Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

• Phobia

Pokud u jedničky byla síla v dechberoucí první půlce filmu, pak u tohoto pokračování se opravdu jen těžko hledají klady. Autobus narvaný nesympatickými spratky přímo volá po slisování, dokud jsou uvnitř. Zcela chybí strach, snaha vydělat na úspěšném předchůdci rozhodně neomlouvá tupoučký scénář a slabé herecké výkony. Sledováno s nezájmem, hvězdičku ponechám díky občasnému nepatrnému záblesku atmosféry. Ubohá parodie. 19%(29.7.2009)

Dvojku snad ani nelze brát jako čistý horor. Dopadlo to zcela jinak. Nevím, jestli to režisér tak chtěl, ale vyšla z toho taková hororová parodie sama sebe. Dvojku jsem viděl jako první a viděl jsem ji v kině, takže jsem si myslel, že je to tak natočené schválně. V tu chvíli se mi to moc líbilo a dal bych tomu klidně 5*. Jenže pak jsem se koukl na první film a to můj přístup pozměnilo. Koukl jsem se znovu na dvojku a v kontextu s jedničkou je špatná. Avšak jako samostatný film funguje dobře. Krom toho je tu několik scén, ze kterých mě mrazilo nehledě na celkový pohled (strašák v poli vs. kluk, noční střelba z auta na dravce). Celkově vzato je druhý film velmi dobrý sám o sobě a mizerný jako pokračování, ale 65% = 3/5 tomu dám.(12.1.2011)

• eraserhead666

No, o dost slabší než jednička. Jeepers je tradičně skvělej (maska a tak), ale dost mi vadilo, že převážnou většinu filmu jen lítá, tím ztratil na děsivosti a film to hodilo do škatulky další podprůměrné sci-fi o přerostlých, zmutovaných monstrech. Dále mi vadilo, že se dvojka stala jen dalším teenagerovským vyvražďovákem, jo, dvojka je o bandě nepříjemenejch puberťácích (namyšlenejch a namachrovanejch zřejmě fotbalistech), z níž u většiny z nich jim jejich smrt přejete. A do třetice mi neuvěřitelně vadila "věštecká" roztleskávačka.... Takže ty dvě hvězdičky jen a puze za Jeeperse... V jistý okamžik jsem čekal, že řidička autobusu z tý svý krabice vytáhne pistoli a králíčka a zařve na celý autobus: "Držte huby, nebo zabiju králíčka!!!!" Ono by se to sem i hodilo a nijak by to nepřekvapilo :o)(23.12.2008)

Není to sice tak dobré jako jednička, ale není to ani špatné (z mého úhlu pohledu)...navíc mi první polovina připomněla jednu epizodu SOUTH PARKu, kdy děcka uvízly ve školním autobuse na útesu a když vyšly ven, tak je sežrala příšera...od JP2 se to ale liší tím, že se na konci nekoná zmrzlinová žranice ;o)(19.11.2004)

• C0r0ner

Vlastně ani nevím, proč jsem se na to díval. Je to to samé, akorát horší. A to o dost. Absolutní klasika hororu - banda mladých blbounů někde uprostřed ničeho a vzápětí je začne masakrovat příšera. Ta je opět velmi dobrá, ale už jsem jí jednou viděl, takže nic nového. Prostě absolutně zbytečný a ještě špatný film. 20%(4.8.2016)

• Ray Wise

• - Do role řidiče autobus se původně počítalo s Meat Loafem. (Chatterer)

• - Původně se měly ve druhém dílu objevit i Trish (Gina Philips) s Jezelle (Patricia Belcher) pátrájící po Creeperovi, zatímco autobus plný teenagerů měla být jen vedlejší zápletka. Čím více ale Victor Salva pracoval na scénáři, tím víc mu připadala dějová linka kolem autobusu zajímavější, a tak se nakonec postavy Trish a Jezelle rozhodl vyškrtnout ze scénáře. Pomohl tomu i fakt, že Gina Philips odmítla možnost si znovu zahrát svou postavu z prvního dílu. (SidneyP)

• - Film byl nominován na cenu Saturn v kategorii nejlepší horor. (Terva)