Tento film som dlhodobo sledoval iba ako obal DVD vo videopozicovniach, ale vzdy som si myslel, ze to bude iba nejaka priemerna alebo podpriemerna francuzska komedia a tak som si ju nikdy nepozical. Az vdaka uzivatelky Madison som si tuto komediu pri prvej prilezitosti pozrel a mala pravdu, ze sa jednalo o jednu z najlepsich komedii, pretoze uz dlho som sa tak nenasmial. Jean Reno a Gérard Depardieu svoje ulohy zahrali perfektne a i napriek kratkej minutazi sa do filmu zmestilo obrovske mnozstvo humornych situacii zalozenych na roznych nedorozumeniach. Skoda, ze taketo komedie nedavaju na silvestrovske vecery, ked na ziadnych programoch nic poriadne nedavaju... 10.04.2010 _______ Gérard Depardieu - (Quentin) +++ Jean Reno - (Ruby) +++ Richard Berry - (Vernet) +++ André Dussollier - (Väzenský psychiater) +++ Jean-Pierre Malo - (Vogel) +++ Jean-Michel Noirey - (Lambert) +++ Leonor Varela - (Katia / Sandra) +++ Hudba: Marco Prince +++(10.4.2010)

"Největší pitomec z blázince unese nejnebezpečnějšího chlapa?" Tohle už je klasika. "Ahoj, jmenuju se Quentin, jsem z Montargis!" Hláška střídá hlášku, vtipný moment střídá další vtipný moment. "Vykradli obchod s žertovnými předměty. Ukradli patnáct Euro a prdící balónek." Už jsem to viděl snad desetkrát a pustím si to zase, protože mně to vždycky rozesměje. "Pošlu tě, ať se zbavíš policejního auta a ty mi přivezeš další!" Dokonalé od A do Z, takže nemám co kritizovat. "Ruby!" - "Hóvno!" - "Ruby!" - "Hóvno!" - 100%.(21.2.2018)

Boha jeho, jak moc bych si přál návrat Žána z Rena a Kristýna Klavíra do střelené akční komedie, přičemž by Reno hrál Rubyho a Quentina právě Clavier. Nakonec jsem ale i já, jakožto lopata, seznal, že zkrátka Gepardie umí zahrát všechno, i naprostého debila, a jsem již v takové fázi, že si v roli Quentina z montáže nedovedu představit nikoho lepšího, než právě Geparda. Celkově umí tento film polechtat bránici takovým způsobem, že se divím, že to nepouštějí povinně ke komplikovaným porodům. Toi Toi prostě válí. Hoooovno.(1.8.2012)

Veber prostě umí francouzské komedie starého střihu v dosti širokém rozptylu. Tady se zrovna trefil do žánru uprchlické akční a znovu to je rána hodně blízko středu. Především díky skvělému odpichu a neodolatelné dvojce v titulní roli. Reno i Depardieu potvrzují svojí extratřídu a díky nim má tenhle film jiskru jako dobré francouzské víno. Radost pohledět!(16.4.2005)

Řeknu to na rovinu - bez Jeana Reana a Gérarda Depardieu by "Drž hubu!" bylo sotva zpoloviny tak dobré. Po prvních dvou třetinách, které se nesou ve znamení prakticky neustávající řádky gagů a fórků, je závěr přece jen trochu dýchavičný. Kouzlo ústředního tandemu však i v tuhle chvíli táhne komedii Francise Vebera silou tanku...Velmi, velmi zábavná a příjemná podívaná.(29.6.2006)

• - Ve scéně, kde Ruby (Jean Reno) a Quentin (Gerard Depardieu) utíkají z blázince a následně skočí z jeřábu na auto, je možné vidět, že se z auta nekutálí Jean Reno, ale kaskadér, který ho ve scéně nahradil. (Kubula333)

• - Ve scéně, kdy hlavní postavy odejdou z obchodu s žertovnými věcmi a Rubyna (Jean Reno) přepadnou na chodníku, černé BMW, v němž jsou protivníci, má v prvním záběru jiná kola než v ostatních. (Mr.Hudson)

• - Pro Jeana Rena to byla po Jaguárovi druhá spolupráce s režisérem Francisem Veberem, Depardieu se pod jeho režisérskou taktovkou objevil už popáté. (imro)