poster

Riskantní podnik

 • USA

  Risky Business

 • Slovensko

  Riskantné podnikanie

 • Velká Británie

  Risky Business

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1983, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lukkyn
  ****

  Je až neskutečné co člověk objeví, když se brouzdá v začátcích slavných herců!!Tuhle libůstku , která mě i přes svoje stáří skvěle pobavila jsem objevil úplnou náhodou!!A jsem moc rád. Podnikavý Tom udělá za týden rodičům z krásného baráčku prvotřídní bordel , kde si všichni jeho kámoši přijdou na své a on shrábne škváru. Naneštěstí ho přechčije pasák jeho nových zaměstnankyň :-) je to vtipné, nápadité, místy i erotické a Tom tady válí jako domací tanečník ve slipech ala 80 léta :-)komedie na jeden nudnej večer!!!(3.8.2015)

 • Cerebrum
  ***

  Z hlediska vyššího principu morálního je ten film usazen naprosto pohodlně v morálním vakuu a snad ani jednou se nesnaží otcovsky pokynout ukazovákem, aby vzdal omluvné gesto strážcům pořádku. Snad raději vztyčí prostředník a ušklíbne se s cruisovským naivním kukučem. Snad právě jsem se, coby stará struktúra cítil poněkud nepohodlně a nebyl si schopen film užít naplno. V porovnání s Hughesovými filmy mnohem slabší, snad právě pro tu chladnost. Hudba je ovšem parádní!(2.4.2016)

 • hroubek
  ***

  Fajn komedie.Ani jsem nečekal, že se budu bavit, tak jak jsem se bavil.Během sledování jsem si neustále říkal, jak bych řešil danou situaci já, kdybych byl na jeho místě.Tom Cruise se za těch 30 let ani moc nezměnil, jen má o trochu svalové hmoty a vrásek víc.Příjemná komedie na jeden večer, která vůbec neurazí.(26.6.2013)

 • Rob Roy
  ****

  Snad od puberty jsem žil v tom, že Risky Business je nějaká teenagerovská blbina, která je zajímavá jen tím, že se tam proslavil Tom Cruise a tančí tam v ponožkách a ve slipech. Nikdy jsem nezkoumal americké recenze nebo IMDB hodnocení. Před pár dny mě film začal zajímat víc, když jsem zjistil, že hudbu dělali Tangerine Dream. A dnes jsem film viděl a je to jeden z nejlepších teenagerovských filmů, chytrý, odvážný, podvratný a s magickou atmosférou často díky hudbě Tangerine Dream. Bavilo mě to mnohem víc než adorované osmdesátkové teenage filmy od Johna Hughese třeba.(12.1.2016)

 • Pythonator
  ***

  Nadržený krpatý hezoun potřebuje nutně nějakou děvku, protože rodiče odjeli na týden do kelu. Jednoduchý námět pro začátky teenagerských komedií. Tento film ovšem potěší, protože podnikavý chlapec udělá z domu rodičů něco jako bordel a pase kamarádky svojí děvky svým kámošům, aby zaplatil vylovení, vysušení a odbahnění tátova utopeného Porsche. Při tom se zaplete s opravdovým drsným pasákem, který si nenechá krást děvky, takže příběh je dost bohatý na to, aby se nejednalo o blbou teen komedii.(15.8.2014)

 • - Producent snímku si přál, aby Tom Cruise působil více jako teenager a aby proto kvůli roli shodil 5 kilogramů. (Monco)

 • - Scéna, kde Joeal (Tom Cruise) tančí na skladbu "Roll Old Time Rock N", byla celá improvizovaná. Scénář obsahoval pouze instrukci, aby herec tančil na rockovou hudbu. (Monco)

 • - Mezi herci, kteří se zúčastnili konkurzu na hlavní roli, byli také Tom Hanks a Nicolas Cage. (Monco)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace