Morbidně zábavný film na motivy světoznámé deskové hry Clue. Po obdržení pozvánek dorazí šest hostů do luxusního sídla na kopci. Každý z nich dostane smrtící zbraň, což má za následek šest vražd. Nyní je na komorníku Wadsworthovi, aby vyřešil záhadu kolem toho, který z hostů má zločiny na svědomí. Je to plukovník Mustard, který se nachází v pracovně s pistolí v ruce? Nebo slečna Scarlet v kulečníkové místnosti s oprátkou? Či snad samotný Wadsworth? Poznejte všechny nechvalně známé podezřelé a prokoukněte jejich špinavou hru. Jejich podlé činy si zamilujete, až se na vás začne valit hromada mrtvých těl i legrace. (Cinemax)

filmmovier

Tak tohle vážení, byla paráda. Vražda na večeři se mi nakonec asi líbí stejně o něco víc (jaký štěstí), ale tohle, tohle byl i přes tu nespornou podobnost s již zmíněným filmem a mnohokrát ohrané téma, ale sakra originální, hlavně pro ten fantastický trojkonec, to se opravdu nevidí často. Fantastické prostředí (silueta domu je moc působivá), zajímavé charaktery, vynikající Tim Curry, jehož komorník oprvdu stojí za zmínku, hlavně v závěrečné vysvětlovačce, kde lítá po celým baráku. Zápletka je vtipná, svižná, parádně zahraná, opravdu to stojí za to. Kdo by to řekl, že Cluedo může být zfilmováno, a ještě takhle skvěle. Naprostá fantazie, orgie pro milovníky detektivek, vynikající komedie se svižným dějem. A ten konec opravdu stojí za to. Sice mám osobně radši Vraždu na večeři, ale Stopa už jí šlape na paty, tahá za ruce a bere pod krkem, A i přes nespornou podobnost jsou oba filmy vlastně dost jiné. Výběr favorita je na vás, ale já se určitě na oba filmy podívám brzy znovu. 100% a velmi neamerický kus, že? ()

P1tr

Detektivní záhady s příměsí komedie skrývají ohromný potenciál k neskutečně zábavnému zážitku, ale také se jedná o veliký risk, který bohužel tvůrcům Stopy nevyšel. Ačkoliv se jedná o komediální dílo, humor je poměrně rídký a líný a ve spoustě momentech jakoby se humor vytratil úplně a v tom málu se bohužel nenachází příliš povedených vtipů, což je vzhledem k žánrovému zařazení smrtící a bohužel humornou složku nijak nezachraňuje detektivní strana projektu, která působí hrozně náhodně a při prozrazení rozuzlení nedává vzhledem k předchozímu průběhu příliš smysl a vysvětlení případu je velmi chabé a spíše budí dojem, jako by předchozí dění a konec vznikly nezávisle na sobě bez nějakého rozumného propojení. Je mi jasné, že se jedná o rádoby ulítlou komedii, ale při prezentování řešení je znát, že tvůrci chtějí šokovat diváky a povznést zážitek na vyšší úroveň, což se rozhodně nepodařilo. Pokud vás tento žánr zajímá, pusťte si raději mnohonásobně povedenější Vraždu na večeři z roku 1976. ()

MsUtahraptor

Jeden z miliardy důvodů, proč miluju Supernatural je, že člověka dovede ke skvělým věcem o jejichž existenci či genialitě neměl ani tušení. Clue je nejnovějším přírůstkem na pomyslný seznam takových objevů. Geniální, vtipné, film na který si stojí za to udělat čas a zároveň film, který si stojí za to pustit v originále, neboť i přes kvalitní titulky vyzní spousta dialogů podstatně lépe v angličtině. Teď, když jsem si díky všem těm paralelám s nejčerstvějším odvysílaným dílem Spn užila Stopu dvojnásob, můžu naopak pořádně vychutnat všechny odkazy v Ask Jeeves. ()

darkrobyk

Staré tajemné sídlo, zuřící bouře, sezvaní hosté a vrah kráčející tajnými chodbami. A zatímco se hosté dozvídají, proč byli pozváni, objeví se první mrtvola. A pak druhá a další a v jisté chvíli to vypadá jako Čtyři vraždy stačí, drahoušku, následně jako Fantom Morrisvillu a pak všechny ty staré báječné německé wallaceovky. Závěr už má jen krůček k bláznivým groteskám kombinovaným s Cimrmanem. Mně vůbec nevadila podobnost s Vraždou na večeři. A velmi mě potěšil T.Curry, který vskutku exceloval! Škoda, že jsem si ho nemohl poslechnout v originále, ale český dabing byl skvělý, což se vyvažuje. Já bych udělal asi příběh strašidelnější, ale zas jsem se bavil... ()

spikey1

Tim Curry je v ráži! Strašně mu ty role majordomů sedí. Ale ta hyperzauzlenost mi přivádí bolest hlavy. Rozhodně nepatří mezi oddechovky, protože hektické přebíhání vám nenechá chvilku odpočinku. Jeden z případů, kdy divadelní hra dokáže fungovat na plátně. Ale ta jevištnost z toho pořád trčí, neruší, ale je tam. ()

• Když byl film uveden do kin, každé kino dostalo jedno ze tří možných zakončení. (Trajektt)
  • Kellye Nakahara v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Scénář k filmu byl inspirován deskovou stolní hrou „Cluedo“, v níž se hráči rozdělení na vrahy a vyšetřovatele snaží zamést stopy, případně vyřešit vraždu. (playboxguest)

Herní Clue se dočká remaku

Herní Clue se dočká remaku

30.09.2019

Deskovou hru Clue snad netřeba představovat. Tahle kultovní detektivka se už v minulosti jedné filmové adaptace dočkala, a to v roce 1985 od režiséra Jonathana Lynna (Můj soused zabiják). Teď se… (více)