Zloději paměti

• Nový Zéland

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

• JohnMiller

Ono sa to zo začiatku hrá, že snímka zhltla všetkú scenáristickú múdrosť sveta a nakoniec sa z toho vykĺbi klišé, nelogická, lacná, primitívna kravina, ktorá ma pri sledovaní nie len že nahnevala ale sledovaním som trpel až do konca. Nebyť tých čudesných sci-fi prvkov, možno by som nebesnil ako nakazený pes.(16.10.2016)

• Anderton

V roku 2004 ešte každý trailer na mysteriózny film vzbudzoval veľké očakávania, od sľubného námetu (ten tu je), cez napätie až po šokujúcu pointu (tie tú nie sú). Nie je náhoda, že ak sa mysteriózna zápletka končí racionálnym rozuzlením, skoro vždy je to sklamanie. To sa stalo aj teraz a neurobí s tým nič ani Moorka, ktorá sa snaží udržať celý tento zmätok v intenciách príčetnosti, čo sa jej aspoň do určitej miery podarilo.(23.10.2012)

• kingik

Tenhle film bych nazval spíše zlodějem času, protože je na něm zajímavých asi prvních 30.minut, než se to roztříští v nesmyslný blábol, kterých je v béčkově vystavěných scifi dost. Jak jsem napsal, začátek hodně slibný, tajemné pozadí ztráty syna hlavní hrdinky, a pak následné tvrzení o neexistenci syna. To všechno bylo opravdu velmi dobře instruováno, ale pak pochopitelně se taky ve filmu muselo nějak pokračovat, a k něčemu vysvětlujícímu se dobrat. A od té chvíle film ztratí všechny svoje trumfy, jde se na to blbým stylem, všechno se to rozpadne na pár nezajímavých a lacině vyhlížejících scének a je po dobré scifi. Kde se stala chyba, a proč se šlo na to právě tak slabomyslně, se asi nedopátrám, ale od půlky filmu nepřijít s ničím kloudným, to už jsem dlouho takový zmar neviděl. Co naplat. Film se do toho všeho sám působivě zamotal, ale nabídl v podstatě jen hodně jednoduché rozuzlení. Nespokojil jsem se s ním. 40%(6.6.2012)

• Wacoslav1

Určitě zajímavej námět kterej sliboval šanci na originální film. Rozjíždí se to dobře, ale bohužel se postupně začne ve scénaři objevovat víc a víc logických lapsů, který předchozí myšlenky a nápady naprosto degradují a staví na hlavu. Je to škoda se zručnějším režisérem a míň retardovaným scénáristou se z toho dalo vytěžit o dost víc než pouze tento slabý průměr. Juliane Moore se snaží hrát jak o život a je přesvědčivá což o to, ale to nestačí. Dal bych možná i 3*, ale ten nepřesvědčivej konec tento rozporuplný film jenom podtrhnul.45%(3.4.2014)

• Colonist

Kdybych se nenudil a nehrál tam můj oblíbený Gary Sinise (i když v menší roli), nejspíš bych na to vůbec nekoukal. Začátek byl poměrně slibný, ale pak se to všechno začalo zamotávat tak, že se z toho scénárista už nevymotal. Tolik hloupostí co tam bylo a ty stupidní dialogy...Když mimozemšťané někoho unášeli, musel jsem se smát (tomu vycucnutí, to to nemohli udělat nějak normálně?). Závěr byl naprosto pitomý. Vlastně jsme se nic vysvětlujícího nedozvěděli, tvůrcům asi stačilo, že se na konci dočkáme happyendu, a to mělo asi stačit i nám. Nestačilo. Julianne Moore to ve filmu moc neslušelo a ani ostatní herci se moc nepředvedli (Sinise měl moc málo prostoru). Prostě největší chybou tohoto filmu je scénář. Určitou atmosféru to sice chvílemi má, ale to nestačí. A neházejte tento film k "laciným" Aktům X - tam mají ufounské případy aspoň dobře napsané, že to dává smysl...(10.2.2008)

• - Díky úspěchu filmu bylo jeho mateřské studio Sony prvním, které v roce 2004 překročilo výdělek jedné miliardy. Studio zaznamenalo tuto sumu už třetí rok po sobě. (imro)

• - Postava Julianne Moore se zastaví před zdí, která je plná graffiti. Mezi nimi je i logo Revolution Studios, producenta filmu. (Elisebah)

• - Snímek byl produkován relativně novým studiem Revolution Studios, které se v roce 2001 uvedlo snímky Černý jestřáb sestřelen či Jedinečný. (imro)