Život a film - Labyrintové životopisy Vojtěcha Jasného

Španělsko / Česko, 2009, 79 min

Arkaitz Basterra

Vojtěch Jasný

Karla Stojáková

Vojta has touched my heart and soul, respect.(30.7.2011)

• Terva

Režisér slavných filmů Až přijde kocour nebo Všichni dobří rodáci Vojtěch Jasný.... Dokument je moc upovídaný.(22.7.2011)

Nu ano, filmek možná až trochu zdlouhavý a ke konci zbytečně protahovaný, s trošku patetickým nádechem na závěr, ale nakonec je to >jen< taková osobní zpověď jednoho tvůrčího starého člověka... Pěkně plká dědoušek, ale asi ho mám klauna starýho rád... ;o) . . . Každopádně po té tvůrčí stránce popřevratové je mi Vojtěcha Jasného dnes už upřimně trošku líto, ale d.m.s.n. je to jeden z mála českých režisérů a vůbec filmových tvůrců, kterému jsem ve své dobré mysli a pošetilosti ochoten věřit, že TO, co v životě dělal, myslel aspoň z principu dobře. Prožil si svoje a jasně - chybovati a mýliti se je lidské... :-) . . . Budiž mu tedy dáno ke cti, že i na stáří - narozdíl od jiných - zůstal skromným, slušným a důstojným člověkem! A zůstalo po něm aspoň těch pár pěkných svébytně poetických filmů... Amen. - - - - - (Poprvé viděno 28.7.2011 na >jasném prostoru< , hodnocení 13., komentář zde v dobré vůli jako třetí - 28.7.2011)(28.7.2011)

Film, ktorý odkrýva zákulisie českého režiséra Vojtěcha Jasného. Film sa nezameriava len jeho režisérsku a tvoriacu pozíciu, ale ukazuje Vojtěcha Jasného najmä ako človeka veľmi emotívnym spôsobom. Vojtěch sa tejto úlohy nebráni, herectvo mu ide veľmi úprimne a skutočne, kamery sa nebráni. Životom sa pohybuje s obrovským odhodlaním a vierou, napriek ťažkým životným stratám. Divák sa dozvie zaujímave skutočnosti, napríklad je vo filme vystihnuté, ako sa Jasného tvorba prelínala s jeho skutočným životom a bola ním inšpirovaná.(25.2.2010)

Především je super, že nějakému Španělovi stálo za to natočit dokument o českém tvůrci. Z toho mám upřímnou radost. Radost mám také ze zjištění, že i ve čtyřiaosmdesáti se dají dělat kliky, tím ovšem moje nadšení končí. Vojta totiž povídal a povídal, až bych u toho byl usnul, kdyby nebylo brzké odpoledne...(14.8.2012)

• - Natáčení probíhalo v Česku, Německu i USA, kde Vojtěch Jasný na sklonku života pobýval. (Terva)