Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

Tradičná teen vyvražďovačka so zábavným slasherom Creeperom, ktorý ožíva každých 23 rokov aby si od vyhliadnutých obetí povyberal orgány, ktoré už potrebujú u neho vymeniť. Trochu menej atmosféry oproti Jeepers Creepers z roku 2001, ale viac zábavy a názornosti Creepera. Taká hororová oddychovka, pri ktorej som miestami fandil tomu nechutnému lietajúcemu zabijakovi, aby už konečne tej parte teenagerov dal to čo si zaslúžili. Ich mozgy si asi nezobral, tým by sa totiž moc nevylepšil.(3.8.2007)

• Macik

Trapné trapné trapné.Nevím jestli to byla komedie či horor,ale abych pravdu řekl,víc jsem se u toho nasmál než bál. Scéna jak si s dotyčnými tínejdžri hraje v autobusu a přitom olizuje zadní sklo a napodobujeje je, tak to bylo aji na mě silné kafe. 1*dávám štábu,kteří ač nevěděli jak to dopadne pracovali určitě na 100%,holt film dělá režisér a scénarista...(21.7.2004)

• Anticque

Tady nemám slov, ze dvojky udělali tradiční béčkový vyvražďovák, kde si mladá školní partička sedí pohodlně v autobuse, a ten si s nima dělá co chce, film je spíš komediálního rázu, k horroru to má hodně daleko, je to spíše humorný slaďák, kde o vtipné pasáže není poptávka. Jak tomuhle mohl dělat Coppola producenta, to nechápu. Jestli udělaj trojku, tak doufám, že se vrátí k původnímu stylu z jedničky, jinak na to nemá cenu koukat...Tady tenhle film člověka rozbrečí né ze strachu, ale z nudy. Děte se bodnout.(1.11.2005)

• Psema

Tohle mě bude strašit hodně dlouho, ale bohužel ne atmosférou, ale kvalitou zpracování, která je naprosto nulová. Musim uznat, že jsem se takhle dobře nezasmál hodně dlouho. Dvě scény si pamatuju do dneška. 1) Pomrknutí Creepera na cestující autobusu ve stylu "ty půjdeš". 2) Když Creeperovi vyrostla druhá hlava. Very funny, jenže to tak nějak nezapadá do koncepce Horor. :) Never ever more.(26.8.2006)

• Sobis87

První díl se mi celkem líbil, byl to řemeslně dobře zvládnutý horor s dobře vystavěným napětím a solidní atmosférou. Dvojka je ale neskutečná blitka, která dělá dobře zakončenému předchůdci špatné jméno - atmosféra nefunguje, napětí se nedostavuje, mordy nudí, scénář je vpravdě dementní...no prostě hnus. Pár okamžiků mě ale upřímně pobavilo...ovšem ne záměrně. 30%(28.2.2010)

• - Původně se měly ve druhém dílu objevit i Trish (Gina Philips) s Jezelle (Patricia Belcher) pátrájící po Creeperovi, zatímco autobus plný teenagerů měla být jen vedlejší zápletka. Čím více ale Victor Salva pracoval na scénáři, tím víc mu připadala dějová linka kolem autobusu zajímavější, a tak se nakonec postavy Trish a Jezelle rozhodl vyškrtnout ze scénáře. Pomohl tomu i fakt, že Gina Philips odmítla možnost si znovu zahrát svou postavu z prvního dílu. (SidneyP)

• - Alternativní název filmu zní "Like A Bat Out Of Hell". (Chatterer)

• - Hlavní protagonista z předchozího dílu hororové série Justin Long se ve filmu objevil, jeho filmová partnerka Gina Philips ale v pokračování účinkovat odmítla. (Dlee)