Endless Love

Nekonečná láska

Drama / Romantický

USA, 1981, 116 min

• Tomyfrok

Co bych to byl za fanouška Toma Cruise, kdybych neviděl jeho prvních 51 vteřin na velkém plátně. Díky němu jsem proto objevil tento dvouhodinový srdcervoucí snímek (první film v originále s anglickými titulky) a sarkasmus je opravdu na místě. Film je utahaný a celkově působí poněkud nekompatkně. Za sebe bych ocenil snad jen první polovinu, ale hned musím dovysvětlit. On totiž již dospělý člověk zapomněl, jaké to bylo, když byl poprvé zamilovaný, jak byl poblázněný, překonával mnoho překážek a útrap a svět se mu zdál nadmíru nespravedlivý. Jenže i tuhle připomínku lze pojmout s menším citovým vypětím a v mnohem kratším úseku. Prostě tak nějak lidštěji. Navíc hlavní postava David působil spíš jako závislák než zamilovaný puběrťák, což je vlastně svým způsobem také ústřední motiv, ale nesedí. Druhá polovina už mě proto tolik nebrala, nebo spíš mi přišly mnohé scény příliš vykonstruované a nepravděpodobné. Nejde o až tak zásadně špatnou filmařinu, ale v tomto patetickém podání je Endless love úplně zbytečným filmem, z kterého si odnesete jen tu oskarovou písničku. Takže díky za pištícího Cruise, za lehké vzpomenutí na dětství, ale prosím znovu už ne. (45 %)(13.4.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Endless Love"(14.4.2004)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1982 : NOMINÁCIE (6) : Najhorší film, Najhoršia herečka - Brooke Shields, Najhoršia herečka VR - Shirley Knight, Najhoršia réžia - Franco Zeffirelli, Najhorší scenár - Judith Rascoe, Najhorší nový herecký objav - Martin Hewitt.(13.2.2008)

• farmnf

Název je nekonečná láska. V první polovině je to ovšem nekonečná nuda. Romantický příběh amerických rozmazlených spratků, kteří si myslí, že normální je šukat v 15 letech v hale u krbu. Když hloupí rodiče konečně procitnou, je už pozdě. Čili jinými slovy, další zbytečný film na zbytečné téma. Tos mě teda Zeffirelli nééé že nasral, zklamal.(11.7.2011)

Pre milovníkov romantiky je toto povinnosť. Po pravde sa čudujem hodnoteniam, pretože v rámci svojho žánru sa dá povedať, že ide o akúsi legendu, ktorou sa mimo Modrej lagúny zviditeľnila mimoriadne nádherná Brooke Shields. Tento film mal pár elementov kvôli ktorým možno hovoriť o "kulte" - vcelku zmysluplný dej, herecké výkony a hlavne titulná pieseň od Lionela Richieho, ktorá je hádam tým najkrajším songom v rámci romantickej kinematografie. Nemožno ale samozrejme zabudnúť podotknúť, že v tomto filme je mnoho klišé a dosť hlúpostí hlavne na začiatku, kedy napríklad rodičom vôbec neprišlo divné, že ich 15ročné deti prcajú v obývačke. A btw...vidieť prvotinu Toma Cruisa je tiež plus :) 60 %(1.1.2015)

• - Konkurzu na roli Jade se zůčastnila i Meg Ryan. (Monco)

• - Ian Ziering v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Tom Cruise v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)