• Česko

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Rodinný / Dobrodružný / IMAX

USA, 2003, 89 min

Asi to skončí ako osobné guilty pleasure ale aj po toľkých rokoch ma tento halucinogénny sen plný strašného CGI dokáže pobaviť, zabaviť i rozosmiať. Dá sa to nazvať aj za detskú verziu The Room. Je to stále osobité ako predchádzajúce diely, no prijateľná hranica bizarnosti tu už neexistuje. Niekedy sa pýtam ako dokáže Rodriguez behom pár rokov skákať medzi Oscarovými vecami a medzi nomináciami na Zlatú Malinu naraz...(21.7.2020)

Ďalší diel o detských špiónoch od režiséra Roberta Rodrigueza. Tieto diely sa mi veľmi nepáči aj keď mám Rodriguaza rád a dokonca som bol na tomto v kine. Tentokrát špióni budú bojovať v hre proti svojmu protivníkovi hračkárov v podaní Sylvestra Stallonea. Film ktorému citeľne chýba jasná réžijná koncepcia a tak pôsobí a vyzerá ako znovu ohrievaná už raz nastavovaná kaša. Spy Kids 3D: Game Over sa scenárom tváriacim sa ako paródia štýlové vyznenie nemá a k veľkej škode sa tvári ako seriózny film, čím je akékoľvek zhliadnutie len priemerným výsledkom.(6.1.2015)

• Dudek

Robert Rodriguez si to dal. Třetí díl rozverné špionské komedie pro děti jde dokonce tak daleko, že si dovoluje spojit reálný svět a plošinovky s absencí děje! Formální stránka filmu je neskutečná, škoda jen, že se Rodriguez rozhodl sázet tolik na 3D efekt, který působí poněkud směšným dojmem. Chápu, že tenhle snímek neustojí každý, takže se ani zdejšímu hodnocení nedivím, na druhou stranu je bezva, že se konečně někdo rozhodl něco podobného zkusit. Rodriguez podrobuje většinu stopáže přízpůsobení formě. Každý detail tu má své opodstatnění, narozdíl od reálných filmů není zaostřeno jen popředí, ale kamera se věnuje všemu. Děj samotný je absurdní, jednotlivé postavy mluví do kamery (hlavně Stallone), stejným způsobem, jak to činí jejich herní vzory. Ač jsou dialogy svým způsobem směšné, fungují přesně tak jak mají, jedná se totiž opět pouze o jistou daň, kterou bylo třeba výsledku dát. Jako třešnička na dortu jsou tu pak různé konfrontace s realitou, ať je to zábavná vsuvka s programátory nebo Demetra jako postava sama o sobě. Funkční celek podřízený nápadu.(1.3.2005)

• Nancy

Sérii Spy Kids sem měla docela ráda, přišlo mi, že se to dětem určitě líbí a koneckonců: mě se to taky líbilo. Když ale přišel tenhle díl, který se snaží zaujmout zejména (ne-li pouze) "novou" třetí dimenzí, říkala sem si, že si to u mě tvůrci pěkně pohnojili. Formát je neskutečně nešikovně provedený, zkrátka stejně jako před x lety, kdy se poprvé objevil. Nesmírně obtěžující jsou také neustálé rozkazy v podobě hlášek "Sundat brýle" a "Nandat brýle", které se vždycky objeví přes půlku plátna. Bohužel díky 3D jde značně do ústranní příběh. Celý děj je hodně stupidní, jedná se o krávovinku, která nedokáže a ani nemůže zaujmout ani ty děti. Pro takovýhle příběh je možná 3D plusem, ale jde jen o to, který nápad vznikl dřív (jestli děj nebo to, že to bude trojrozměrné). Nedá se říct, že oceňuji, ale rozhodně byly zajímavým zpestřením různé cameo roličky (Wood, Clooney nebo "oceněný" Stallone). I přes tento nepovedený pokus ale zůstane Rodriguez nadále mým oblíbeným režisérem a jen doufám, že po návratu 3D se dočkáme i comebacku pachového kina nebo zemětřesení :).(16.2.2005)

• Radyo

Triky jsou tady vpodstatě od začátku do konce, podobně jako třeba ve zhruba stejně starém Pánovi prstenů, ovšem na rozdíl od něj TYHLE triky vypadají tak infantilně, že i Karel Zeman by z papundeklu udělal lepší. Bohužel děj tristní trikovou bilanci nijak nevylepšuje - je až primitivní, hra v níž se hrdinové ocitli je mírně řečeno praštěná a z celé série je tohle jasně nejslabší díl. Jasně, cílová skupina je v tomhle případě 12-, ale to přece neznamená, že je nutné děti opíjet rohlíkem. I ony mají právo na neodfláknutý příběh s mistrovskými efekty. Tohle Robert fakt nedal.(25.9.2015)

• - Ve scéně, kdy jde Juni (Daryl Sabara) do OSS po zjištění, co se děje v projektu „Game Over“, je možné spatřit Rocketa Rodrigueze, nejstaršího syna režiséra Roberta Rodrigueze. (Elbarto08)

• - Sylvester Stallone v jednom z rozhovorů prozradil, že se ptal svých dětí na jejich názor na předchozích díly série Spy Kids a zda by měl přijmout roli i v tomto pokračování. (Elbarto08)

• - Sylvester Stallone o filmu prohlásil, že je to jediný snímek, ve kterém hraje a na který se současně mohou dívat i jeho děti. (VMa)