• Nizozemsko

Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

Musím se přiznat, že v případě Jeepers Creepers jsem viděl nejdříve druhý díl a až poté první. A tenhle se mi líbil více. Už si ani nepamatuji, kdy jsem tento film viděl. Vím však, že to nebylo před rokem 2003, protože tehdy neexistoval. Tehdy se mi to líbilo, dnes už bych to asi nerisknul. Jeden plný školní autobus a jeden klasický americký ozbrojený neohrožený farmář proti monstru, které se v krátkém časovém intervalu snaží pozřít co možná nejvíce lidiček. To je přibližná charakteristika celého filmu. Jak říkám. Tehdy se na to koukat dalo. 3*(3.3.2012)

• castor

Jednička se vytáhla nadějně vybroušeným úvodem, jenže pak přišly logické díry a hlavně pohled na samotné monstrum, takže šlo všechno víceméně do háje. Ve dvojce dostal režisér Victor Salva (natočil o nějakých 14 let později i trojku) i náš bubák chuť na školní autobus plný spratkovitých basketbalistů a roztleskávaček. Pokud si chce divák pokračování užít, hned by měl zapomenout na jakékoliv otázky. Prostě vypnout mozek, sledovat poměrně nesympatické hrdiny a vychutnat si to málo slušné hororové zábavy.(21.3.2020)

• Phobia

Pokud u jedničky byla síla v dechberoucí první půlce filmu, pak u tohoto pokračování se opravdu jen těžko hledají klady. Autobus narvaný nesympatickými spratky přímo volá po slisování, dokud jsou uvnitř. Zcela chybí strach, snaha vydělat na úspěšném předchůdci rozhodně neomlouvá tupoučký scénář a slabé herecké výkony. Sledováno s nezájmem, hvězdičku ponechám díky občasnému nepatrnému záblesku atmosféry. Ubohá parodie. 19%(29.7.2009)

• pornogrind

Ještě větší sračka než jsme doufali.Kecám.To bylo úplě jasný,že s tohodle hovna a s takovým směšným strašydýlkem to nikdy lepší být nemůže.Ani vlastně nevím za co je ta hvězda.Asi za tu scénu v tom autobuse?????????Nevím.asi mám slabší chvilku když píšu tento komentář.Prostě to nějak nemůžu poslat do odpadu.Na to jsou tady jiní adepti.(16.4.2015)

• Chris Wulf

Totální kravina. Možná si Salva myslel, že když Schumacher dokázal natočit film v telefonní budce, tak že v autobuse to nemůže být problém. Ale trochu se přepočítal...trochu víc. Kdyby byli herci alespoň trochu lepší herci a příběh byl propracovanější (Salva by se mohl učit třeba od Spielberga - Největší strach máme z toho, co nevidíme), tak by se na to možná dalo i koukat. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale potom, co jsem viděl konec, který opět naznačil, že by tahle ubohost mohla pokračovat, jsem si to rozmyslel...tohle vážně už vidět nechci!(11.2.2007)

• - Do role řidiče autobus se původně počítalo s Meat Loafem. (Chatterer)

• - Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (Amras)

• - Původní originální název filmu byl Like Hell: Jeepers Creepers II. (Dlee)