Správná hra

• slovenský

Správna hra

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1983, 91 min

Slabučká dramatická teen limonáda. Neskutočné, čo si dovolili v dabingu oproti originálu. Nielenže to dabujú nejakí degeneráti, ktorí neprekladajú polovicu slov, je tam vypnutá polovica zvukov a dokonca väčšina hudby je vlastná, stačí prepínať (dostal sa mi do ruky multudub). Ale inak fajn. Škoda, že Leon tu mal úlohu na pár sekúnd.(24.3.2018)

Překvapivě dobrý film, který ukazuje bez moralizování a levičácké salónnosti, jak to taky v Americe chodí. A pro mně nejuvěřitelnější film Toma Cruise. Ukázka nadprůměrně inteligentního kluka, který ještě zcela nezvládne svoje emoce, ale vyčuhuje s rodinného prostředí i z monotónního okolí. Zajímavý film z onoho v poslední době "objeveného" rezavějícího pásu Ameriky (tedy USA), na kterém je i skvělé, že hrdina netouží být ani užvaněným a vesměs bezcharakterním advokátem, ani rádoby businessmanem, ale že chce mít technické vzdělání, mající vazbu na průmysl v místě odkud pochází. Je to dobrá připomínka, že v USA nejsou všichni herci, bankéři, právníci a reklamní agenti, ale že tady taky někdo dělá tu "podřadnou" práci.....pro leckoho bude asi i překvapivé, že USA nejsou jenom New York, Los Angeles, San Francisco a Washington D.C., ale že tady lidé žijí taky v malých městech, která tvoří zázemí pro dominantní fabriku...hodně zajímavé a hodně poučné, bohužel, velmi málo prezentované.(12.2.2017)

• Svadbos

Sympatický mládežnícky film. Film ukazuje, ako zúfalo dôležitá môže byť každá hra. Keď členovia tímu a fanúšikovia sú všetko tínejdžri a keď víťazstvo školy odráža významným spôsobom Tvoje vlastné pocity dôležitosti, keď „Vyhrali sme“ znamená, že sme vyhrali, vtedy môže futbal nabrať aspekty Gréckej tragédie. Tento film si pamätá silu týchto pocitov, ale nesentimentalizuje ich. Vo filme hrá Tom Cruise stredoškolského futbalového hráča v pensylvánskom baníckom mestečku, kde je nezamestnanosť spôsobom života . Jeho lístkom z mesta je futbalové štipendium na strojárskej škole. Školský tréner taktiež hľadá lístok, aby sa mohol stať asistentom trénera na univerzite. V noci veľkej hry sa títo dvaja ľudia dostanú do pozície, keď môžu jeden druhému zničiť nádeje. Film rozoberá tento konflikt na zaujímavom pozadí. Toto nie je ďalší stredoškolský film s dievčatami s hrčami, zábavnými riaditeľmi a bláznivými učiteľmi chémie. Film sa dostáva do dynamiky študentovho tela a do nežného, komplikovaného vzťahu medzi Cruisem a jeho priateľkou (Lea Thompson). Film ohraničuje Cruisov charakter spôsobom, akým sa s ním môžeme identifikovať. A potom urobí zaujímavú vec. Namiesto riešenia problému so zápletkou, rieši to skrz pravú ľudskú úprimnosť. Dvaja ľudia si konečne povedia pravdu. Toto je samozrejme prekvapujúci prelom vo filmoch o mládeži a za to si „All The Right Moves“ zaslúži rešpekt.(28.9.2011)

Správná hra, kterou jsem dlouhý čas nemohl sehnat a od které jsem skrze hodnocení a tématiku příliš neočekával, mě rozhodně nezklamala. Film nádherně reflektuje začátek velkolepé herecké kariéry Toma Cruise, jenž je sice již zde v hlavní roli, nicméně jeho výkon není nijak oslňující a dal by se brát i jako průměrný. Samé zpracování snímku má rovněž své mezery, ale velká část z nich je zapříčiněna stářím filmu a tudíž i kvalitou verze, kterou jsem měl k dispozici. Ostatně ani dabing nebyl v tomto případě velkým přínosem, protože Tom v podání Michala Suchánka byl velmi úsměvný. Každopádně má ale Správná hra svůj přínos. Pěkně zachycuje život náctiletého amerického studenta v maloměstě, který má velmi omezené možnosti a pro cestu do světa a na univerzitu se mu nabízí prakticky jediná, a tou je fotbal. Cesta to je trnitá, jelikož Stefan je velmi impulzivní (zvláštní, že Cruise hrával tyto role často) a jeho emoce mu jsou velkou přítěží. Vedlejší romantická dějová linka je pak jen takovým příjemným bonusem. (55 %)(19.6.2012)

• teseth

Nijak zajímavá romantická trotlovina o snech jednoho mladého fotbalisty. Herecké výkony jsou unylé a nudné. Scénář klišoidní a kamera hrozná. Prostě takové to televizní zátiší, u kterého si uvaříte, uklidíte nebo vyspíte. Cokoliv co vám totiž ve filmu uteče není tak důležité aby jste se na to museli podívat znovu.(6.3.2013)

• Tom Cruise

• - Jednu z nicotných rolí Cruisových spoluhráčů si střihl pozdější „kokos na sněhu“ Leon. (Olík)

• - Tom Cruise a Lea Thompson ukázali ve filmu mnoho. Například ve scéně v autě však byla dvojice dublována. (Monco)

• - Tom Cruis poprvé v hlavní roli. (=woody=)