Škoda toho, že ani výtečná animace, nedokáže zalepit až příliš velké díry v příběhu. Ten se může „pyšnit“ krom prostinké jednoduchosti, kterou ocení hlavně děti, také spoustou nápadů, které nepatří do kategorie „originální“. Samotné město, společně s koncepcí vyprávění, jednoznačně připomenou Proyasovo Já, robot, včetně rozmáchlých kamerových náletů, či velkolepé hrdinské hudby Johna Powella, který zde však až příliš používá motivy z Výplaty. Jako protipól slouží spousta citací či milých vtípků (které však ocení pouze starší), což při přihlédnutí k dobrému výběru hlasů hlavních hrdinů vytvoří poněkud rozporuplný dojem. Při nižším věku (pokud možno 1. stupeň základní školy) jednoznačně super cool pecka, ale takhle dosti nerozhodné tři.(4.9.2005)

Přes pozdně letní vedra (naposledy u vody) poslední týden třeskutě nestíhám, takže jsem opět neviděla žádnou movie a včera jsem kmitala mezi Posledním Mohykánem, Roboty a hodinu jsem sledovala Spojence. Jedině tento animák jsme viděli několikrát a pořád si udržuje status kvalitní rodinné zábavy. Má to nápad, mravopoučný děj, spád, originální postavičky na bázi párátek a navíc skvělou hudbu a parádní tanečky. Ten poslední univerzální na nadčasovou muziku nikoho menšího než Jamese Browna byl přímo strhující a pozitivně nakažlivý...(5.9.2011)

Na robotickém světě si tvůrci dali opravdu záležet, je propracovaný do nejmenších detailů až z toho přechází zrak, ale na vše ostatní se jaksi vykašlali. Příběh je sestaven z těch nejprovařenějších klišé animovaných filmů a bez jediné známky invence, stejně tak postavy, obšlehnuté podle mnohokrát viděných šablon, jsou v lepším případě nezajímavé, v horším pak vyloženě otravné ("rodiče" hlavního hrdiny). Ve výsledku to je pro mě čistý průměn, který nakonec zaokrouhluji nahoru především za několik podařených akčních a scém a za hlášku "It's fusion of jazz and funk. it's called junk!"(25.6.2008)

Přijde mi, že se jedná o možná až trochu moc schematický animovaný film, který má dobré momenty ve chvíli, kdy je lidský život parafrázován na ten robotická. Úvodní titulková sekvence je naprosto bezvadná a skvěle by fungovala jako samostatný krátký film. Zbytek filmu už je tak nějak předem daný a jeho vývoj až příliš očekávaný. Zábavné to ale je pořád.(20.7.2015)

Průměrná pohádka, kde dopředu víte, jak to dopadne. To je sice skoro v každé pohádce, ale tady je to evidentní hned. To samozřejmě vůbec nevadí. :D Grafika není úplně dobrá, je znát, že je to starší animák, ale i některý starší vypadají lépe. Třeba bych se soustředil na ostření, kdy bylo občas špatné rozeznat postavu od pozadí, hlavně když se na to koukáte po ránu a nejste pořádně vyspalí. :D(30.12.2015)

• - Robin Williams se nadabováním postavy Fendera vrátil k animovanému filmu, naposledy totiž propůjčil hlas džinovi v Aladinovi. (imro)

• - Zelený robot s jet packem stojící v řadě v televizním pořadu Bigweld Show je rannou fází Rodneyho. (HellFire)

• - Jak se dostanete k verzii s původním zvukem, dávajte dobrý pozor na hlas, který zazní v železářství. Jeho majitelem je totiž samotný James Earl Jones, kterého jsme onoho roku mohli slyšet v jeho nejslavnější úloze a tou je hlas nikoho jiného, než Darth Vadera. (imro)