Zasněžená vesnice Mystery je možná ten největší americký zapadákov, ale vyznačuje se jednou zvláštností: muži jako by se tu rodili s bruslemi na nohou. Každý z nich je totiž posedlý hokejem. Takový je i místní šerif John Biebe (R. Crowe). Spolehlivý strážce zákona, milující manžel a otec tří skvělých kluků, ale jakmile se ocitne na ledě, jde všechno ostatní stranou. Místní ženy mají pro vášeň svých poloviček pochopení. Některá je tu a tam možná nevěrná, ale když jde o hokej, fandí vždy tomu svému. Největší a nejdůležitější událostí v Mystery je totiž každotýdenní sobotní utkání, ve kterém proti sobě hrají jen ti nejlepší. Jednoho dne ale přijde nabídka, aby si to mysterijští rozdali s profesionálním hokejovým týmem New York Rangers. Amatérští hokejisté teď mohou dokázat, že na to mají a že jejich silácké řeči nejsou jen plácáním do mrazivého větru. Otázkou však je, zda najdou odvahu... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Áno, je to rozprávka, ale je to tak sviežo natočené, s tak dobrými hercami, s tak skvele nadávkovanou a vyváženou mierou medzi všetkými využitými žánrami, že ma to dostalo. Síce až časom, možno až po druhom-treťom zhliadnutí, ale predsa. Odvtedy to patrí medzi moje stálice, čo sa týka športového žánru. V skratke je to ideálny príklad feel-good filmu. ()

Jeržik

Stokrát viděné, stokrát slyšené a stokrát přečtené. Lůzři z amerického maloměsta někde pokud možno co nejdále od civilizace vs. nějací mediálně známí profíci. Teď tu jde o partičku nadšenců z aljašské domácké hokejové scény, co si to rozdají s hvězdami z New York Rangers(bez Jágra, ten tou dobou řádil v Pittsburgu). Dobří herci, dobrá režie, scénář zamrzlý na půli cesty a technicky někde na bodu mrazu. 60% ()

Beatle

Konečně film o sportu, kterému rozumím, fandím a podporuji ho. Sympatická oddechovka, která trochu vypadá, že se skvělí herci rozhodli udělat si zábavnou dovolenou a tak odjeli do Kanady natočit si film o hokeji, který se odehrává na Aljašce. Mě se to líbilo. Bylo to napínavé, vtipné a hokejové. Co víc si přát. Kéž bychom se svým skvělým hokejem mohli taky někdy natočit takovýhle film. Jsem spokojená. Moje hodnocení - 60% za děj. Zvyšuji skóre na 65% za vtípky. V první půlce poslední třetiny 70% za to, že je to o hokeji, který miluji. Poslední vteřiny do konce a mé hodnocení končí na 75% za Russe Crowe, Colma Meaneyho, Hanka Azariu a Kevina Duranda....a taky za to, že dodnes cítím obdiv ke všem lidem, co umí bruslit. Já se to po dvaceti letech stále ještě nenaučila :) ()

misterz

Aj malé mestečko kdesi na Aljaške môže hrať hokej svetovej úrovne, a to aj napriek tomu, že sa mu každý smeje... Jednoduchý príbeh o naplnených snoch, hokeji a prenádhernej prírode, pričom jemný humor tu strieda vážnejšie scénky. Roztomilé a pritom zábavné. Ako nenáročná oddychovka určite poteší. 65/100 ()

Shakers

Som veľký fanúšik hokeja, no aj keď námet bol fakt zaujímavý, zrežírované je to dosť nudne. Russell Crowe opäť, tak ako vždy ťahá film svojou charizmou, ale ostatné postavy boli nevýrazne a diváka nemali čím zaujať. Ako uznávam, že sa film nesnažil smerovať len k hokeju a riešil aj rodinné problémy a podobne. Lenže pri žánre komédia by som čakal niečo zábavnejšie. Tu sa to bralo všetko tak vážne, až to nudilo. Inak záver filmu a niektoré tie hokejové momenty s ľadového mestečka Aljaška potešili. 65% - 3* ()

• Jay Roach chtěl původně angažovat skutečnou sestavu NY Rangers. Po jejich odmítnutí si však musel vystačit jen s fiktivními hráči. (Olík)
  • V 39. minúte filmu sa v športových správach v televízii spomína, že Wayne Gretzky bol zvolený za hráča mesiaca so 17 gólmi a 22 asistenciami, pričom v tej dobe mal Gretzky už asi pol roka ukončenú profesionálnu hokejovú kariéru a vo svojej poslednej sezóne za New York Rangers strelil iba 9 gólov. (p0uNc3r)
  • Russell Crowe nikdy před tím na bruslích nestál, takže se za pár týdnů musel naučit perfektně bruslit. (morgos)