poster

Návrat Addamsovy rodiny

 • Česko

  Setkání Addamsovy rodiny

 • USA

  Addams Family Reunion

Rodinný / Komedie

USA, 1998, 87 min

 • easaque
  *

  tohle raději už vynechte a nebýt nuda a zrovna to dávali v televizi, tak bych si to nepustil. Je to trapná splácanina, která se snaží vyždímat předchozích dílů, co jde. Ani herecké obsazení mi tam nesedlo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](5.3.2013)

 • rikitiki
  odpad!

  Úplně to postrádá Addamsovskou poetiku efektní hry na zvrácenost. Ta je v původních filmech hravá, malinko drzá a přátelská. Většina věcí je v náznacích. Tady vše ukážou a je to průšvih jako hrom. Film nemá vtip, je jen upoceně trapný. Ach jo, Time Curry, doufám, že ti tahle ostuda aspoň zaplatila složenky.(26.9.2017)

 • loki5
  odpad!

  Kam až může zajít ždímání námětu. Příšerně trapná a uřvaná břečka bez kapky humoru. Navíc se k tomu přidávají příšerné (a vlastně zbytečné) triky. Všichni se tu hrozně pitvoří a Daryl Hannah je tu nesympatická až na půdu (možná je to na oscara dobře zahrané nevím). Ale jeden pozitivní efekt to mělo nutí to člověka sehnat si původní černobílou verzi. 10%(16.2.2013)

 • Cenobita
  ****

  Hlášky z filmu: ■ ■ Wednesday a Pugsley hrají zahradní šipky s pošťákem (hra je nebezpečná, je zakázaný prodej v USA a Kanadě): Wednesday: Kdo ho první trefí mezi oči, může řídit poštovní vůz. ■ ■ Pugsley: Zahrajeme si na španělskou Inkvizici. Wednesday: Dojdi pro palečnici, já přinesu Věc. ■ ■ Fester: (čte si v knize o nemocech) Radosti městských chorob. Gomez: Něco je strašně špatně. Tři dny na Floridě. Nákupy z domova po telefonu. Hledej dál Festře. Fester: Už to mám, Waltzheimer. Neobvyklý sklon k velmi obyčejnému chování a ke klasickým tancům. Vyskytuje se ve vyšším věku a neexistuje žádná známá léčba. Morticia, Gomez, Fester: Á, ó. Néé. (prababička a pradědeček tancují) ■ ■ Wednasday se brání odjezdu do letoviska: To se radši poleju kanystrem benzínu a škrtnu sirkou. ■ ■ Gomez dostane poštou časopisy: Žena a smrt, Mladý Hrobař ■ ■ Gomez: Takže, autoatlas, motorová pila, skalpel, rozvírák žeber, všechno je v pořádku. ■ ■ Jenny Addams: Nemůžeme být příbuzní, naši předkové sahají až k druhému prezidentovi spojených států Johnu Quincy Adamsovi. Wednesday: No, a naši zase sahají až k Vladu Napichovači. ■ ■ obsluha: Dáte si kaviár madam? Morticia: Ne děkuji, dávám přednost larválnímu stádiu. Že jsem vybíravá? Když byl Pugsley malinký, musela jsem mu s jídlem vrtět, aby vypadalo jako živé. Morticia: Ty děti tak rostou, připadá mi jako včera, když se narodily, batolily se po čtyřech a okusovaly prodlužovačky. ■ ■ Wednesday: Chtěli jsme dneska večer večeři vynechat. Pugsley: A vyhrabat pár starých příbuzných.(30.9.2018)

 • MM_Ramone
  *

  V rokoch 1991 a 1993 sa morbidna rodinka Addamsonovcov objavila na plátnach kín v podobe dvoch perfektných, zábavných filmov, ktoré zrežíroval Barry Sonnenfeld. O návrat v celovečernom filme sa znova pokusili v roku 1998. Je to však očividný úpadok. Jedná sa vyložene detský video snímok, ktorý v žiadnom smere nedokáže konkurovať svojim predchodcom. Slabá réžia béčkara Dave Paynea, výrazne chudobnejšia produkcia, nedobrý scenár a najmä zmena v hereckom obsadení ťahajú tento film ku dnu. Tim Curry je v úlohe Gomeza Addamsa hodne nepresvedčivý, ale ešte horšie sa mi pozeralo na Morticiu, ktorú stvárnila Daryl Hannah. Avšak najviac mi tu chýbal Christopher Lloyd v úlohe strýka Festera. *(28.9.2012)

 • - Když děti (Pugsley, Wednesday, Jenny, Steavy) hrají kriket, říká Jenny: „Nemůžeme být příbuzní, naši předkové sahají až k druhému prezidentovi spojených států Johnu Quincy Adamsovi.“ Druhý prezident USA se však nejmenoval Quincy, tak se jmenoval jeho syn, který byl až 6. prezident USA. (Cenobita)

 • - Herečka Nicole Fugere (Wednesday Addams), si svoju rolu zahrala i v televíznom seriáli Nová Addamsova rodina (od r. 1998). (Stefan Deryck)

 • - Christopher Lloyd a Anjelica Huston odmietli ponuku, aby si zopakovali role strýka Festera a Morticie Addamsovej. (Stefan Deryck)