Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

Musím se přiznat, že v případě Jeepers Creepers jsem viděl nejdříve druhý díl a až poté první. A tenhle se mi líbil více. Už si ani nepamatuji, kdy jsem tento film viděl. Vím však, že to nebylo před rokem 2003, protože tehdy neexistoval. Tehdy se mi to líbilo, dnes už bych to asi nerisknul. Jeden plný školní autobus a jeden klasický americký ozbrojený neohrožený farmář proti monstru, které se v krátkém časovém intervalu snaží pozřít co možná nejvíce lidiček. To je přibližná charakteristika celého filmu. Jak říkám. Tehdy se na to koukat dalo. 3*(3.3.2012)

• spiritus

Mein got řekl jsem si v polovině tohoto filmu a vypnul jsem ho. Po 5ti minutovém přemýšlení, na co se to vlastně koukám, jsem se rozhodl, že to přeci jen ještě zkusím. A nutno podotknout, že jsem nakonec udělal dobře, jelikož to "dokoukání" mě přesvědčilo, že se přece jenom o odpad nejedná. Druhá část filmu mě pobavila natolik, že jsem se rozhodl nakonec udělit jednu velice hodnotnou hvězdu. Ale tentokrát fakt těsně ;-)(3.3.2008)

• mustafa

Tohle je opravdu hodně špatný film. Film je klišé nad klišé a vykrádá i ty nejhorší horory, co jsou k shlédnutí. Režisér vzal pár černochů, jednoho hloupého rasistického blonďáka, který zřejmě vyšel zvláštní školu, dvě hezké dívky a společně s dalšími zbytečnými herci je zavřel do autobusu, který vyvražďuje nějáký podivný chlápek. To je celé, o ničem jiném ten film není. Jednička byla alespoň trochu originální a snažila se být napínavá. Po čtyřiceti pěti minutách bafání, olizování oken, vřískání a filozofování o neřešitelnosti problému Vám začne být zhola jedno, jak to skončí a modlíte se, aby už byl konec, ať už bude jakýkoliv... Smrt přejete každému, kdo se objeví na obrazovce , ať už je to strašák, černoch, sedlák nebo nagelovaný kreatinový hošánek. Nakonec se dočkáte ještě trapnějšího konce než jste doufali. A to musíte celý film koukat na gumového, černého a hodně trapného strašáka, který by snad vystašil maximálně mateřskou školku. A to jsem nemluvil o chybách, kterých je v tomto filmu nepočítaně (fascinovalo mě, jak si ten nabušený blonďák dovedl omýt zakrvácenou tvář, aniž by měl k dispozici vodu..).Doufám, že nějakou chytrou hlavu nenapadne natočit další díl, protože to už by se snad ani nedalo hodnotit. Už tento film je opravdu škodlivý a zasloužil by si být co nejdříve zapomenut.. Nevím, komu se chtěli tvůrci zavděčit, protože tento film kritizují laici, znalci, důchodci, milovníci hororů i milovníci komedií..(14.5.2004)

• MáŠa

I když je to nereálný náměr, furt si myslím, že je to dobrý námět. Spracování vypadá dobře, asi byly i nějaké penízky, ale co se týče scénáře - no, je to pěkně pohnojený. Držel bych se se jen toho, že existuje bytost, která když s ní od někoho něco, tak se to stane jeho součástí, ale to ostatní - br. Něco jako vždycky za 23 roků se to probudí... Prostě kraviny, které táhnou snímek k zemi. Ale dívat se na to dá. Jen tomu vůbec nevěříte a říkáte si, že jste mohli vidět milion lepších věcí, než je zrovna tahle.(12.7.2007)

• MM_Ramone

Zdá sa mi neuveriteľné, že obidva filmy "Jeepers Creepers" točil ten istý režisér. Prvý diel považujem za svižný horror s jednoduchým, ale zaujímavým, námetom. Pekelné monštrum, akýsi inodimenzionálny bogeyman, ktorý vetrí pach svojich obetí. Tá, ktorú si vyberie už nemá šancu. Pri tónoch starej skladby Jeepers Creepers ju vždy dostane. Niet záchrany. V jedničke to fungovalo výborne. Dvojka je úplne iná. Stala sa z toho naivná akčná skomolenina s príšerným scenárom plným nelogickostí a stupidných dialógov. Horrorový feeling prvého snímku je preč. A nejako sa pozabudlo aj na tú starú pesničku, ktorá zvestovala smrť, - Jeepers Creepers. Dvojka je odfláknutá a zbytočná. Jedine za technické spracovanie dávam dve hviezdičky. **(11.6.2009)

• - Ve filmu byly použity celkem 4 školní autobusy. (Chatterer)

• - Do role řidiče autobus se původně počítalo s Meat Loafem. (Chatterer)

• - Alternativní název filmu zní "Like A Bat Out Of Hell". (Chatterer)