který se snaží dát si do kupy svůj - očividně ne úplně zdařilý - život, což mu ale překazí zlomyslná včela. (A hnusně se chovající ex-rodina mu taky 2x nepomáhá.) Po zamyšlení je "Man vs. Bee" spíš drama než komedie, během čtvrtého dílu jsem se beze srandy modlila, ať už ho ta lítající svině nechá být, nakonec se to ale stočilo zpět k zábavě, takže cajk. Ve finále nic, co bych musela vidět znovu, Atkinson ale pořád umí a trocha devadesátkového beanovského humoru opravdu neuškodila. :-) ()

mzss1

[75%] Ale jo, nebylo to nic světoborného, ale já se prostě bavil. Ne, že bych se vyloženě smál jako za starých dobrých časů klasických epizod Mr. Beana, ale už jen to vidět Atkinsonův vtipný xichtík a jeho grimasy – to je prostě k nezaplacení. Takže jsem se zasmál a hlavně jsem měl po celou dobu sledování příjemné pocity vzpomínek a odkazů na některé scénky s Beanem. Dějově to není nijak zázračné, ale o to nejde. Spíš mě trochu iritovalo, že to bylo pitomě rozdělené na cca 10 minutové díly, což nechápu, kdyby z toho udělali film, bylo by to lepší, ale co. Vždy se mi to po další epizodě přepnulo na další, tak už mlčím. Dal jsem to na 1 zátah, Atkinson mě nezklamal, sice je Bean top a hned po té Johnny English, ale ani tohle nebylo k zahození. Víc kritiky není třeba. ()

AppleCore

Nadsázka, zábava a tak, chápu. ALE! Man vs Bee je Parazit pro děti do pěti let, prezentující humor, kterej sahá daleko za hranice absurdna - a to i na poměry Rowana Atkinsona. Jeho novýmu charakteru se nedá fandit na žádný úrovni, protože je to absolutní debil. Celá tahle fraška by byla o řád zábavnější, kdyby se odehrávala v jeho vlastním domě a destruktivní boj s včelou reprezentoval osobní rozklad a životní neúspěch – alespoň by to mělo nosný téma. Takhle místo humorný tragédie dostává dospělej divák jenom tragickej humor. Hádam ale, že to nikdy o ničem jinym bejt nemělo. ()

bart_

Rowan Atkinson je nesmrtelnej génius a jeho nestárnoucí britský komediální fištrón je out of this world, jenže jinak nemá tohle pásmo krátkometrážních grotesek krom pár vtipných gagů moc co nabídnout, což je škoda.... ale jako zábavná blbinka/nenáročná oddechovka na jedno odpoledne ujde. Ten koncept "nemotorný hlídač luxusního baráku vs. čmelák" mě celkem bavil. ()

Chrustyn

Zábavná taškařice, která potěší tím, že jednotlivé epizody mají poloviční délku libovolné epizody Mr. Beana. Což je jedině dobře, protože sledovat nesmyslné až dementní jednání hlavního hrdiny je v těch 90 minutách tak akorát snesitelné. ()

Flego

Očakávať niečo zmysluplnejšie je chybné, samotná minutáž jednotlivých dielov nahovára, že pôjde o veľmi jednoduchú situačnú komédiu stretu muža so včelou v rozľahlom dome. Presne ako sme zvyknutí u Rowana Atkinsona. Záverečná pointa je však prekvapivo dobrá. ()

Pítrs85

Srát na Netflix, tohle je nejlepší Rowan Atkinson od dob seriálového Mr. Beana. Nehleďte na zdejší klasicky mimózní hodnocení, pokud chcete strávit fajn večer (večery) s příjemným pohodovým humorem ze staré školy, pan Fazolka a paní Včelka jsou tu pro vás. Já se bavil jak u současné produkce dlouho ne. ()

rikitiki

Pat a Mat v podobě mistra Beana je trochu utahaný a místy i posmutnělý seriálek. Destruktivní humor nemá takové grády, jak by se při pohledu na snobské sídlo, které neschopný hlídač opečovává, mohlo zdát. A je to asi nespravedlivé, ale Rowan Atkinson už mi nepřipadá ve věku, kdy by si ještě mohl dovolit věrohodně hrát dětinského popletu, aniž by přitom nebyl mentálně zaostalý. SHRNUTÍ: Pokud chcete opravdový boj hmyzu a člověka, pusťte si indický film Eega. ()

Houbiczska

Jasně, je to úplný přestřel přitažený za vlasy a někdy až absurdní ptákovina, ale svůj účel, a to pobavit, to nejspíš splnilo. Potěší výborný Atkinson, jeho postava je zde totiž z 90 % Mr. Bean, a tudíž je to nám všem známý a vtipný humor, dále krátké a divácky atraktivní desetiminutové díly a celkové tempo, díky kterému seriál rychle odsýpá. Ve finále nechybí ani family friendly konec, který činí dojem z celého seriálu vesměs pozitivní. Naopak trochu zamrzí občasný skluz do stereotypu, který místy může někoho nudit, ale jak jsem zmínil díky krátké stopáži diváka tento pocit celkem rychle přejde a ve výsledku udělal netflix správný krok a jde o zábavnou hodinovou zábavu pro celou rodinu, která zde celkem dlouho nebyla. ()

PauloZ

Man vs Mr. Bean. Pár scén je fakt vtipných.. jinak je to hrozná blbost stojící jen na tom co si Rowan pamatuje z Mr. Beanea. ()

hous.enka

Bohužel mám pocit, že Mr. Bean už nemá divákům moc co nabídnout. Včela na mušce ač britská, působí americky zoufale - ať už jde o zjednodušující vykreslení charakterů, fekální humor nebo pointou vtipu postavenou na jedné včele. Za mě seriál zachránila až devátá kapitola, která ale vlastně byla pro vnímavějšího diváka poměrně snadno očekávatelná.  Když Mr. Bean, tak jeho devadesátkové skeče. Vše ostatní je jen naředěná kaše. ()

Pierre

Víte....byla tam včela Máme tady další  otázku lidstva:  Je ten námět debilní nebo úplně geniální? Natočit seriál o odhanění včely?:D Co to je nápad? Na druhou stranu.... ´úplně každý, někdy odháněl hmyz. Hlavně teď na začátku léta je to aktuální. Až mě zase bude otravovat hmyz, už se asi nestane, že bych si na Včelu na mušce nevzpomněl. Jinak je to taková milá jednohubka...jenže s pořád velkým komikem v hlavní roli. Rowan Atkinson  pořád neztratil nic ze svého komediálního úmění, jeho obličej je stále neskutečný a jenom na něm může postavit řadu situací. Možná se to jinak mohlo ještě víc rozbalit, nevím, jak moc do výsledku zasahoval Netflix.  Jsou tam hlušší místa, kvalitou se nový Mr Bean nekoná, ale rád jsem něco takového zase viděl.  Taková skečovka, no. Osvěžující.  Místy evokující i našeho Pata a Mata. Ale nejlepší momenty asi příjdou v konfrontaci s okolím, hlavně policistou. Trevor není provokatér jako Mr Bean, ani egoista jako English. Je to jen nešikovný dobrák, který je někdy až dojemný.  Tu čtvrtou hvězdu možná berte s rezervou. Dávám ji taky proto, že doufám, že se s panem Atkinsonem ještě neloučíme. Já teda určitě nechci. A taky proto, že mě by na zdelomování toho baráku stačila jedna epizoda. ()

Související novinky

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc…