Nič mimoriadne sa nekoná a hlavne starší diváci si to v podstate len odtrpia. Príbeh je plný klišé, vtipné scénky majú od vtipu ďaleko, takže aj v tomto prípade sa potvrdzuje, aké sú Pixarovské animáky nadpriemerné. Deti sa však bavili, takže pre mladšie generácie môžu byť Roboti celkom použiteľné, a preto dávam za tri.(13.1.2009)

Opět velice pěkná animace, ale na tu už jsme si všichni v dnešních animovaných filmech tak nějak zvykli. Nápad s roboty je sice zajímavý ale ten příběh je takový nijaký, věřím že z tohohle šlo určitě vytřískat mnohem více. Ale jak už tu bylo řečeno je na tom vidět že je to dělané spíše pro děti a ty si tady určitě na své přijdou. Za mě průměr a tři hvězdy.(4.6.2015)

Roboti jsou velice slušnou zábavou pro celou rodinu. A nadmíru pestrou svým živoucím světem. Ano, rozhodně je na co se dívat, majestátní Robot City, všechny ty skvělé upgrady, a svižná akce. Roboti mají sympatické postavy, skvělé hlášky, ale taky na mě moc jednoduchý a přímočarý předvídatelný příběh. Co zamrzí, jsou úlitby dětskému publiku. Hudba Johna Powella rozhodně není nikterak originální, ale potěší svým veselým, svižným feelingem. Nicméně to kladné převažuje. Slabší 4 *.(12.7.2008)

Tento animovaný snímek nám vypráví, jak by to vypadalo, kdyby RUR či Terminátor dopadlo pro lidstvo trošku jinak, přesněji kdyby žádné lidstvo nebylo, jen roboti. Bohužel přes svou zábavnost si po skončení řeknete, že už jste všechno někde viděli. Zběsilé jízdy vším možným i nemožným byly už skvělé v Ice Age, parodie na Matrix byla snad už úplně všude, Fender zde hraje prakticky stejnou postavu jako osel ve Shrekovi nebo Sid v Ice Age. Také mi přišlo, že tvůrci v robotických hrátkách dost vykrádáji Futuramu, kde se mi ale líbí o dost více, přestože to není seriál pouze o robotech(ve Futuramě je Bender, zde Fender, náhoda? ;) Většina postav je docela milá, až na Tetu Fanny, která asi měla zastupovat veverku v IA, jenže narozdíl od veverky která vtipná byla, Fanny když se pokaždé objeví, tak jen zbourá všechno okolo svým velkým pozadím, popáté už je docela trapné, ale děti se tomu asi smát budou no :) veverka dělala aspoň rozmanité věci ;) Přestože film dost kritizuji, tak mě celkem pobavil, nenudil, ale na Ice Age zdaleka nemá. 3/5 P.S.: Proč proboha nění v ČR ani jedna titulkovaná verze? Mi neřikejte, milí distributoří, že by se tak 2-3 kopie neuživily, pak se divte, že si to lidi radši stáhnou, když dost velkou skupinu diváků, která chce originální znění, úplně ignorujete. Jsem zvědav, kolik vtipů náš dabing parádně pohřbil.(16.3.2005)

Není to sice ani zdaleka tak povedené jako cokoliv od Pixaru, ale bavil jsem se zhruba stejně jako u Doby ledové. Jen mi to přišlo poněkud nevyvážené: chvíli tvůrci chrlí jeden nápad za druhým v takovém sledu, že mi toho nejspíš ještě spousta unikla, pak jakoby se přepli do standby módu a jen vyprávěli známý příběh ve svých kulisách, než se znovu vrátili s další várkou vychytávek (a fantazie jim tedy rozhodně nechybí). Dabing je na dobré úrovni a hodně zajímavý je i výběr písní – doslova každý pes, jiná ves a třeba použít Toma Waitse v rodinném animáku by mě nikdy nenapadlo, ale funguje to skvěle. A ta fúze funku a blues se píše flues nebo prostě flus?(10.4.2005)

• - Dalším filmem Blue Sky je zpracování knihy Dr. Seussa (Grinch) „Horton Hears Who“. Získání práv na tyto sloní příběhy předcházela přímo válka mezi většinou amerických studií. (imro)

• - Zelený robot s jet packem stojící v řadě v televizním pořadu Bigweld Show je rannou fází Rodneyho. (HellFire)

• - CGI studio Blue Sky, které vytvořilo Roboty, je úspěšná odnož Fox Animation Studios. Má na kontě například oscarový kraťas Bunny či výnosnou Dobu ledovou. (imro)