Zloději paměti

Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

• Ripley

Škoda.Mohl to být slušný thriller.Začátek byl zajímavý.Dobrá atmosféra.Ale emzáci (a scénárista)z tohoto filmu udělali béčkový slepenec.Hlavně druhá polovina filmu je velmi nevydařenáJe tu spousta nelogičností a děr ve scénáři.Některé scény působí směšně.Konečné rozluštění mě nechalo chladným.Ideální film na jedno skouknutí,na který se brzo zapomene.(9.2.2008)

• Anderton

V roku 2004 ešte každý trailer na mysteriózny film vzbudzoval veľké očakávania, od sľubného námetu (ten tu je), cez napätie až po šokujúcu pointu (tie tú nie sú). Nie je náhoda, že ak sa mysteriózna zápletka končí racionálnym rozuzlením, skoro vždy je to sklamanie. To sa stalo aj teraz a neurobí s tým nič ani Moorka, ktorá sa snaží udržať celý tento zmätok v intenciách príčetnosti, čo sa jej aspoň do určitej miery podarilo.(23.10.2012)

• pakobylka

Rozjezd je plný příslibů - neboť zápletka diváka lanaří a vyzývavě si hraje na tajemno až mysteriózno ... ale znenadání ji to s ním nějak přestane bavit - jakoby právě zjistila, že takový průměrný divák není ani zdaleka ten pravý a jediný, kvůli kterému by se měla jakkoli namáhat. Znechuceně se oklepe, z rukávu vysype na jednu hromadu všechna uschovaná esa - a efekt je naprosto stejný, jakoby (ne)milému divákovi převelice neomaleně dala košem a poslala ho do háje zeleného ... případně na jiná, nevábně vyhlížející a zavánějící místa. Patřičně otráveně ho dostrká do finále, s úlevou za ním zabouchne dveře - a výsledkem jsou poněkud nedomrlé 2*(15.5.2017)

Tento film mal na viac a najmä tá nečakaná a nie celkom objasnená súvislosť s mimozemšťanmi (ako tvormi, na ktorých môžeme hodiť všetko zlo, ktoré sa nám prihodí) ma veľmi navnadila. Ale scenár plače po hlbšej logike, dejových zvratoch, "vyglancovanej" psychológii jednotlivých postáv - naplno tu fungovala iba skvelá Julianne Moore. Hudba pekná, vizuál symbolicky okorenený mračnom a celkom dobrá minutáž. Skôr priemerný thriler, ktorý nesklame, ale ani nemá čím ohúriť.(2.9.2008)

Od začátku skvěle budovaná atmosféra zejména za pomocí tajemné hudby tak trochu ve stylu X-Files, které mi i celý snímek připomínal. FIlm táhne zajímavý scénář, který v závěru trochu zklame a rozuzlení působí lehce naivně, ale mystery atmosféra a dychtění diváka po rozuzlení je patrno po celou stopáž. Původně jsem čekal špionážní thriller, ale dostal jsem trochu něco jiného. A já překvapení rád, obzvláště pokud jsou takto příjemná.(22.3.2014)

• - Scénář upravoval Zak Penn, ale nebyl uveden v titulcích. (Elisebah)

• - Díky úspěchu filmu bylo jeho mateřské studio Sony prvním, které v roce 2004 překročilo výdělek jedné miliardy. Studio zaznamenalo tuto sumu už třetí rok po sobě. (imro)

• - 42-milionoví Zloději paměti oživili ospalý žebříček návštěvnosti severoamerického kontinentu, když během prvních třech dnů vydělali 21 mil. dolarů. Ostatní fimy se během tohoto víkendu poprvé za celý rok držely pod hladinou 7 milionů. Celkový výdělek dosáhl téměř 65 milionů. (imro)