Ze začátku to vypadá jako vcelku normální film, ale pak se to celý zamotá a film se začne odehrávat mezi realitou a snem, režisér Crowe asi chtěl aby se do toho divák co nejvíc zamotal což se docela povedlo a nakonec chtěl udělat šokující závěr ve kterým se všechno vysvětlí, a to se povedlo, ale nebyl rozhodně tak šokující jak zřejmě Crowe chtěl.Co se týče hereckýho zastoupení, tak hlavní postavu Davida Aamese zahrál Tom Cruise výborně, svým výkonem film ještě o kousek pozvedl, ale rozhodně se jsem ho už viděl v lepší formě.(28.10.2005)

Nemám rád Toma Cruise....někdy mile překvapí, většinou ale předvádí ten samý holywoodsky zubatý kukuč. A s tímto předsudkem jsem přistupoval i k Vanilla sky. Cruise každý film, kterého se dotkne zastíní jakousi aurou ambiciózna za každou cenu - kvalitní obsazení, známý režisér, potenciál kasovního trháku - u každého filmu pak svádím boj sám se sebou, snažím se uvěřit, že příběh je skutečný, a že to není jen Cruisův kalkul (jasně, každý film je v podstatě kalkul, ale u Cruise to platí dvojnásob) U Vanilla sky jsem byl hned od začátku příjemně překvapen - Radiohead opakují slova "probuď se" a navozují zvláštně snovou atmosféru, a Cruis se tváří docela umírněně. Moc se mi líbilo, jak se děj přesouvá z "přeslazené romantiky" k "lynchovskému" mystičnu...příjemný dojem mi pokazil až závěr...něco tak hloupého jako (kdo neviděl at nečte za následující závorku - SPOILER!!! ) probuzení ze sna jsem nečekal...je trochu podraz, když se snažíte přijít na kloub nějaké záhadě a na konci se dozvíte, že vlastně žádná záhada neexistuje. Je to tedy dobrý film, ale posledních 20 minut je lepší vynechat.(26.3.2004)

Neobyčejný film s překrásnou hudbou, skvělými herci a geniálním scénářem, který několikrát prostřídá žánr. Na začátku pohodovej snímek, u kterého konec přidá neuvěřitelně na celkovém zážitku. Vanilla Sky je remeke k Španělské verzi filmu ve kterém hraje také Penélope Cruz s názvem Open Your Eyes. Kopie a předělávky filmů nemám moc rád, ale na endingovou scénu na mrakodrapu s nádherným nebem se zapomenout nedá, spolu s doprovodnou písní Vanilla Sky je to paráda. 80%(20.11.2009)

Tři moji neoblíbení herci, jak vzhledově, tak svým podáním (u Cruise snesu jen role u Spielberga), ale přesto to dopadlo relativně dobře. Příběh moc romanticky nepůsobil, ta dramatická složka to celé přebila a vůbec jsem z toho neměl dobrý pocit. Taky není divu, když se skoro celý film díváte na zdeformovaný obličej nebo masku bez grimas.(13.12.2009)

Slušné tři a půl hvězdičky za podivně překombinovaný film, který bych se opravdu neodvažoval žánrově zařazovat (i když po závěrečné pointě už je to vlastně jasné). Cameron Crowe natočil už lepší filmy, tentokrát se pohyboval spíš na půdě Davida Lynche, Tom Cruise překvapil hlavní rolí, ve které mu většinou není vidět obličej, Cameron Diaz si vystřihla vedlejší roli, která se ukázala daleko zajímavější, než větší role Penélope Cruz, která je většinou prostě jen roztomilá. Jak je u Crowa běžné, doprovází to skvěle sestavený písničkový soundtrack. Docela rád bych viděl Amenábarův originál.(16.10.2005)

• - Penelope Cruz hrála i v předloze tohoto snímku s názvem Abre los ojos (1997). (don corleone)

• - Ve filmu je i několik odkazů na film Na pokraji slávy, včetně některých záběrů. (Elisebah)

• - Píseň "All The Right Friends" od známé rockové kapely R.E.M. byla určena speciálně pro tento film. Jedná se o nejstarší skladbu z rané éry této kapely, která do té doby nikdy nebyla vyrobena a oficiálně vydána. (Fill16)