Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bobby Darin (Kevin Spacey) se narodil v roce 1936 v Bronxu. Měl velký talent, od dětství ho fascinovala hudba i tanec. Matka ho učila zpívat a hrát na různé hudební nástroje. Jediná píseň stačila k tomu, aby z něj udělala hvězdu a vystřelila ho na první místa hudebních hitparád. On ale chtěl víc než jen zpívat, chtěl se stát varietním umělcem. Tančil a zpíval v mnoha klubech a během krátké doby se stal miláčkem davů. Jeho vystupování bylo plné hudby, tance a vtipů. Bobby Darin (1936 –1973) byl jeden z největších idolů americké rockenrolové mládeže. Proslavil se hitem Splish Splash. V roce 2000 herec Kevin Spacey, celoživotní fanoušek Darina, získal filmová práva k jeho příběhu. Za svůj herecký výkon byl nominovaný na Zlatý Glóbus. Film má název po jednom z Darinových špičkových hitů Beyond the Sea - Za mořem. Příběh muže, pro kterého byla hudba a tanec životem, ale také smrtí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Vysněné dílko Kevina Spaceyho, ve kterém po vzoru svého ("titulního") oblíbeného zpěváka řádí jako utržený ze řetězu. Bohužel nejenom pokud jde o herecký - a také pěvecký - výkon, ale také co do způsobu vyprávění. A to radši nemluvím o obsahu, protože Spacey z nějakého důvodu natočil biografii Bobbyho Darina jako hoooooooooodně upravenou verzi toho, co se v jeho životě skutečně dělo. A de facto to v závěrečných titulcích přiznává. V čem je tedy hlavní problém? Přesto, že má Beyond The Sea opravdu našlapané dvě hodiny, je to příliš uskákané a vypravěčsky nezvládnuté. Těžko se to popisuje, museli byste to vidět, ale ta struktura, kdy se něco evidentně děje v Darinově hlavě, někdy během jeho života, s flashbackem do dětství, posunem na začátek kariéry, pak podél jejího průběhu až do finále, které je opět v Darinově - nebo spíš Spaceyho - hlavě, to se prostě nezkušenému režisérovi Spaceymu ukočírovat nepodařilo. Na druhou stranu je tento film ozdoben řadou velmi kvalitních hereckých výkonů - třeba Brendu Blethyn byste zfleku vyměnili za svou vlastní matku, nebo přinejmenším ji chtěli jako jednu z babiček - a hlavním esem je samozřejmě Kevin Spacey, který "do toho" dává všechno, jak byste ostatně od srdcové záležitosti očekávali. Bobby Darin byl rozhodně pozoruhodný a nesporně talentovaný člověk, a jeho písně ( ačkoliv, ruku na srdce, hlavně "jeho" neboli jím interpretované cizí písně) patří do zlatého fondu hudební historie. To a herecké výkony jsou důvody, které jasně mluví pro to, abyste tomuto filmu jeden večer věnovali. Bohužel to ale pro vás nejspíš nebude taková pecka jako třeba Walk The Line. Ve mně nicméně převažují pozitivní dojmy, a protože Beyond The Sea prostě nedával líp ani Julio Iglesias v Tinker, Tailor, Soldier, Spy (a že tam mě to slušně srolovalo), dám trochu neférových 80%. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Potřásl jsem si rukou s Elvisem, Sinatrou i Láďou Kerndlem a tak jsem pochopitelně rozladěn z toho, že mi nějak unikl Bobby Darin. Takže děkuji Kevinovi Spaceymu za to, že mi ho znovu oživil, báječně ho zahrál, zazpíval i zatančil a ještě mu přitom skvěle kryli záda Goodman s Hoskinsem. Od včerejšího večera si stále pobrukuji „Simple Song Of Freedom" a tak nabízím porovnání, jak se s tímto songem poprali Spacey http://www.youtube.com/watch?v=9pYwEKww5qw a Darin http://www.youtube.com/watch?v=sA3Cc5-Tqfw&feature=fvwrel. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ackoliv do zanru neprinasi absolutne nic noveho, i pres snahu tvurcu film ozivit napadem s malym Darinem a podobne, stejne se porad jedna o hodne dobre zvladnutej zivotopisnej film. Navic nejede podle klasicky sablony - nula, na vrcholu, drogy, navrat, coz je dalsi plus. Problem je, ze o nejakym Bobby Darinovi jsem v zivote neslysel, nicmene pisnicky to byly docela chytlavy. No a tim se dostavam k hlavnimu plus filmu, Kevin Spacey. Nejenze hraje naprosto dokonale, ale jesli se nepletu, tak i zpival a zazpival to rovnez paradne. Jedinej problem je, ze na 25 nebo kolik let fakt nevypada, nicmene kdyz uz pak hraje starsiho, s knirkem a pleskou, tak je stoprocentne presvedcivej. A navic se Darina tvurci nesnazili nejak vylepsovat, takze je to takovej nervak, misty docela slusne protivnej, ale misty naopak pohodar. Trosku by prospelo zkratit zaver, lehce protahovanej a dve hodinky jsou moc, ale jinak to je v pohode film. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Film, který zůstává někde v půlce cesty mei životopisným filmem a muzikálem, ale životopisná část bohužel není tak dobrá, jako třeba Walk the Line nebo Ray, muzikálová je hodně potlačená a dohromady to působí dost roztříštěným dojmem. Skvělé herecké výkony (samozřejmě v čele s Kevinem Spaceym, který sice na těch nějakých 25-30 let nevypadá ani náhodou, ale hraje prostě dobře a pohodově) ani krásná (nejen) swingová hudba flim jako celek do nadprůměru prostě vyšvihnout nedokázaly. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Film o muzikantu a herci Bobby Darinovi není nejhorší, ale potom, co jsem letos viděla Raye a Walk the line, musím s body níž. Snaze oživit životopisnou šablonu tanečními čísly a přidáním Darinova "Méminiho" tleskám, ale smůla je, že právě díky té snaze z toho byl ve výsledku žánrový guláš a i tempo bylo "hot/čehý". Kevin Spacey, kterému bylo v době natáčení 45 let hrál pětadvacetiletého a jeho make-up připomínal načerněným obočím a růžovými tvářičkami spíš Přemka Podlahu. Je zvláštní, že toto ani ona zmatená režie nesnižuje Spaceyho pohodový výkon. John Goodman, Brenda Blethyn, Bob Hoskins ..... další dobré důvody se podívat. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (7)

  • Zrealizovat tento film trvalo více jak 17 let, během kterých se postupně vystřídalo několik předních scénáristů a vystřídalo 20 producentů. (CliffLee)
  • Kevin Spacey zpíval ve filmu sám. (CliffLee)

Reklama

Reklama