Tento snímek se skládá z několika příběhů o nevypočitatelnostech života i lásky, o skrytých tajemstvích, promarněných příležitostech a druhých šancích, které potvrzují, že ten nejméně očekávaný konec bývá nejšťastnější. Jeden příběh vypráví o otci a synovi, kteří chodí se stejnou ženou. Další pojednává o ženě, která dala před mnoha lety své dítě k adopci a nyní je vydírána dokumentaristou, který tvrdí, že ví, kde se její již odrostlé dítě nachází. (HBO Europe)

Chrustyn

Několik postav, několik osudů a životních příběhů, se "šťastným koncem". Mám tyhle filmy o "normálních" lidech a jejich životech rád, ale "Šťastné konce" i přes plejádu výborných herců (převážně Lisa Kudrow je znamenitá) a jejich dobře napsaných postavách, nedokáží po celou dobu zaujmout natolik, aby jste celé dvě hodiny udrželi neustálou pozornost. Problém, tak je hlavně v tom, že některé z příběhů, nejsou tolik zajímavé a výsledný dojem zbytečně brzdí. Přesto se v rámci žánru jedná o nadprůměr. ()

charlosina

Happy Endings mají velmi zajímavě udělanou strukturu filmu - komentáře (načichlé Allenovým dechem) mimo obraz, resp. vepsané v obraze suše komentují účinkující figurky a vtipně tak dokreslují nejen danou situaci, ale také charakter a osudy postav. Každé, i sebemenší rozhodnutí může ovlivnit vývoj nejen určité události, ale také nás samotné. A ne vždy je výsledkem "šťastný konec". Don Roos namíchal roztodivnou mozaiku roztodivných postav, které si chtě-nechtě volí svůj osud. Mnohdy se jedná o malou volbu, jejíž důsledky však nabývají velkých rozměrů. Výborný námět, výborné herecké obsazení, výborný nápad s vtipnými komentáři. Jako celek snímek už tak výborně nepůsobí, jedná se spíše o lehčí nadprůměr, ale na druhou stranu rozhodně potěší a v záplavě současných filmů s happy-endem vyčnívá z davu. 3 a půl *. Zajímavý komentář: Kleopatra. ()

castor

Takové plácání od jednoho pošramoceného osudu k jinému a hledání té správné cesty v trošku silně dramaturgicky uvolněném balení. Upřímná, lehce nezávislá, nevypočitatelná a tak trochu allenovsky pojatá tragikomedie Dona Rosse se mírně utápí v plochosti. Je to všechno o jednom tempu, o jedné rovině, která prakticky nevyzdvihne několik možných emocionálních/dramatických vrcholů. Různě se proplétající mozaika tak nemá takový dopad, jaký bych rád. Naštěstí jsou tu zajímavý herci. Mistryně vedlejší charakterních postav Maggie Gyllenhaal je opět dokonalá. Její postavy, které mají byť sebemenší prostor, tak o to důležitější mají úlohu pro vývoj děje. Překvapí/potěší i Bradford, Arnold nebo Lisa Kudrow. Můj černý (komediální) kůň to není, ale proč ne!! 65% ()

kleopatra

Někdy se průser může časem ukázat jako výhra, někdy je to naopak. Jaký si to uděláme, takový to máme a určitě nás každej náš krok jednoho krásnýho dne stejně dohoní, ačkoli ... bylo by fajn, dát si to nanečisto a pak, podle úhlu dopadu, se vrátit k bodu A a začít znovu. Nedumejte, co vám ta mozaika připomíná, nesrovnávejte, prostě koukejte a spíš než ve filmu, se pohrabte v sobě, nemusí to bejt jalovej vrt. Tenhle film si na nic nehrál, byl tak všední a obyčejnej, až to bylo hezký. ()

Malarkey

Určitá snaha o invenci v americkém nezávislém dramatu by tu byla. Náhodné popisky, jakože dovětky k jednotlivým postavám, jsou hrozně fajn a dost mě to s jednotlivými postavami sblížilo. Jenže jak jsem některým rozuměl víc a některým míň, tak výsledný dojem stejně byl klasický neurážlivý průměr, na který se dalo podívat, ale za týden už o něm nevím. ()