Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3: Game Over

Akční / Rodinný / Dobrodružný / IMAX

USA, 2003, 89 min

• Bauer

Dvojka měla rozpočet 38 milionů a vydělala téměř 120 milionů, takže rychle natočit 3!!! Každý díl této série o dětských agentech má něco do sebe a něco, co každý díl něcím jiným. Jednička byla dětska Bondovka, dvojka byla blbá fantasy s příšerkama a třetí díl je opět jiný. Ale tentokrát úplně jiný, protože se točí kolem jedné videohry, respektivě se točí ve videohře. Ano, uznávám, že je to výborný nápad natočit film, který je vlastně jako hra. Ale prostě musíme si nalít čistého vína, že je to už vážně přehnaná blbost. Jenže naštěstí zde byli scény, které se mi vážně líbili. Třeba robo-arena, kde bojovali roboti, které si řidil sám hráč. Nebo závod, který byl smrtelně nebezpečný, ale byl naprosto cool. Efekty byli vážně povedené. Tento film už tak nestaví na tom, že se tam vyskutujé slavní herci. Samozřejmně se tam někteří z nich jen mihnou nebo tam jsou déle. Ale hlavně je to postaveno na chlapci Darylu Sabarovi, které umí hrát dobře a má opravdu talent. Z těch známějších herců mně potěšila třeba Salma Hayek a Elijah Wood. Ovšem třešničkou na dortu byl Sylvester Stallone. Nejdřív jsem se ptál sám sebe, proč můj oblíbenec hraje v takové kravině, ale na druhou stranu je dobré vidět, že si ze sebe dokáže udělat legraci a navíc byl vážně vtipný. Myslím si, že zde platí do třetice všeho dobrého a proto by asi bylo lepší, kdyby další díl Spy Kids nevznikl!(11.5.2008)

Když jsem na tento film hojně koukával v asi 11 letech, byl jsem z něj naprosto nadšen. Ani dnes nemohu říct, že by se jednalo vysloveně o špatný film. Ano, je to hovadina, stejně jako oba předešlé díly Spy Kids, ale jako dětský rádoby superhrdinský film, navíc zasazený do prostředí hry, funguje dobře.(5.12.2015)

Kdyby mi bylo deset, dal bych urcite hvezdicek pet, nicmene deset uz mi nejaky ten patek neni a navic i tolik proklamovane 3D provedeni me nijak neohromilo. Ano, par zaberu je tam opravdu hodne dobrych a "vystupujicich", ale je jich povazlive malo. Vsechny herecke vykony by si zaslouzili z fleku zlate maliny a to je asi u tohoto druhu filmu jedine dobre (Stallone vali!). Co bych Rodriguezovi vytknul - do krasy rostouci Alexa Vega se na platne objevi temer az v samotnem zaveru. Osobne si pockam i na "normalni" 2D verzi. Mozna ji ocenim vice. Btw: Cameo Clooneyho a Wooda nema chybu! :)(17.4.2004)

• Radyo

Triky jsou tady vpodstatě od začátku do konce, podobně jako třeba ve zhruba stejně starém Pánovi prstenů, ovšem na rozdíl od něj TYHLE triky vypadají tak infantilně, že i Karel Zeman by z papundeklu udělal lepší. Bohužel děj tristní trikovou bilanci nijak nevylepšuje - je až primitivní, hra v níž se hrdinové ocitli je mírně řečeno praštěná a z celé série je tohle jasně nejslabší díl. Jasně, cílová skupina je v tomhle případě 12-, ale to přece neznamená, že je nutné děti opíjet rohlíkem. I ony mají právo na neodfláknutý příběh s mistrovskými efekty. Tohle Robert fakt nedal.(25.9.2015)

Rodriguez je skutočne zaujímavý režisér. Má na konte kultovky ako Desperado alebo Od súmraku do úsvitu, ale aj tak si celkom pokojne natočí akúsi kvázi trilógiu o deťoch, ktoré... ktoré večne niečo zachraňujú. Pokiaľ si dobre pamätám, videl som všetky tri diely, ale v pamäti mi zostala len jedna a dvojka. Jednotka pre to, že bol pomerne zábavná a trojka preto, lebo som ju videl v 3D prevedení. Je to síce čisto čistý priemer, ale to 3D, na si pamätám doteraz. Zrejme to bude tým, že sú len dva filmy, ktoré som v tomto prevedení videl.(23.7.2009)

• - Sylvester Stallone o filmu prohlásil, že je to jediný snímek, ve kterém hraje a na který se současně mohou dívat i jeho děti. (VMa)

• - Po filmu Nájemní vraz (1995) se jedná o druhý snímek, ve kterém se setkal Antonio Banderas a Sylvester Stallone. (Chris Masters)

• - Sylvester Stallone získal v roce 2003 za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herce ve vedlejší roli. (Terva)