Stopa

• slovenský

Na stope

Komedie / Mysteriózní

USA, 1985, 94 min

Jestliže detektivní komedie, pak je toto přesně dle mého gusta. Stejně jako VRAŽDA NA VEČEŘI je i tento snímek plný překvapení, humoru, děj se odehrává v ponurém sídle, herecké výkony pobaví. Myslím, že oba jmenované snímky, musely být zárukou zábavy i pro samotné protagonisty během natáčení. Tohle mě přesně kápne do noty a jestli někdo, bude někdy číst tento komentář a znát film podobný, prosím ihned mě informujte, už teď jsem Vám vděčný :-)(13.4.2012)

Tak tohle vážení, byla paráda. Vražda na večeři se mi nakonec asi líbí stejně o něco víc (jaký štěstí), ale tohle, tohle byl i přes tu nespornou podobnost s již zmíněným filmem a mnohokrát ohrané téma, ale sakra originální, hlavně pro ten fantastický trojkonec, to se opravdu nevidí často. Fantastické prostředí (silueta domu je moc působivá), zajímavé charaktery, vynikající Tim Curry, jehož komorník oprvdu stojí za zmínku, hlavně v závěrečné vysvětlovačce, kde lítá po celým baráku. Zápletka je vtipná, svižná, parádně zahraná, opravdu to stojí za to. Kdo by to řekl, že Cluedo může být zfilmováno, a ještě takhle skvěle. Naprostá fantazie, orgie pro milovníky detektivek, vynikající komedie se svižným dějem. A ten konec opravdu stojí za to. Sice mám osobně radši Vraždu na večeři, ale Stopa už jí šlape na paty, tahá za ruce a bere pod krkem, A i přes nespornou podobnost jsou oba filmy vlastně dost jiné. Výběr favorita je na vás, ale já se určitě na oba filmy podívám brzy znovu. 100% a velmi neamerický kus, že?(23.3.2014)

Snímok svojou pointou a vo veľmi hrubých rysoch trochu pripomína snímok And Then There Were None (2015) podľa predlohy Agathy Christie, aj keď tu samozrejme atmosféra a mystérium okolo tajomného vraha nedosiahla ani zďaleka takú úroveň ako v zmienenom filme. No bolo to zábavné, komické a detektívne tak správne zamotané. To, že ide o prepis divadelnej hry človek ani nevníma, každá jedna postavička má čo divákovi ponúknuť a každá je niečím zaujímavá. A tie dialógy medzi nimi nemali chybu. Oceňujem i tie tri varianty konca, pri ktorých naozaj človek nevie, k čomu sa prikloniť. Tu je krásne ukázané, aká tenká hranica je medzi brilantným detektívnym úsudkom a len nepravdivou hypotézou. 75/100(9.2.2017)

Mysteriózní komedie vystihuje Clue nejlépe. Některé vtipy jsou slušné, některé přehnané a zbytečné. Stolní hru, podle které byl film natočen, jsem hrála jen jednou, avšak přišla mi zábavnější než tento film. Není to špatný film, ale také není výborný. Pobavíte se nejspíš pouze jednou. Timu Currymu role majordoma sedla dokonale.(17.2.2007)

Atmosférou príjemne pozerateľný film, nie však až taký úderný ako Vražda na večeri. Každopádne tri konce potešia a keď si vezmem, že v kine chodil vždy iba jeden určitý koniec tak klobúk dole. Chcem ešte dodať pár vecí a to, že Tima Curryho nemám nejako výrazne rád, ale tu podal fakt neuveriteľný výkon. A ďalšia, film je inšpirovaný stolovou hrou a tak som si po filme zohnal demo verziu PC verzie a je to dobre ako film(len trosku lepšie keď to vyšetrujete sám).(18.5.2010)

• - Scénář k filmu byl inspirován deskovou stolní hrou „Cluedo“, v níž se hráči rozdělení na vrahy a vyšetřovatele snaží zamést stopy, případně vyřešit vraždu. (playboxguest)

• - Kellye Nakahara v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)