Zloději paměti

Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

• Brennos

Jediným kladem filmu je spolehlivý výkon Julianne Moore. Vše ostatní je jen hodně špatný scénář, který sice zřídka obsahuje slušné momenty, ale ty ztroskotávají na neschopnosti tvůrce vtělit jim poutavou podobu, to se týká i vizuální stránky s amatérsky roztřesenou kamerou a houpavým obrazem, který (autor promine) je jen velmi těžko tvůrčím záměrem.(2.6.2005)

Od začátku skvěle budovaná atmosféra zejména za pomocí tajemné hudby tak trochu ve stylu X-Files, které mi i celý snímek připomínal. FIlm táhne zajímavý scénář, který v závěru trochu zklame a rozuzlení působí lehce naivně, ale mystery atmosféra a dychtění diváka po rozuzlení je patrno po celou stopáž. Původně jsem čekal špionážní thriller, ale dostal jsem trochu něco jiného. A já překvapení rád, obzvláště pokud jsou takto příjemná.(22.3.2014)

Z mého pohledu je ten přechod z "psychologického dramatu" do sci-fi trošku více konzistentní, ovšem je pravda, že režie je docela impotentní (zvláště ony retrospektivy mohly být více zajímavěji natočené.) Jinak mě překvapilo, že jsem se i párkrát hodně lekl, což jsem nečekal. Hodnocení má tak "náběh" na 70% :-)(18.11.2004)

• Wacoslav1

Určitě zajímavej námět kterej sliboval šanci na originální film. Rozjíždí se to dobře, ale bohužel se postupně začne ve scénaři objevovat víc a víc logických lapsů, který předchozí myšlenky a nápady naprosto degradují a staví na hlavu. Je to škoda se zručnějším režisérem a míň retardovaným scénáristou se z toho dalo vytěžit o dost víc než pouze tento slabý průměr. Juliane Moore se snaží hrát jak o život a je přesvědčivá což o to, ale to nestačí. Dal bych možná i 3*, ale ten nepřesvědčivej konec tento rozporuplný film jenom podtrhnul.45%(3.4.2014)

• tron

Strašné, radšej ani nebudem spomínať skutočný žáner ZLODEJOV PAMÄTE, inak by som vás pripravil o prekvapenie. Film má dobrý scenár, ale vyložene mátožnú, typicky "americky blbú" réžiu rutinéra Rubena (DOBRÝ SYNČEK). Situáciu nedokáže zachrániť ani snaživá Julianne Mooreová (Anthony Edwards ako jej manžel a jej psychiater Gary Sinise sú len skutočne podpornými postavičkami). Vyloženým omylom je Linus Roache (RIDDICK: KRONIKY TEMNA) ako titulný gauner (celý celý čas mlčky postáva na scéne a "je hrozne strašidelný"). Ruky preč.(28.5.2005)

• - Scénář upravoval Zak Penn, ale nebyl uveden v titulcích. (Elisebah)

• - Za scénářem stál Gerald Di Pego, který napsal například Policajtku (2001) a Instinkt (1999) a věnoval se převážně televizním projektům. (imro)

• - Kromě scén vzpomínek Tely, mají všechny postavy až do konce oblečené černé šaty. (imro)