Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

goni

Vynikajuci Tarantinovsky film!!! Trosku som sa ho obaval, kvoli prilisnej ukecanosti, ale bol som velmi milo prekvapeny. Akcie tam sice bolo pomenej, ale vobec mi to nevadilo. Prave naopak, velmi som si uzival vtipne dialogy a vzdy som sa potesil ked sa na scene zjavil Brad Pitt a Christoph Waltz. Nekomentujem vykony hercov, ale tito dvaja sa fakt prekonavali. Urcite stoji za zhliadnutie. A pre fanusikov Tarantina povinnost [17/2013]. ()

wejaxinka

Zmeniť históriu, prianie mnohých z nás. Tarantino ju zmenil, a ešte ako.! Svoju túžbu vyvolať v nás slasť z násilia docielil priam dokonalým prefíkaným spôsobom. Zabiť Hitlera?! Rozstrielať ho na kusy? To už je niečo. Niečo čo si aj zanietení pacifista s radosťou vychutná. Fiktívny príbeh odohrávajúci sa vo Francúzsku, s tarantinovskými nepopierateľnými kvalitami po každej stránke, -to sú nehanební bastardi. Herecké obsadenie Christopha Waltza prevyšuje dokonca hviezdneho Brada Pitta, potešila aj Mélanie Laurent. Miestami trochu preťahované scény, strácanie sa medzi jazykmi a situáciou, napriek tomu skvost ako obvykle. ()

barcisz

Opět pěkný Tarantinovský kousek s trochou humoru a nadsázky za druhý světový války, navíc Brad Pitt opět v dobrý roli. ()

SimonShot

Super nacistická tarantinova povedená videohra která zadefinovala tento žanr nacistických vyvraždovaček, tenhle komentář je zvlaštní v tom že si říkate co to melu :DD právě o tomhle je ten film, ale Waltz a jeho dokonalý schopný a výřečným vnítřek všechno zachránil jsem spokojený s Hitlerem a jeho zahráním a nacisti byly taky směšní možná ješte vic než komunisti nebo rasisti :DDD . Ok tak to je všechno a stahujte a nekupujte !! :D ()

emdvojka

Tento film je zvláštny. Trvá rovnako dlho,ako legendárny Pulp Fiction, ale na rozdiel od tejto rannej tvorby Quentina je toto dielo úzko späté z nudou. Niektoré pasáže sú zábavne a priam bavia aj po stý krát, zatiaľ čo iné, mi pripadajú zbytočne dlhé a ničím neohúria. Tarantino je v tomto iný. Kde ostatní talentovaní režiséri zrejú ako víno a ich tvorba je čím ďalej lepšia jeho tvorba pomaly, ale isto stráca ten šmrnc a originalitu, ktorú mala kedysi. Pre mňa je to však stále to prečo považujem Quentina Tarantina za najlepšieho režiséra , a hlavne scenáristu, nakoľko všetky jeho filmy sa pýšia úžasnými dialógmi, ktoré aj keď šuštia papierom,vedia zabaviť a hlavne majú hlavu a pätu. Ale povedzme si na rovinu. Pán režisér narazil na pána Waltza, ktorí všetky jeho myšlienky číta presné podľa predstáv a tak zachraňuje to čo by pri iných hercoch znelo už ohrane.A aj vďaka nemu je Quentin opäť na koni a Nehanební bastardi sú jeden z najlepších filmov roka. Isto ma viac chýb ako jeho predošle snímky, avšak podstatu a pointu stále spĺňa na sto percent a preto je tento film niečo, čo musíte vidieť... ()

Lusů

"This could be my masterpiece" ... and it is! Pro mě nejlepší Tarantinův film, o drobek předčil i Djanga. Brad Pitt předstírající Itala je dokonalý, pohled na hnědé oči Eliho Rotha držícího baseballku a o Christophu Waltzovi ani nemluvě ... Nejoblíbenější scéna - Mélanie Laurent a Daniel Brühl v promítací místnosti za zvuku Un Amico. ()

PlutisMovie

Válečné, dobrodružné a krvavé drama od nejkontroverznějšího scénáristy a režiséra Quentina Tarantina, které vypráví zprvu několik dějů, ty jsou rozděleny do kapitol, které na sebe navazují a dávají smysl až v průběhu filmu. Film nabízí prostředí z druhé Světové Války avšak nejedná se o žádné opakování dějepisu, protože Quentin Tarantino pozměnil dějiny a použil svojí neomezenou fantazii. Použití tří jazyků ve filmu, Angličtina, Němčina, Francouzština, a to přibližně v poměru 2:1:1 dodává filmu originalitu a s už zmiňovaným dělením do jednotlivých kapitol se odlišuje od ostatních filmů. ()

Kadas97

Pohľad na tématiku druhej svetovej vojny v podaní filmového fanatika Quentina Tarantino. Celý film je z pohľadu amerických "záškodníkov" a sabotérov, ktorí sa volajú Pancharti a z dlhej chvíle lovia nacistov a oslobodzujú krvilačných židov túžiacich po pomste. Režisér zase raz ukázal, že veci sa nemusia riadiť nalinkovanými predpokladmi a históriou a preto sa vo francúzskom kine začal tvoriť svet podľa Tarantina. Niekto mrtvý, niekto oslobodený, niekto zradený a niekto potrestaný. Nehorázne dobrý soundtrack, hlavne úvodná znelka "Rabbia E Tarantella", pri ktorej mi nabehla husia koža. Tradične dobré dialógy. Hlavné postavy Pitt a Waltz to zahrali fantasticky a človek im veril každé slovo. 10 z 10 P.S. Myslím, že Waltzov plagát visí v mnohých extrémistických klubovniach :D ()

redwik

Že som ja hlupák nečakal, že to presne takto dopadne. Hah, tentokrát ma Tarantino dostal. No musím sa priznať, že aj keď jeho filmy príliš neobľubujem, tento kúsok sa mi naozaj páčil. Asi jediné, čo by som tak mohol vytknúť, je tá nudná a neuveriteľne dlhá scéna, kde hrajú čelovku. Tá keby bola z filmu vystrihnutá, tak by som bol absolútne spokojný. Čo sa týka hercov, tak sa mi páčila postava Christopha Waltza, no topkou pre mňa v tomto filme bol Brad Bitt. Ten nepatrí, takisto ako režisér, medzi mojich obľúbencov, no tu som si na tom jeho amerikanizme doslova zgustol. ()

Hartigan

Quentin Tarantino je prostě jiný než ostatní, režíruje, píše si sám scénáře, potrpí si na své dlouhé dialogy a pokaždé si dává dlouhou přestávku mezi natáčením. Některým to prostě sedne a druzí se zas cukají, že většinou krade nápady z jiných filmů a dělá z nich nudné slepence. Já patřím k té první kategorii a zřejmě už vždycky budu. V "Panchartech" se pustil do těžkostí provázaných s druhou světovou, ovšem nenatočil klasický ten válečný snímek, jak zřejmě hodně natěšenců čekalo. V Inglourious Basterds je nejedna brutalita - mlácení nácků baseballovou pálkou se jen tak nevidí, černý humor u dialogů je typický a hudba podkreslující děj taktéž správně zvolená. Christoph Waltz v roli esesáka a lovce židů Hanse Landy zazářil, ta postava mu byla šitá na míru a už ve dvou po sobě jdoucích fimech od Tarantina dostal po zásluze to největší ocenění - Oscara. A to ještě před tímhle, prosím pěkně, účinkoval pouze v německých Tv filmech či seriálech a nyní je z něho hvězda první kategorie. ()

albionlady

Jedným slovom: zážitok. Neviem, kedy naposledy som pri filme sedela ako na ihlách, so zatajeným dychom a napnutými nervami. Celý čas som netušila, ako to pôjde ďalej. Od začiatku až po koniec: prezradí ten Francúz, že skrýva židov, či nie? Čo s nimi urobí Landa? Roztrieska Bear Jew hlavu toho nácka, či nie? Vie Landa, že Emmanuelle je v skutočnosti Shosanna, či nie? Vyjde akcia Kino, nevyjde? Prezradia sa bastardi v nacistických uniformách, či nie? Zomrú nacisti v ohni, či nezomrú? Zastrelí Landa Alda Rainea a Utivicha, či nie? A ako skončí Landa?! Nezaslúži si predsa len tak slobodne ujsť! A tak ďalej, keď neviete, čo máte čakať a nechávate sa viesť úžasnými dialógmi a mrazivou atmosférou druhej svetovej, tak na vás Bastardi ohromne zapôsobia. Perfektný film, ktorý určite nestačí vidieť iba raz. Plus musím vyzdvihnúť geniálneho Christopha Waltza, ktorý hral tak dokonale chladnokrvne, že patrí medzi najdesivejšie a najodpornejšie postavy, aké som kedy videla (Ani netušíte, aká som bola šťastná, keď mu Brad Pitt začal hovoriť o esesáckej uniforme, lebo som vedela, že je to predslov k "rezaniu" :D). No a, samozrejme, hudba. Ako je možné, že má Tarantino v každom filme takú fantastickú hudbu? You know somethin', Utivich? I think this just might be my masterpiece. ()

Gixian

Film (snad s vyjímkou Fassbenderovi postavy) postrádá sympatické charaktery a spojenci jsou v něm vykresleni jako větší zvířata než nacisti sami, což jsou dva atributy, které mi nedovolili si ho nijak zvlášt užít. Prostě psychotický výlev plný psychopatů, který se dlouho a nudně rozjíždí k celkem povedenému finále. ()

michald99

Tohle je prostě krása, úžasné zapojení mnoha jazyků, které v ústech brilantních herců přidávají filmu na realističnosti a naturalitě. Každá scéna je nakočená s takovým smyslem pro creativitu a detail a napětí až se mi nechce věřit, že tohle někdo dokázal vytvořit. S každé scény vyusťující přestřelkou jsem dokázal cítit ten pocit smrti vycházející z hlavně zbraně, ne jako v nějakém levném béčku. Úžasný Pitt, Waltz a Fassbender, v y n i k a j í c í hudba, překrásné ženy a dokonalý konec, d o k o n a l ý!!! ||95%|| ()

Critic

Byl jsem na tom v kině 3x během jednoho týdne (to jsem pravdu u žádného jiného snímku neměl potřebu absolvovat). Námět je správně přímočarý, tak jak to mám rád. Zvrácenost nacistů je zde podána Christophem Waltzem vskutku geniálně. Akční scény jsou šťavnatě zvučné. A ještě tu jsou FAKT vtipné scény. Prostě maximálně povedený biják. ()

KafuR

V mnoha ohledech absurdní film, který Tarantina nezapře, a to jak v pozitivech, tak v negativech. Celý film se odehrává prakticky v několika kulisách, jejichž kompozice a propracování spolu s hereckými výkony jsou zářným odrazem Tarantinova umění. Jenomže celý tento styl je pouze vatou v předlouhém příběhu, který opět postrádá hlubší smysl a svým natočením tak vzdává hold pouze sám sobě a svému stylu. Je škoda, že se Tarantino zahazuje s bezduchými vymývačkami mozku a nehodlá využít svých schopností k něčemu, co by netvořilo pouze pomník své vlastní velikosti. ()

chrispe

Tvorbu Tarantina vlastně vůbec neznám. Viděla jsem snad jen Kill Billa a to ještě ne vždy v celku a dokonce to byla nejspíš dvojka. A po tomto filmu vím, že ze mě fanda nebude. Ale nemůžu tomu upřít zajímavost a že jsem se celkem bavila. Waltz byl jako Landa perfektní SS hnusák, Shosanna nádherná (film si ukradla pro sebe) a vůbec je to plný skvělých herců. Jen Pitt mě nijak neoslnil. První, čtvrtá a pátá kapitola byly nejlepší - v sestupné tendenci. Akorát se ten film měl jmenovat Shosanna, protože ti Parchanti mi přišli nějak na vedlejší koleji. A škoda jich!! ()

AloeB

Za mě je to bombastický film. Atmosféra, že by se do ní dal vyrýt hákový kříž. Dialogy, které nepotřebují hailování, ani zběsilé mávání rukou, aby zaujaly. Postava Landy, pro kterého bych risknul změnu orientace v nacistickém Německu. Jen ten Brad Pitt tu nevypadá jako Brad Pitt a Pancharti jsou tu spíš jen okrajově, abychom mohli sledovat jednu židovku z Paříže a jejího bakeliťáka a jejich cestu za pomstou. Škoda také závěru, který se již okoukal v Osmi hrozných a Djangovi, tedy spousta až civilních keců a na závěr jedna velká vyvražďovačka. Co záleží na tom, zda je natočena kvalitně či ne, ve srovnání s násilím například v Pulp fiction nebo geniálních Gaunerech kde byla všechna brutalita dokonale vyvážená je to o úroveň horší. Naproti tomu, že zvlášť na přestřelku v baru a to co jí předcházelo se fakt krásně kouká. ()

tranquill

"Víš, jak se dostaneš do Carnegie Hall? Chce to cvik!" Brutální válečná fikce s typickou nadsázkou, kde se nikdo s nikým nesere. Holt Tarantino :-) ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019