Mystery, Aljaška

Záhada na Aljaške

Mystery, Alaska

Komedie / Drama / Sportovní

Kanada / USA, 1999, 114 min

Otázka znie: čo prinútilo R. Crowa, B. Raynoldsa, C. Meanlyho alebo dokonca M. Mayersa aby hrali v tomto filme? Nehovorím, že je to zle natočené, ale ten príbeh je tak čitateľný a jednoduchý, že divák rozmýšľa už len nad tým, či hokejový Rocky otočí zápas a porazí Apolla alebo Apollo udrží tesné vedenie a Rocky sa stane len morálnym víťazom.(27.2.2009)

• Lukoboss

To nemohl nikdo myslet vážně. Už označení filmu komedie/drama/sportovní mě nutí přemýšlet, kde ve snímku byly komické či dramatické prvky, já jsem je tam neviděl. Celkově to bylo spíše romantické než sportovní a to pro mě, jakožto velkého milovníka ledního hokeje, není zrovna dobře. O závěrečném zápase asi není potřeba mluvit, to byl kýč všech kýčů (nechápu, proč nehráli na ledě Rangers, když jim nakonec na tom jejich rybníce postavili celý hřiště). PS: Hráči Rangers byli asi vycucaní z prstu, ale kdo by taky těm opravdovým hokejistům platil :)(30.12.2009)

Film, ve kterém se už před zhlédnutím odvážíte vyložit kompletní děj a šance na zmýlení je minimální. Přesto film zhltnete a po skončení se budete cítit téměř uspokojeni. To je film Mystery, Aljaška. Film, kde se hokejoví nadšenci střetnou s profesionály. A protože se jedná o film, tak film patřičným filmovým způsobem i skončí. Nicméně vše je více než pěkně zahrané, takže na druhou stranu proč ne. Takže asi tak. 3*(8.9.2012)

Nad ledem tento snímek drží opět vynikající Russell Crowe + ostatní plejáda skvělých herců a to, že příběh nesklouznul do trapného patostu á la jak "dřevorubci ze severního pólu porazili zabijáky z New Yorku". Chvílemi jsem se i přistihla jak doufám, že jim to pořádně nandají jako bych sama seděla na té ledové tribuně.(30.12.2009)

O tom, že prohra může být výhrou. Inspirováno životem. Muži, kteří milují hokej natolik, že si ho neodpustí ani při milování. Ženy, které postrádají doteky svých mužů natolik, že je vyhledávají jinde. Mladíci, kteří neuhlídají vyvrcholení své vášně. Hra a smrt. Hokej a láska. Russell opět nasadí svůj uhrančivý pohled. Akorát, že by mu více slušelo jiné číslo než 10...(5.1.2010)

• - Mesto Mystery sa na Aljaške nenachádza a na mape by sme ho hľadali márne. Ide len o fiktívne miesto, ktoré bolo vytvorené pre účely filmu v oblasti mesta Canmore v Alberte, v Kanade. (mclenin)

• - Ve scéně, kdy John Biebe (Russell Crowe) vysvětluje v kabině na bramborách taktiku, zmiňuje úlohu bránícího levého křídla. Tuto taktiku vymyslel Vladimír Kostka a začal ji praktikovat během trénování československého národního týmu. Tato nová role levého křídla nám přinesla i zlatou medaili na MS 1972 a započala hokejovou revoluci. Na Kostku navázal Scotty Bowman v 90. letech v Detroitu, s nímž vyhrál třikrát Stanley Cup a stal se z toho celosvětový hokejový trend. (3T)

• - Russell Crowe nikdy před tím na bruslích nestál, takže se za pár týdnů musel naučit perfektně bruslit. (morgos)