Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiální text distributora)

Trailer

Blazkowicz

Nějaké roky to už budou, co jsem to viděl poprvé a nijak zvlášť mi to v paměti neutkvělo. Bez dabingu mě to moc nebavilo. To se ale teď díky němu změnilo a nakonec se z toho vyklubala dost dobrá '80s záležitost. Tomík a ta jeho slečna to zahráli dobře a k tomu skvělá hudba. Možná bych si představoval trochu pestřejší konec. 4-* ()

corpsy

Kluby mladých podnikateľov, by si možno, zrejme, alebo v skutočnosti mali zobrať príklad z tohoto filmu, ktorý z malého veľkého Toma urobil hviezdu. Za pár dní tisíce prašúl. No a my diváci sa len môžme tešiť z toho, že nie všetky teen komédie 80. rokov boli na úrovni PORKY´S a jeho (pre)nasledovateľov. ()

Pythonator

Nadržený krpatý hezoun potřebuje nutně nějakou děvku, protože rodiče odjeli na týden do kelu. Jednoduchý námět pro začátky teenagerských komedií. Tento film ovšem potěší, protože podnikavý chlapec udělá z domu rodičů něco jako bordel a pase kamarádky svojí děvky svým kámošům, aby zaplatil vylovení, vysušení a odbahnění tátova utopeného Porsche. Při tom se zaplete s opravdovým drsným pasákem, který si nenechá krást děvky, takže příběh je dost bohatý na to, aby se nejednalo o blbou teen komedii. ()

sir-dave

Překvapivě chytlavý, možná naivní, ale vtipně pojatý podnikatelský teen film se začínajícím Cruisem, kterému teprve před pár lety narostlo ochlupení. Neposkrvněn Hubbardem utáhne celý film. Zdatně mu sekunduje mladá charismtická Rebecca De Mornay snad v životní roli. Abych nezapomněl dobře zakomponované songy. ()

Motinski

Mladý Tom Cruise a sexi Rebecca De Mornay. Risky Business má zaujímavý námet, no dalo sa z neho vyťažiť určite omnoho viac. Škoda že nemá viac vtipných situácií, takto je to až moc uťahané a okrem dvoch hlavých postáv tu nie je nikto kto môže film osviežiť. Cítiť z toho neviazanosť, túžbu po slobode a samostatnosti, ale všetko oblečené v priemernom kabáte. Toma Cruisa tancujúceho na Old Time Rocknroll si ale vždy rád pozriem. ()

• Firma Ray-Ban zaznamenala rekordní tržby díky brýlím Wayfarer, které má ve filmu na sobě Joel (Tom Cruise). Nejen díky snímku, ale i fotografii na přední straně časopisu GQ vyskočily tržby z 18 000 amerických dolarů na rekordních 360 000 dolarů. (Jimmy15)
  • Scéna, kde Joeal (Tom Cruise) tančí na skladbu "Roll Old Time Rock N", byla celá improvizovaná. Scénář obsahoval pouze instrukci, aby herec tančil na rockovou hudbu. (Monco)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)