Chlípnost nade vše

Chlipnosť nadovšetko

Komedie

USA, 2004, 86 min

• Sabrewulf

Režisér se narodil 1946, to znamená, že v roce 2004 kdy tohle točil, musel mít 58 let. Nechápu, jak tohle mohl stvořit 58letý člověk, nechápu, jak se mu podařilo přemluvit herce, aby v tom hráli a vůbec všechny techniky a kameramany, aby se na tom podíleli a už vůbec nechápu, co vedlo české herce k tomu, aby to předabovali.(25.12.2008)

Onehdy jsem tohle DVD omylem půjčil sousedovi.Už když si ho u mě bral (ten soused),tak hned narážky, jako že je (ten disk) ňákej vlhkej a umatlanej.Ještě ten den mi ho vrátil volízanej do sucha (ten disk) a vytlemenej byl do furt (ten soused) . To všecho já už před ním. - Salut Waters.---U Waterse ,tak jako vždy pečlivě udělaná muzika (už ta přeslazená kýčovitá Silvie,na začátku,mě dostala do dobrého rozmaru) a tak jako vždy pan režisér dokazuje ,že to až zas tak moc režisér néni,a je mu to jedno (všem šmudlíkům a šmudlinám,jejichž povadlá pohlaví a ,,křesťanská" výchova jim brání přitomhle se alespoň sem tam zasmát,doporučuju jakýkoli Watersův film z let sedmdesátých a hned máte vo čom přemýšlet,upachtěnci.-A co na to Salma Blair?,-co by, konečně film,ve kterém se nemusela stahovat,-ale až tohle jednou uvidí Hellboy,to zas bude keců....(15.10.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 26.3.2009 - réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2009) = ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ, Ullmanovú dabuje ZUZANA VAČKOVÁ, Isaaka dabuje STANO KRÁL, Knoxvillea dabuje MAREK MAJESKÝ - Slovenský dabing je geniálny. --- Nebudem taký sofistkovaný ako komentátor Radko :-) napriek tomu, že takéto podivnosti pozerám rád. Ibaže tentokrát je WATERS zúfalo nevtipný a akademický. A trashové filmy podľa môjho názoru nemajú byť v prvom rade "didaktické" ale zábavné. No a ak už nie sú zábavné mali by útočiť aspoň na divákove nízke pudy. CHLÍPNOST je však vo výsledku nudná a samoúčelne vulgárna hovadina, ktorá dokáže pobúriť iba ortodoxných "pánbíčkárov". Bohužiaľ na DVD sa neblysol ani autor českých titulkov, takže do budúcnosti by to chcelo skôr precíznu dabovanú verziu po ktorej by som dokonca bol ochotný uvažovať aj o viac než 3 hviezdičkách. Apropo ... obdivujem HASSELHOFFA k čomu sa bol ochotný prepožičať (žeby ho WATERS "zviedol" :-) ?). Pripomína mi to sebazhovadenie CHARLESa DANCE v opuse ALIho G. (16.5.2006)(16.5.2006)

• Pauliee

Ja fakt nechápem ako to mohol niekto dopozerať až do konca. Úplne amatérsky nízkorozpočtový film s trápnymi pseudo špeciálnymi efektmi kde do filmu, ktorý je celý o sexe nevedeli obsadiť aspoň pekné herečky, čo fakt študovali herectvo a nie obyčajnú ženu do hlavnej roli, čo vyzerala akoby stála prvý krát pred kameru a v živote nesexovala lebo to hrá fakt hrozne. A možno je to totálna hlúposť režiséra, keď niečo také dal do filmu. Film som po polhodine prepol a pred koncom som ešte skúsil pozrieť, že čo sa v tom deje. A vôbec ma neprekvapilo, že sa dialo presne to isté čo pred hodinou proste žiaden posun v deji. V celku je to fakt trápny film, kde sa nedá zasmiať, akurát tak na neschopnosti všetkých čo tvorili tento film.(25.12.2008)

Tolik vaginálně penisově sexuálních a šukacích a úchylkovejch slov a činů v jednom filmu jste snad ještě neslyšeli... a ten děj ještě navíc dává smysl! A ten smysl je nářez a vtipnej a prostě ujetost, jako už je u Johna Waterse zvykem! Hlavní hrdinka Sylvie je sice škaredá frigidka, které nepomůže ani její krásné křestní jméno, ale rána do hlavy už jo! A hlavně jí pomůže Ray Ray v podání Johnnyho Knoxvilla, kterej je tady úchylnější, než kdy jindy... a staví ho to do jeho zatím nejlepší role - sexuální spasitel, sexuální prorok. Taky překvapil zpěváček Chris Isaak nebo Selma Blair, ktery bych do takové ujetosti nikdy netipoval. Ale jsou skvělí - všichni herci ve všech rolích jsou skvělí, i když je jasny, že to schválně všechno přehánijou, ale to je právě to vtipny... Tohle ale nejde brát jako normální klasickou americkou komedii a kdo si to neuvědomí, tomu se to líbit nebude a bude to pro něho trapny - a proto to má tady tak nízké hodnocení, což je škoda, protože to je takhle udělany schválně. Taky vtipné zakomponování písniček dává často jejich slovům uplně jinej význam, chch. Akorát ten David Hasselhoff tam byl v podstatě uplně zbytečně. A ok, čím víc se to blížilo ke konci, tím to začínalo být trochu trapny... Jo a s českym dabingem je to strašny, absolutně nedoporučuju...(3.7.2013)

• - Kniha "Suicide In The Entertainment Industry", kterou čte David Hasselhoff téměř na konci filmu, je skutečná kniha věnovaná režisérovi Johnu Watersovi jako dárek. (glitter)