V supertechnické budoucnosti, kdy svět ovládají nadnárodní společnosti, středisko LETAC, které má na starosti zavádění moderních technologií do služeb zákona, vytvoří pod vedením dr. Darrela Lindenmeyera jakéhosi novodobého Frankensteina počítačové éry, speciální verzi tréninkového programu pro výcvik policistů. Jde o SID verze 6.7 (sadistic, intelligent, dangerous - tedy sadistickou, inteligentní a nebezpečnou) virtuální bytost, která vznikla sloučením osobností více než sto padesáti zmapovaných psychopatických a sociopatických sériových vrahů. Středisko má v plánu trénovat policisty jejich nasazením proti SIDovi ve virtuální realitě. Než je však program výcviku schválen, je třeba provést testy s využitím vězňů. Jedním z dobrovolníků je také bývalý policista Parker Barnes, odsouzený za to, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a zabil psychopata, který předtím zavraždil jeho manželku a dítě. Jenže pak se SIDovi podaří s pomocí nanotechnologií uniknout z virtuálního světa do světa skutečného, kde rozpoutá děsivé peklo. Zdá se, že Barnes je jediný, kdo může v ulicích Los Angeles toto novodobé Frankensteinovo monstrum zastavit. S pomocí psycholožky Madison Carter se Barnes dostane z vězení a pustí se do pronásledování své ďábelské kořisti. (oficiální text distributora)

Phos4rus

Skoda penez na takoveto filmy. Kamera vas nezaujme, hudba je strasna(film byl by lepsi bez ni), a strih neprehledny. Denzel Washington a Russel Crowe si svoje odpracovali, ale je to jako, kdyby jste meli pracovniky, kteri by na vas kaslali. Nehlede na debilni, opravdu debilni(slusne slovo se nehodi) scenar. I kdyz zajimavy napad se tomuto filmu uprit neda...Za Denzela, Russela a zajimavy napad jedna(cela!)hvezda. ()

tron

Kuriózne scenár s hercami, ktorí nemajú v takejto vtákovine čo robiť. V roku 1995 každopádne obaja páni ešte (s prepáčením) veľa neznamenali, takže sa niet čo čudovať, že prijali hlavné úlohy v trikovom béčku béčkara, ktorého životným veľdielom je sračka Trávnikár. Nakoniec ale viac-menej práve oni dvaja robia z tejto trikovej blbosti pozerateľné béčko. ()

Anderton

Tak Virtuozita sa nepostavila po bok celkom zaujímavého Trávnikára rovnakého režiséra, prípadne Strange Days, ale zdatne konkuruje v hlúposti Johnnymu Mnemonicovi a Lovcom dinosaurov. A asi ich aj prekonáva, lebo nemá tak zaujímavý a zároveň debilný fikčný svet, iba debilný a využíva tie najhoršie sci-fi a thrillerové klišé z deväťdesiatok. Ale rozhodne treba vidieť práve z tých dôvodov, prečo som rád, že som videl dva vyššie spomínané guilty pleasures. A aspoň viem, na čo sú dve superhviezdy v hlavných úlohách vo svojich kariérach najmenej hrdí... ()

Brooks

Seriózne sa tváriaci, nechcene smiešny guláš populárnych sci-fi motívov s réžiou a efektami na úrovni neskorších vandammoviek. Že sa od tohto projektu očakávalo oveľa viac vidieť už z áčkového castingu, Crowe aj Washington majú obvykle na projekty čuch. Odporúčam ako dvojfilm s Johnny Mnemonicom, je to síce zážitok pre otrlých, ale aspoň si človek uvedomí, akým bahnom sa hollywoodske sci-fi v 90.tych rokoch brodilo a ako ho na prelome milénia spasil a redefinoval Matrix. ()

Piri

Nemôžem si pomôcť, musel som dať 4*. Malo to šťavu, áno stupídne, ale Russell Crowe bol jednoducho skvelý a na peknučkú Kelly Lynch sa ťažko zabúda. Treba si odmyslieť efekty a iné "drobnosti" a je to. Vo výbornom slovenskom znení účinkovali Peter Kočiš - Denzel Washington, Dagmar Bajnoková - Kelly Lynch, Michal Gučík - Russell Crowe. ()

• Na obrazovke televízie sa v jeden moment objaví seriál Star Trek (1966). (fefee)
  • Ve scéně, kdy jede Sid (Russell Crowe) v dodávce unést dceru Madison Carterové (Kelly Lynch), hraje v rádiu skladba "The photograph kills". Tu nazpíval Russell Crowe se svou skupinout The Ordinary Fear Of God. (Ice123)
  • Russell Crowe (SID 6.7) později - už coby velepopulární držitel Oscara - vzpomínal na svou první spolupráci s Denzelem Washingtonem (Parker Barnes): "Virtuozita fakt není něco, na co bychom byli hrdí. Mě tehdy ještě nikdo neznal, Denzel už byl samozřejmě veliká hvězda. Dodneška si vzpomínám, jak jsem v jedné scéně řval nějaké pitomosti a přitom mi z pusy odlétla slina a hezkým, ladným obloučkem přistála Denzelovi rovnou na rtu. On byl mimo záběr, ale choval se jako absolutní profík. Nehnul ani brvou, zatímco já to musel dohrát s plným vědomím, že jsem flusnul na Denzela Washingtona!" (NIRO)