Walter Mitty a jeho tajný život

The Secret Life of Walter Mitty

• slovenský

Tajný život Waltera Mittyho

Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Kanada, 2013, 114 min

Kvintesence života je pro každého něčím jiným a Stiller nám naštěstí tu svou nevnucuje, ale jen nenásilně představuje. A to tak zábavně, netrapně (!), vtipně ("Small beer boot"), kouzelně a skrze neokoukané scenérie Islandu, že jsem po skončení filmu byla dost mile překvapená. K Walterovi jsem totiž měla značné předsudky, vyrazila na něj pracovně a výsledkem byl nad očekávání příjemný zážitek. Možná i proto jsem velkoryse ignorovala masivní louži piva pod nohama (dík, řado tři), která mi namočila skoro všechno. Film, u kterého se někdy zasmějete nahlas, ale skoro pořád se usmíváte. Rozverný, příjemný a hlavně nenucený./// Základní východiska filmu si odporují: užívej si života, buď spontánní, bláznivý vs. draví manažeři bez zaváhání vyhazující letité zaměstnance, ale nakonec vydají číslo opěvující rutinu člověka? Dalo by se to číst i tak, že tyto bezskrupulózní součásti firem, jež se orientují pouze na profit, chce film polidštit. Nejednoznačnost/rozpolcenost je ostatně vlastností hlavní postavy – prožívá to a sní o onom. Top scény: básnický sokol, žralok, jízda na skejtu, rentgenová bitka, honička se šéfem na ulici. [Kino](5.1.2014)

Snílkovská romanca, ktorou Stiller nastavuje zrkadlo nemalej časti súčasnej generácie. Fantastické rozpínanie predstavivosti mnohých reálnych situácií, v ktorých sa nedá jednať inak, len formálne skloniť hlavu a uzavrieť sa do seba. V danej chvíli asi nie každý nájde v sebe odvahu postaviť sa svojmu osudu snílka a večného rojka, ale určite sú myšlienkové pochody v mnohých prípadoch podobné tým Walterovým. Spojenie úžasného dobrodružstva, ktoré v sebe spája prvky fantasy a príjemnej romantickej drámy nemohlo dopadnúť prirodzenejšie, Stiller umiernený, príbeh krehký a zároveň neskutočne vyspelý. Presne toto som potreboval po mesiaci príprav na štátnice. 85%.(16.6.2014)

Stiller je k sežrání - nejen jako herec. Čekal jsem dlouho na tenhle film... Každý z nás je Walter Mitty, tak si ten vrtulník nenechte odletět. Potom už bude pozdě! P.S. Doslova se nabízí, aby někdo natočil něco hodně podobného s vyloženě superhrdinskou tématikou. There is a hero in all of us... [ČSFD projekce; Kino Atlas](19.12.2013)

Když jsem poprvé viděl prodloužený, skoro 5minutový trailer na tento film, tak jsem si říkal, že to vypadá slušně a že takový "feel-good movie" je čas od času zapotřebí. Po jeho zhlédnutí jsem se však nemohl ubránit pocitu, že tenhle film měl na víc. Možná to bylo tím, že jsem neměl náladu, nevím. Co ale vím je, že jsem se těšil na film, který zvednout se ze židle a po kterém si budu chtít vzít batoh a slézt pár hor, podívat se do Grónská či zablbnout na skateboardu. Dostavily se ale rozpaky nad tím, že snímek působí strašně prázdně a nevěrohodně. Dám filmu ještě jednu šanci, až vyjde na Blu-ray disku, tak si jej určitě seženu a zhlédnu jej znova, třeba jsem něco přehlédl, třeba jsem jen neměl náladu… zatím 55 %.(29.1.2014)

Na tohle jsem se fakt tesil, trailer vypadal skvele, Stiller vypadal, ze se nebude xichtit jako obvykle a dej znel zajimave. Vysledek je trochu rozpacitej, puvodni film jsem nevidel, takze srovnavat nemuzu. Ale tohle je jako mix mezi nejakou hrdinskou komedii (hrdinovo snici pasaze) a dobrodruznym filmem ve stylu Uteku do divociny, to trochu smrncnuty Forrestem Gumpem. Ve vysledku dej pomalu plyne, krome par skvelejch momentu se toho zas tak moc nedeje a komedie to je jen mistama. Ale tak nejak to ma takovou prijemnou optimistickou atmosferu a i kdyz to je misty az zbytecne jednoduchy a misty krapet nelogicky, tech 120 minut bez problemu utece, aniz by se clovek zacal nudit. Navic vizualni stranka hodne fajn, triky nikde nedrhnou a herci jsou super, takze i kdyz jsem sice cekal vetsi komedii, i tak jsem spokojenej.(17.2.2014)