Hanebný pancharti

• Kanada

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Válečný

USA / Německo, 2009, 153 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 977)

Což o to, mně by veřejná onanie nevadila, ale měla by stát za to. Když na mě Quentin vytasí takovouhle žížalku, tak nemůže čekat, že se nebudu mlátit smíchy. Shoshanna si nepochybně zasloužila svou pomstu, ale nevím, co jsem komu udělala já, že jsem si zasloužila půltřetí hodiny namachrovaných žvástů. I tak je to samozřejmě pořád snesitelné, zvlášť s představou, co s tím mohl napáchat některý Tarantino wannabe a kreace Christopha Waltze, um maestra Morricona a pár povedených scének v čele se Stiglitzem a Pittovým pokusem o italský akcent tomu chvilkami dodají i šťávu, ale zbytek hereckého osazenstva má pod nohy naházeno příliš mnoho klacků, takže Gedeon Burkhard nedostal šanci dokázat, že má na víc než na otírání Rexových slin, to, co bylo spácháno na postavě Tila Schweigera, už bych klasifikovala jako válečný zločin a Melanie a Helen jsou femme fatale asi jako Hannibal Lecter vegetarián. Jestli to mělo vzbudit chuť skalpovat si svého nácka (kdyby jen ti kokoti nechodili v reálu dohola...), tak já jsem spíš měla chuť vzít letlampu a zajistit, abych se už víckrát u Tarantina nenudila k smrti.(11.12.2011)

Tak na tenhle kousek jsem dlouho čekal a dnes se k němu konečně dostal (a taky odedneška mohu hodnotit a tímhle prostě musím začít). Není mi jasné, proč doposud ztrácel Tarantino čas s proléváním hektolitrů krve japonských bezejmenných školaček vybavených nunčaky a týpků s katanami. Konečně někdo přišel s dobrým nápadem zasadit podobné krveprolití do rádoby historického prostředí, krásně provedeno, masakry tohoto druhu mám rád, dobrý casting, perfektně perverzní režísér, super. Dal bych čtyří*, ale za to, že v tomhle filmu (v zájmu zachování "nespojlerovitosti") zemře nakonec i ten, kdo ve filmech zasazených do této doby obyvkle neumírá, musím dát 5*. Dobře strávené dvě hodinky, mohu doporučit každému, komu se na plátně nepříčí z hlavy čerstvě sejmutý skalp nebo masová vražda. Takže za 5.(9.11.2010)

• Beatle

Ani jsem nebyla schopná to dokoukat do konce. Mimořádně dlouhé a nudné. Horší než PULP FICTION. Usnula jsem po čtyřiceti minutách. Sama sobě se divím, že jsem to vydržela tak dlouho.(23.5.2011)

Ten blázon spred porno kina a požičovne si napisal "2.sv.vojnu" po svojom ako sa na blázna patrí. Vybomboval, vypeckoval, vyžidoval čo sa len dalo a nakoniec vyWaltzoval celý film. OST♫ 4/5 Príbeh 5/5 Výkony 4/5 Napätie 4/5 Humor 5/5 ... 95%(9.8.2011)

Na první pohled, jsem v tomto filmu nejdřív vůbec nepoznávala Tarantinův ,,rukopis." Nejvíc si na tomto filmu cením originálního nápadu úplně pozměnit dějiny.,,Co by bylo, kdyby....." Pod Tarantinovou taktovkou to mělo opravdu šmrnc. Jinak jsem měla takové rozporuplné pocity. Každopádně si myslím, že Tarantino má lepší ,, kousky ve svém šatníku." Moc se mi tu nelíbily ani hodně profláknuté herecké tváře.Sice chápu, že dobrá nabídka zaručuje skvělou poptávku, ale na mě tenhle film opravdu působil, jako velmi promyšlený reklamní tah.(11.3.2012)

Páni, ten sarkasmus ... a happy ending. No konečně Tarantino, trochu "Pulp" ve filmu.(5.4.2012)

Ať si každý říká co chce, Tarantino vždycky uměl a umět vždycky bude. Hanebný pancharti jsou prostě opět takovej nářez, že člověk jen sedí, čumí, a baví se. U většiny Quentinovek jsem byl vždycky nadšený hned po prvním shlédnutí. Po shlédnutí Inglourious Basterds jsem byl spíš plný rozporu. Až když jsem to viděl podruhé, potřetí, posedmé.... našel jsem v tom fakt srdcovku, kterou jen tak z paměti nevyškrábnu. Je to prostě dokonalé od začátku až do konce, nebudu ani mluvit o Bradovi, Christopheru Walzovi či Melanie Laurent, byli prostě skvostní. Tarantino si prostě pod taktovku nevezme žádný břídily a když už něco natočí, stojí to zato. Další klobouky byly smeknuty na tvoji počest a u dalších filmů opět budou. Už se nemůžu dočkat.(1.7.2012)

Ne že bych neměl filmy Tarantina rád, ale asi si na ně ještě chvíli zvykat budu. To mi ale naštěstí nezkazilo dojem z Hanebných panchartů. Film začíná dobře a zajímavou atmosféru dodává hudba jako z westernu (jo, Quentinův styl). Po dobré úvodní scéně už se začíná psát alternativní historie a vlastně se mi docela líbila. Děj je tu dobrý a i když mi občas některé scény už přišly moc dlouhé, tak mi to i přesto nevadilo. Herecké obsazení skvělé dokonce i na Tarantinův film, takže herci tu jsou perfektní. Hudba tu je typická pro Tarantinův film a některá mi přišla i docela pěkná. Závěrečná scéna v kině mi přišla příjemně ironická a za celý film dávám nakonec čtyři hvězdičky.(21.6.2014)

Dlho som sa na toto chystal, tak konečne som sa k tomu aj dostal. A veruže musím uznať, že to bolo veľmi vydarené. Toľko irónie a sarkazmu môže človeka vo film jedine potešiť, obzvlášť keď to pôsobí úplne prirodzene. Mnoho vynikajúcich scén a dialógov, ktoré úprimne rozosmiali, no iné trochu zarmútili. Jediné, čo mi však na Tarantinových filmoch vadí sú tie jeho prehnané krvavé efekty a až príliš veľa strieľania - to mi fakt doslova prekáža. Niežeby to do príbehu ako takého nepatrilo, ale rozhodne nie až v takejto extrémnej podobe. Brad Pitt a Christoph Waltz boli vynikajúci! A veľmi oceňujem aj fakt, že postavy hovorili vo svojich jazykoch, na čom napokon stálo množstvo zaujímavých odhalení.(25.7.2014)

Zážitek z kina, jako byl tento, jsem dlouho neměl. Neskutečně zábavná pecka, skvěle vypointované dialogy a klasický Quentinův humor. Po poněkud slabším Deathproof se Tarantino vrací do svých kolejí a přináší nám opět svůj naprosto osobitý film. Ať už popisky a uvádění postav, výborně využitá muzika a celkově skvělý soundtrack, nebo scény a dialogy jejichž konec je originální a hlavně takový který byste nečekali, tvoří skvělou mozaiku a skrz menší epizodky skládá výborný film. Brad Pitt mi osobně ze začátku chvíli neseděl, ale hned jak jsem si zvykl tak jsem si začal si říkat, že tahle role byla pro něj. Christoph Waltz je jako Hanz Landa výborně slizký a roli záporáka zvládl na jedničku a Eli Roth zvládl magora s basebalkou taky skvěle ( hlavně když je oblečen do smokingu...). Tento film se nedá než doporučit-95%(28.8.2009)

Tarantino je zpátky v nejlepší formě. Pancharti nejsou jeho masterpiecem, jak se nám snaží v závěru tvrdit a nejsou ani divokou akční jízdou, jak se nám snažili tvrdit trailery. Jsou ale filmem narvaným zatraceně dobrými dialogy a ještě lepšími herci. Navíc i přesto, že Quentin vzdává poctu filmům Sergia Leoneho a bambilionu dalších věcí, které mi nic neříkají, tak si ho tentokrát užijí i neznalí diváci. Film o stopáži dvě a půl hodiny nejen že nenudí, ale skutečně uteče jako voda a z kina vás vypustí s pocitem jednoho z nejlepších filmových zážitků letošního roku.(28.8.2009)

Tarantino dovedl svůj vlastní žánr, který už skoro dvě desetiletí buduje, k dokonalosti. V Inglourious Basterds zkouší, kam až může zajít a v tom je jeho největší síla. Dělá si, co chce, předvádí karikaturu prostředí i průběhu světové války, tak aby nejvíc pobavil - sebe i diváka. Dost špatně se mi hledají slabší momenty (možná začátky třetí čtvrté kapitoly), ale ty silné se nabízí velice snadno. Dokonale westernově vyšponovaná první kapitola, která naprosto geniálně Leoneovsky dospěje k závratnému finále, celá druhá kapitola (nejvíce Tarantinovská - sebeukájecí), opět neskutečně vygradovaná scéna končící přestřelkou a vyjadnáváním ve sklepní krčmě, poslední sekvence v lese. Ale krom toho že Tarantino umí scény, co jednoduše mají koule (jinak se to napsat nedá), napsal též v podstatě perfektní komedii. Basterds jsou napínaví, ulítlí, občas naturalističtí, gradovaní, osobití, nehorázně zvrhlí ale hlavně ultra ZÁBAVNÍ!! Brad Pitt je borec. Všichni herci se povedli - Schweiger(pro něj by se hodilo o pár minut navíc), Waltz, Laurent + diskutabilní Eli Roth, jenže u Pitta .. to jsem si užíval každičkou jeho grimasu, jeho každičký žblept na plátně. Už hodně dlouho mě takhle nepobavil 150ti minutový snímek.__Podruhé snad ještě lepší než poprvé. Věděl jsem kdy, co, kde a jak si užívat. Perfektní první kapitola, ultramasakroidní scéna v hospodském sklepení, slastný hudební doprovod, vypečený scénář. Tarantino má rozhodně svůj kumšt, styl, pojetí, výraz. V tomhle směru bych rád vyjádřil názor, že dvou až tří hvězdičková (rozuměj průměrná) hodnocení jsou z mého pohledu pokrytecká (buď se mi tohle fakt líbí, nebo je to pro mě hovadina), ale nechci nikomu vyvracet jeho pevný názor. Tarantino jednoduše nechává herce na své pečlivě vybudované základně vykonávat to nejlepší, co umí. Herci pancharty povyšují na lepší úroveň, film excelentně táhnou (ne že by tak výraznou pomoc potřeboval), Waltz je fenomenální... Jenže jedno jméno vykukuje nad druhé. Kdo viděl důležité snímky z hlediska Pittova výrazových prostředků (Klub Rváčů, Ben Button, Parťáci), ví, že tenhle borec umí. Spousty lidí se nechává slyšet, že Brada Pitta zbožňují hlavně ženy. Z tohoto hlediska jsem jednoznačně příslušníkem ženského pokolení. Žeru ho. Každou jeho grimasu. Prosím, co nejdříve další novou 'Tarantinovku', nebo potřetí Basterdy!(29.8.2009)

Malcolm McDowell s hákovým krížom na slipoch vo filme Štvanci a Christoph Waltz ako Lovec Židov, dve najdesivejšie fašistické kurvy v galaxií.(29.8.2009)

Do sedačky v kině jsem usedala poměrně v obavách - Tarantino, Hitler a Brad Pitt?! Za hutného, a notno říci strhujícího, hudebního doprovodu mistra Morriconeho ještě narostly (do tohoto koktejlu ještě hudba ve stylu špaghetti westernu?!). Jenže než se stačily dostat do nějakých významnějších rozměrů, byly totálně rozneseny na kopytech. Čím? Bradem Pittem a jeho famózním Aldem (dude, you are my god!). Morriconeho doprovodem, který nepřipustí oddech a v neposlední řadě samotným mistrem Tarantinem a jeho nezaměnitelným rukopisem. Ano, vskutku - dílo hodné mistrů, kterým se pro mě osobně Tarantino vrátil po jeho posledních B-kách zpět na plný koule. A není to stejný hřiště, není to ani stejná liga - je to úplně jiný sport. Na zpáteční cestě padl v autě zajímavý námět do diskuse - Pulp fiction má vážnou konkurenci!(2.9.2009)

Poslední filmy Quentina Tarantina mě pokaždé nadchly. Popravdě jim však vždy k dokonalosti něco chybělo. Hvězda. Při vší úctě k Umě Thurman nebo Kurtu Russelovi hvězda velikosti Brada Pitta. Jeho poručík Aldo Raine je přesně tou třešničkou na skvělém dortu, která mi u předešlých Tarantinových snímků chyběla. Výtečná (i když převzatá) hudba, výborní herci a perfektní dialogy dělají z Panchartů nejlepší Tarantinův film od Pulp Fiction. Možná i včetně něj..(6.9.2009)

Parádne vypointované scény - je vidieť, že Tarantino sa so scenárom fakt vyhral. Obzvlášť úvodná kapitola, pivničná (wow!!) a záverečná vytŕčali. Tak nejak mám pocit, že Tarantino si mal počkať na to svoje vytúžené obsadenie. Sandler by bol určite lepší ako Roth, ktorý je síce rozumne upozadený, ale hrať teda nevie (možno aj kvôli tomu má málo priestoru). Pitt je super, ten chlap má komediálny talent. Ten jeho silný prízvuk využili v závere DOKONALE. :-)))) Waltz vynikajúci (takéhoto nácka ste vo filme ešte nevideli - to garantujem), Mélanie Laurent tiež a rovnako aj Til Schweiger. Ostatní veľmi nemajú priestor. Ale pozrieť sa to rozhodne oplatí- zabavil som sa naozaj kráľovsky (konečne v tento slabý rok!) a celé kino sa len natriasalo spokojnosťou. Na konci bol potlesk. :-) Napriek drobným výhradám za päť. Keby si Tarantino obsadil koho pôvodne chcel, tak by to bol možno aj najlepší film jeho kariéry. Fakt!(7.9.2009)

***1/2 - Kdo by se nechal zlákat po přečtení synopse na zajímavý válečný film, bude pravděpodobně trochu zklamán - jako já... Ne že bych se značnou část projekce dobře nebavil a nepodivoval, kam až je Quentin schopen zajít, ale na druhou stranu, jedná se o čestočistou tarantinovku se vším všudy a bylo asi bláhové očekávat něco normálního... Quentin rozjíždí krvavou a hodně ukecanou mozaiku zdánlivě nesouvisejících epizod, to vše za burajích zvuků westernového Morriconneho, která sice baví, ale musíte opravdu Tarantinův styl zbožňovat, aby jste si ji jaksepatří užili...Což znamená, že "normální" divák si ji může užít tak zhruba na půl... A skvělé herecké výkony (božský Chris Waltz), ani občas s legendaritou koketující scénky to nezachrání...(7.9.2009)

Tak nevím... Na jednu stranu z toho Tarantino čiší nehorázným způsobem... Na druhou stranu je to jen slabej odvar toho, kvůli čemu ho spousta lidí tak strašně zbožňuje... Působilo to na mě poněkud kultivovaně a tak, že si to pohrává s vcelku závažným tématem... Brad Pitt hraje takovým způsobem, že kdyby nehrál americkýho důstojníka, tak mu to nikdo nevěří **(snad jediná scéna, kterou bych vyzdvihl je když se na něj v kině vrhnou němci)** A ani onen opěvovaný Christoph Waltz není tak úplně bez chyby... (pří rozhovoru s Pittem přehrával úplně nechutně... (aspoň z mýho pohledu)) A ještě jedna výtka (už tady sice zazněla, ale nevadí)... Proč se film jmenuje po okrajových postavách, na kterých sice byl, ale naprosto samoúčelně, postaven trailer? Přitom příběh těchto postav by byl podle mě v Tarantinově podání naprosto neodolatelný...(11.9.2009)

"Prečo mi mierite na gule?" CINEMATIK 2009 YES! YES! YES! A ešte ďaľšie YES! YES! YES! S tým Topom roka pri District 9 som sa trošičku uponáhľal. A teraz sa možno tiež uponáhľam, ale myslím že to nezmením. TOTO JE TOP ROKA 2009! A najlepší Tarantinov film podľa môjho názoru! Pólhodinový dialóg! Rozdrbaná hlava pálkou! Odstrelené gule jedného nácka! Plánovanie atentátu! Upálení náckovia! Vyrezávanie hákového krížu na čelo! Tak asi toto sa všetko stane v novej Tarantinovke! Dosť bolo výkričníkov! Toto je top roka 2009 a už hádam bez zaváhania. Možnože je to aj tým, že som od toho očakával minimum. Samozrejme nie až také minimum, že minimum, ale na prvý pohľad mi príbeh o Bastardoch neprišiel bohvieako originálny a skvelý. Bral som to film typu "ďaľší dobrý film roku 2009". Nebola to chyba, o to viac som bol v kine nadšený. Prvá kapitola - Pólhodinový dialóg o židoch, ktorí sú prirovnávaní k potkanom. "Když do vašeho domu vstoupí potkan, tak by ste ho nejraději odohnal. Nechcete ho ani vidět. No vzato veverku vidíte rádi, a při tom sou si potkan a veverka dosti podobní tovorové, až na ten chvost samozřejmě." Nepamätám si to, ale bolo to niečo v tomto zmysle. Pólhodinka ubehla ako voda. Bolo to vďaka výkonu Christopha Waltza, ktorý bude určite bojovať o Oscara za hlavnú alebo vedľajšiu úlohu. Ako v každej Tarantinovke (ok, v každej nie), neviem určiť, ktorá postava je hlavná a ktorá vedľajšia. Charaktery zcharakteryzované do detailu. Prišla kapitola druhá - Film sa už začal zaoberať svojim názvom - Bastardmi. Brad Pitt po prvý-krát predviedol svoj výborný americký prízvuk a už sa to so mnou len ďalej točilo. Ďaľšie kapitoly nebudem opisovať, pretože neviem, ako postupne išli, ale rozohdne viem - o čom boli. Pretože na tento film sa naozaj nedá len tak zabudnúť. Za jednu z najlepších scén pokladám ako traja Bastardi prídu do kina ako taliansky filmári a B. Pitt predvedie svojím typickým americkým prízvukom "Alive derci!". Na tom sa smialo celé kino. Najlepšie scény? Dialóg, ktorým celý film začína - Scéna v bare, kde sa odohrá brutálna prestrelka - A samozrejme nemôžem zabudnúť na finálny masaker v kine. Tarantino RULUJE! Po trápnom Death Proof si u mňa zase nadbehol. Keď sa snaží točiť béčka, tak to skrátka dopadne na hovno:-) 9/10 Nie. Skôr takých 9.5/10 :-)(16.9.2009)

Mám ráda tohodle Tarantina, on je vážně blázen...(16.9.2009)

Nová dvou-a-něco-hodinovka pana Tarantina přinesla mnohé. Především jinak zábavné a sympatické SSáky, v čele s výborným Hansem Landou. Oproti tomu přitáhla bandu celkem nudných záškodníků/klaďasů, z kterých ti nejzajímavější "pochcípali" mnohem dřív, než se stačili nějak výrazně projevit. Nejvíc jim vévodil Aldo Raine v podání Pitta, ten měl alespoň trochu šťávy a na úplném konci asi nejzábavnější monolog/hlášky z celého filmu. Jako "historicko" válečný akčňák to bylo výborné, ale na jiné příčky místy až moc křečovité. Pan Tarantino se rozmáchl více, než jsou jeho ruce schopny pojmout. Ale sranda to byla.(18.9.2009)