Na robotickém světě si tvůrci dali opravdu záležet, je propracovaný do nejmenších detailů až z toho přechází zrak, ale na vše ostatní se jaksi vykašlali. Příběh je sestaven z těch nejprovařenějších klišé animovaných filmů a bez jediné známky invence, stejně tak postavy, obšlehnuté podle mnohokrát viděných šablon, jsou v lepším případě nezajímavé, v horším pak vyloženě otravné ("rodiče" hlavního hrdiny). Ve výsledku to je pro mě čistý průměn, který nakonec zaokrouhluji nahoru především za několik podařených akčních a scém a za hlášku "It's fusion of jazz and funk. it's called junk!"(25.6.2008)

Už mě se*** kreslené naivní příběhy, kde i úplný outsider jde za svým cílem a spasí celý svět. Téma robotického světa je nevyužité a když už se objeví náznak té správné cesty, je nemilosrdně zazděn něčím zbytečně prostým. Vtipných scén a narážek moc není. Celý film jsem viděl ten zahozený potenciál, který to mělo, což mě šíleně štvalo. Já bych z toho udělal takové milé dětské robotí Star Wars. Spousta scén (těch akčních) tomu i napovídala a právě díky těmhle nápaditým kejklům jsem přihodil i tu třetí hvězdičku.(17.10.2005)

2. celovečerní počin od tvůrců Doby ledové za svým předchůdcem nijak nezaostává. V animované tvorbě ho dokonce trumfnul ( i když to vlastně nebylo tak těžké) a je velmi povedená. Je zde několik vynikajících hlášek a gagů, něktěré pro děti a některé pro dospělé. Bavit se budete i nad narážkami na známé filmy ( Star Wars, Čaroděj ze země Oz atd.). Robotické vychytávky na začátku filmu jsou super stejně jako taneční číslo na konci. Jedinou vadou je, že občas to bylo opravdu až moc pro děti a charaktery postav byly známy od začátku a nikdo se jimi nezabýval. To ale k takovýmto filmům koneckonců patří a já jsem se i přesto bavil stejně dobře jako u Doby Ledové.(27.11.2005)

Velmi originální animovaný svět plný různých filmových odkazů a vtípků, pěkná hudba (dokonce i píseň od Toma Waitse) a úžasné množství takových těch technických hraček a vychytávek, co mají rádi hlavně kluci (osobně se rád dívám na různá ta hejblátka a scény s městskou dopravou či dominovými kostkami mě přímo nadchly). Pěkný animovaný film, kde vizuální stránka jasně převyšuje obsahovou, ale to v animáku snad nevadí...(17.3.2007)

• LordSnape

Tenhle animák je pro mě velké zklamání. Naprosto předvídatelný děj, rádoby vtipný humor, nezajímavá hudba, nudné parody scény... Celkově i celý film mi přišel dosti chladný. Celý, robotický kolektiv nevyjímaje. Žádné emoce a žádná akce. Animace už také dnes nijak nepřekvapí, proto hodnotím, tak jak hodnotím.(29.9.2007)

• - Na konci, když má Bigveld proslov, mluví do mikrofonu s ozvěnou. Za chvíli na mikrofon zpívá Tendr, ale žádná ozvěna už není slyšet. (Patrik256)

• - Byl napsán speciální program, který na každou kostku domina v Bigweldově domě vytvořil specifický vzor. (HellFire)

• - Snímek je inspirován tvorbou Williama Joyce, jehož kniha „Rolie Polie Olie“ se odehrává také ve světě plném robotů a vznikl podle ní také počítačem animovaný seriál. (imro)