poster

Bucklige von Soho, Der

 • anglický

  The Hunchback of Soho

Krimi

Západní Německo, 1966, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mariin
  ***

  Tentokrát již barevná wallaceovka se špatným, překombinovaným scénářem. Homosexuální Vohrer sem sice nacpal všechny možná komerční lákadla (skupina spoře oděných vězněných dívek, odporný hrbáč, komický sir John, bordel, tajné vchody, přestřelky, škrcení, proradný reverend...), ale jako celek se rozhodně nejedná o nějaké nadprůměrné dílo v dlouhé řadě tohoto brakového žánru pro chvíle oddechu. Zápletka se zdá příliš roztříštěná mezi množství postav. Ovšem jako vždy výborná, odvážná hudba Petera Thomase toto dílko do značné míry zachraňuje před odsouzením k odpadkovému koši...(29.8.2011)

 • Flego
  ***

  26. "wallaceovka" tentokrát pod vedením skúseného režiséra Alfreda Vohrera a agresívnej hudby Petra Thomasa má v sebe zopár prekvapení, azda tá najväčšia je, že Eddi Arent si strihol zápornú postavu. Na rozveselenie je tu opäť sir John ( Siegfried Schürenberg ) a na utrpenie toporný výkon inšpektora Hopkinsa ( Günther Stoll ). Nejedná sa o žiadny zázrak, navzdory pekných žien a rýchleho tempa ide o priemernú záležitosť. Ako milovník sfilmovaných románov Edgara Wallaceho som však neodolal - na zámku Castlewood sídli rodina Perkinsovcov, starý pán sa hraje s maketami tankov na slávnu bitku pri Tobruku a jeho pani zriadila ústav pre mladé ženy, ktoré mali do činenie zo zákonom. Dievčatá sú však zneužívané, o čom pani zámku netuší. Keď je na ulici zaškrtená hrbáčom jedna žena, sir John a inšpektor Hopkins sa pustia do vyšetrovania...(27.6.2011)

 • petrik11
  ***

  Hádam až príliš prešpekulovaná zápletka, pomerne naivný dej a pomerne prihlúply záver. Tak toto chlapcom nemeckým príliš nevyšlo. Ale Eddi Arent tu hral "drsniaka" pomerne presvedčivo. Načo nosil "škrtič" umelý hrb, to som nepochopil.(18.5.2011)

 • giallo
  **

  Alfred Vohrer byl jedním z neplodnějších režisérů, který zpracovával Wallacovy příběhy. Když byly tyto detektivky na vrcholu, Vohrer točil i 3 za rok. A The Hunchback of Soho tím dle mého názoru velice trpí. Vše je odfláklé, děj je místy zmatený, na všechno se hrozně spěchá. Atmosféra je nulová, pointa nezajímavá, mysteriozní stránka filmu úplně chybí a tak nějak mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Inu, jak jsem se už přesvědčil v Hexerovi nebo Creature with the blue hand, Vohrer byl jen druhá liga proti Reinlovi. Takhle by Wallacovky neměly být točeny! 2,5 *(22.9.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Noc, mlha, spoře oděná dívka prchá z domu, snaží se dostat do telefonní budky, obří postava... A tím je veškeré tajemno této wallaceovky vyčerpáno. Poté nastoupí detektivní příběh s propletencem postav, kde málokdo je tím, kým se zdá být, včetně přihlouple se šklebícího E.Arenta. Původně jsem uvažoval o 3*, nakonec jsem přidal jednu za - zneužívání dívek na otrockou práci a v bordelu (vůbec nepochybuji, že tohle zvěrstvo se děje stále po celém světě), za netradičního Arenta, ale hlavně za rozkošný konec telefonující seržantky, který mne opravdu rozesmál!(20.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace