poster

Stopa

 • český

  Na stopě

 • anglický

  Clue

 • slovenský

  Na stope

Komedie / Mysteriózní

USA, 1985, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • C0r0ner
  ****

  Těžce pohodový film, který si tvůrci očividně natočili ve volných chvílích s cílem se pořádně pobavit. I přes strhující tempo a šílené situace jsem se ale čas od času nudil, což bylo velké překvapení. Samozřejmě to vychází z Deseti malých černoušků, ale je to hozené do parodie, takže z toho vychází dost zvláštní, ale veselý paskvil. 70%(30.4.2017)

 • igi B.
  ****

  No - než mysteriózní - spíš mystifiózní... :-) Konverzačně kostýmní, interiérově stylová, lehce satirická detektivní komedie. Scénáristicky vypilovaná, režijně vycizelovaná a s třemi alternativními konci vypečená zbytečnost... V dobrém smyslu slova, neboť i zbytečné filmy mohou být svým způsobem vynikající. A tak někdy při dlouhém podzimním upršeném sobotním večeru dejte služce volno, zapalte si tlustý doutník, nalijte si velkou whiskey, ponořte se do křesla a vychutnejte si tuhle lehce obskurní žertovinu. Stojí za to, byť víc jak čtyři hvězdy ani za ty tři konce nezaslouží...(3.12.2005)

 • Oskar
  ***

  Jeden až žasne, co si ti distributoři ve svých oficiálních textech vymýšlejí. ;-) Stopa není adaptací divadelní, ale deskové hry, jako jsou Monopoly nebo Dostihy a sázky. Hráči si vylosují role, vražedné zbraně a tak dále. Proto taky není předem jasné řešení případu a identita vraha. Udělat z toho film je bezpochyby zajímavý nápad, ale zvolený způsob adaptace je tak silně poplatný filmu Vražda na večeři, že to nemůže být náhoda. Copak to základní schéma, to zkrátka vychází z úhledných konstrukcí staromódních detektivek, kde jsou postavy rozestavěny jako figurky na omezeném poli šachovnice a vrahem tudíž musí být jedna z nich a nikdo zvenčí. Takové podobnosti se nelze vyhnout. Jenže podobná je i hudba, výprava, kostýmy, způsob vyprávění a podání dějových zvratů. Kdyby nešlo o kulisy, skoro by to vypadalo, že Stopa byla natočena i ve stejném domě jako Vražda na večeři, jen s přestavěným nábytkem. Neřekl bych ani popel, kdyby byl film i stejně vtipný. To bohužel není. Slovní humor je instantní - jde převážně o bonmoty, které nejsou svázané s dějem a mohly by si je vyměňovat úplně jiné postavy řekněme v nějakém sitcomu. Situační humor je o něco lepší, ale výrazně řidší. Protože ve většině filmu je celé hlavní obsazení pěkně pohromadě, často dochází k momentům, kdy dobrá polovina herců nemá co hrát a tento fakt zastírá koulením očí, křikem, pobíháním a podobně. I tak je to mírně nadprůměrná komedie. Jen je zkrátka o dvě třídy slabší než Vražda na večeři. 60%(29.9.2010)

 • kaylin
  ****

  Není to tak třeskutě vtipné, jak by to mohlo být, ale filmu se daří docela zajímavě a sexy parodovat detektivní žánr s tím, že dodržuje jeho pravidla, ale přitom diváka zavádí přímo do vytváření zápletky, a to i tím, že jsou zde tři různé konce. Na divadle, v původní podobě, bych to asi viděl raději, ale i takhle dobré.(9.12.2016)

 • playboxguest
  ****

  Opět se nám v jednom obřím sídle uprostřed ničeho sešla skupinka nesourodých, avšak pestrých postaviček, které na první pohled, ale opravdu jen na ten první, nemají nic společného. A opět je to jízda plná skvělých hlášek a groteskních situací alá Vražda na večeři. Obsazení tentokrát sice není zas tak skvostné, ale za sebe říkám, že Tim Curry (majordomus) a Lesley Ann Warren (Miss Scarlet) mě nejednou nahlas rozesmáli, kolikrát bez jediného slova.(1.8.2012)

 • - Scénář k filmu byl inspirován deskovou stolní hrou „Cluedo“, v níž se hráči rozdělení na vrahy a vyšetřovatele snaží zamést stopy, případně vyřešit vraždu. (playboxguest)

 • - Kellye Nakahara v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace