Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Film, který již dneska není moc aktuální, trošku jsem si při jeho sledování vzpomněl na Absolventa, tohle ovšem je úplně jiná liga. Tom Cruise toho zatím moc nepředvádí a upřímně kdybych ho neznal z jiných lepších rolí, tak bych na něj díky tomuto filmu snad i zanevřel. Přesvědčivý výkon totiž rozhodně nepodává. Rebecca De Mornay ve své době znamenala tutovou kost. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Rozpočet měl být tak nízký, že herci hráli ve vlastním oblečení a bydlet museli v laciných hotelech. Cruisovi, pro něhož znamenala role průlom v kariéře, to rozhodně nevadilo. Příběh mladíka, který udělá nedopatřením z domu svých rodičů nevěstinec, už tehdy ukázal, jak bere svou práci vážně. A jak dokáže být pro kolegy i „nepříjemný“ a snaží se leccos využít v kariérní prospěch. Stěžoval si, že si s Rebeccou De Mornay před kamerou nesedli a že by měla být nahrazená. Výsledek se nicméně strefil do vkusu mladého publika, snímek utržil skoro 70 milionů dolarů. Jeho symbolem se stala scéna, v níž herec v bílých slipech a ponožkách tančí v obýváku. A idol dospívajících byl na světě. ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Snad od puberty jsem žil v tom, že Risky Business je nějaká teenagerovská blbina, která je zajímavá jen tím, že se tam proslavil Tom Cruise a tančí tam v ponožkách a ve slipech. Nikdy jsem nezkoumal americké recenze nebo IMDB hodnocení. Před pár dny mě film začal zajímat víc, když jsem zjistil, že hudbu dělali Tangerine Dream. A dnes jsem film viděl a je to jeden z nejlepších teenagerovských filmů, chytrý, odvážný, podvratný a s magickou atmosférou často díky hudbě Tangerine Dream. Bavilo mě to mnohem víc než adorované osmdesátkové teenage filmy od Johna Hughese třeba. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od Besyna, ja Toma Cruisa v ničom inom nemusím... ale práve v tejto roli ma skvele pobavil. Riskantný podnik je predchodca bláznivých tínedžerských komédií, kde jeden hriešok v neprítomnosti rodičov (rsp. pokus o podnikanie v praxi) spustí lavínu nečakaných problémov. Dokazuje navyše, že kým sa tínedžerské komédie nerojili ako huby po daždi, mali ešte nápaditý obsah. Zábavné, napínavé a čierno-humorné. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Slez z tý holky! Nandej si kalhoty a vyjdi s rukama nad hlavou!" Kombinace teenagera v prázdném domě rodičů, tátovým Porsche v garáži a slečnou na telefon v posteli vždycky smrdí průšvihem. Já jsem však příliš starý na mokré sny, takže jsem si to užil patrně o pár výstřiků méně než by se stalo v době vzniku snímku. Nicméně mě bavila osmdesátková hudba či byznysplán s lidským štěstím, ale zklamala mě prostitutka Lana se svým věčně napučeným výrazem. Za tou bych nešel světa kraj, nedal bych jí 300 dolarů za číslo a určitě bych nedoufal v to, že příští jízda s ní bude zadarmo. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (18)

  • Producent snímku si přál, aby Tom Cruise působil více jako teenager a aby proto kvůli roli shodil 5 kilogramů. (Monco)
  • Snímek se natáčel ve státě Illinois (zejména ve velkoměstě Chicago), ve kterém se také příběhově odehrával, což nebývá vždy tak časté u filmů. (Yardak)

Reklama

Reklama