poster

V zahradě (TV film)

Dokumentární

Česko, 1995, 57 min

Scénář:

Jiří Soukup

Kamera:

Jaromír Kačer
(další profese)
 • Master19
  ****

  Nejděsivější je, že někteří "blázni" mluví místy rozumněji, než leckterý normál... Syrová a přitom poetická realita zahrady je velmi pragmaticky předkládána divákovi a bez zbytečného patosu rámována hudbou. Neobvyklý počin, který rozhodně stojí za zhlédnutí, jeho vyznění nedevalvuje.(3.11.2016)

 • Karlos80
  ****

  Mimořádně působivý, navíc ve skrze autorský dokument zachycující pacienty v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích u Mělníka. Toto téměř hodinové výpovědní představení od režiséra Ivana Vojnára, za zády s kamerou Jiřího Kačera a s vážnou hudbou od různých autorů coby hudebním doprovodem filmu, mi bohatě stačilo k tomu se vůbec zamyslet nad hodnotami lidské existence jako takové, natož se do ní alespoň nějakým způsobem vžít.(16.2.2007)

 • mchnk
  *****

  Velmi precizní zpracování a ponoření se do vnitřních světů zúčastněných. Soukromé světy zavřené a izolované. Oni nepatří do světa za zahradou, i když jsou jeho součástí. Nepatří sem jejich pohled na realitu, jenž se vymyká stanovenému normálu. Někdo prožil několik tisíciletí, další komunikuje s mimozemšťany a nebo si prostě není jistá svým vlastním já, které je v jejích očích jedno velké nic. Zeď předlistopadová se odkrývá a společnosti se představují občané, kteří byli dlouho skryti. Zoufalé, smutné, lehce šílené, ale i veselé pohledy očí, které jen málokdy mrkají.Nechybí ani nekompromisní a drsná realita elektro-šoků. Vynikající prolínání scén, jejichž snímání je v některých případech prostě dokonalé. Takhle nějak má vypadat dokument mapující lidské osudy. Vlna emocí, ve které nechybí ani upřimný smích.(14.2.2014)

 • jenina
  *****

  Tak tohle je přesně ten typ tvorby, o které si říkám, že tohle bych chtěla vytvořit já. A kdyby se mi něco takového povedlo, tak bych se velmi chválila, že to stálo za to. Podložené muzikou, která chytala za srdce. Intenzivní pocit, že ta hranice mezi námi a "jimi" je tak tenká, že prostupujeme všichni libovolně z jedné strany reality do druhé. Silně jsem cítila hrabalovskou poetiku a neuvěřitelně lidský, vřelý, bolavý vztah k těm "jiným" lidem.(15.5.2015)

 • Stegman
  *****

  Nádherná plouživá kamera, líbezná hudba (např. Albinoni) i působivé monology bláznů, navíc precizně seřazené: vše v dokonale harmonickém celku. Meditativní atmosféra člověka přímo nutí, aby si během filmu zapřemýšlel i o sobě samém, hledal vlastní paralely k příběhům a osudům lidí ve filmu a zauvažoval nad tenkými hranicemi bláznovství, geniality a konformity. Už dlouho jsem nebyl z něčeho tak unešen.(19.7.2013)

 • - Filmovanie prebiehalo v Mělníku. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace