Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

• SOLOM.

Oproti minulému dílu opravdu mírný pokles. Jelikož ani jednička nebyla pro mou osobu ničím extra, neočekával jsem ani zde žádnou slávu a Salva opět nezklamal. Dějově nevyrovnané dílo zase zezačátku docela slušně navnadí a dokud autobus podruhé nezastaví doslova jsem si to i užíval. Ani ty laciné hlášky a trapný pokus o humor mi nějak nevadili jenže ve chvíli kdy začne systematická vybíjená nastává i doba zmaru. Pekelný Jeepers už není tak děsivý jako minule, pořád jen lítá kolem dokola. Už z něj prostě nesálala ta energie zla, kterou jsem cítil v jedničce. Opět je zde k vidění spousta nelogičností a že jich bylo! Rád bych viděl jak dokáže provaz (lano) rozřezat autobus skrz na skrz atd… Prý se za rok se můžeme těšit na trojku, no a pak už bude snad ten „konec světa“.(13.7.2011)

O něco slabší než první díl. Líbilo se mi že tu byl Jeepers více vidět a ukázal další ze svých zvláštních schopností. Chvílemi i pobavil (jak nahlížel do autobusu). Na druhou stranu tu už není taková strašidelná atmosféra jak v jedničce a některé postavy mi byli protivné (typičtí přiblblí puberťáci které nemám rád).(8.5.2016)

• Ištván87

Jeden z výrazných zástupců špatných pokračování. Je vidět, jak dokáží peníze, popř. úspěch zamotat člověku hlavu. Victor Salva se stal obětí úspěšnosti prvního dílu a natočil slátaninu nejhlubšího zrna. Co oceňuji je výborná práce nakrknutého farmáře, který pochopil jak se má s hororovými zabijáky zacházet. To se v hororru, kde tradičně zabijáka praští po hlavě pohrabáčem a myslejí si že je všechno v pořádku velice příjemným oživením. Nicméně za tu omáčku na začátku, za tu omáčku uprostřed a za ty hektolitry omáčky na konci nemůžu dát vážně ani jednu jedinou hvězdičku. Koukat se půldruhé hodiny na bandu amerických, hormony nadopovaných teenagerů, kteří ze sebe solí neskutečná moudra a rádoby drsné hlášky, to bylo sakra utrpení. A když se k tomu přidá roztleskávačka/vědma, tak bylo vymalováno. Je pravda, že některé momenty byly velmi vtipné, ale vzhledem k tomu, že to nebyli tvůrci zamýšlené vtipy, tak se nedá svítit. Odpad jak vyšitej...(13.4.2010)

• kaylin

„Jeepers Creepers 2“ je klasické pokračování, které využívá podobnou kostru a staví jenom na tom, že těch lidí, kteří mají umřít je o hodně víc. Sem tam se objeví nějaký ten špatný CGI efekt, který tomu na děsu moc nepřidá, ale tak i tohle je zlo nejen moderního hororu, ale filmu celkově. Pokud se vám to monstrum líbilo, je to v podstatě jediný důvod, proč se na film podívat. Jinak není moc proč.(10.11.2014)

Na Jeepers Creepers 2 jsem se opravdu moc těšil, protože jednička byla opravdu skvělá a dvojka je taky velmi dobrá!! Scénář je samozřejmně trošku slabší a hlavně má děsný díry. Ovšem hodně se mi líbilo, že se to vlastně odehrává téměř na jednom místě a že teenageři jsou uvězněny v autobuse. Rozhodně dvojka má lepší hudbu než jednička a vizuální efekty jsou o moc lepší. Ale co ty herecké výkony? To je prostě katastrofa, takže nulové herecké výkony. Z Jeepersa Creepersa se stalo super monstrum a hlavně má více prostoru a to je jedině dobře. Atmosféra je poněkud slabší ale na druhou stranu to bylo docela i strašidelné. Vzhledem k tomu jak dvojka skončila, tak by možná mohlo vzniknout i třetí pokračování a musím říct, že bych byl jedině rád, protože jde o dobrý horor při kterém jsem se dobře bavil!(3.6.2007)

• - Jonathan Breck musel strávit v maskérně každý den okolo 3-5 hodin, než se na něj podařilo obléct kostým Creepera. (SidneyP)

• - Hlavní protagonista z předchozího dílu hororové série Justin Long se ve filmu objevil, jeho filmová partnerka Gina Philips ale v pokračování účinkovat odmítla. (Dlee)

• - Interiéry autobusu byly natáčeny v letištním hangáru. (SidneyP)