Tolik povrchního patosu jako v Robotech není ve všech animácích dohromady. Sociální podtext se do těchto pohádek prostě moc nehodí i když neríkám že je to reklama na špatnou věc ;-) Zdá se, že animáci jsou v menší krizi: Robots, Shark Tale, Madagascar i Incredibles, to vše bylo pro mě zklamáním ve srovnání s Finding Nemo nebo Ice Age. Můžeme jen doufat ve zlepšení.(25.6.2005)

Opět velice pěkná animace, ale na tu už jsme si všichni v dnešních animovaných filmech tak nějak zvykli. Nápad s roboty je sice zajímavý ale ten příběh je takový nijaký, věřím že z tohohle šlo určitě vytřískat mnohem více. Ale jak už tu bylo řečeno je na tom vidět že je to dělané spíše pro děti a ty si tady určitě na své přijdou. Za mě průměr a tři hvězdy.(4.6.2015)

Na robotickém světě si tvůrci dali opravdu záležet, je propracovaný do nejmenších detailů až z toho přechází zrak, ale na vše ostatní se jaksi vykašlali. Příběh je sestaven z těch nejprovařenějších klišé animovaných filmů a bez jediné známky invence, stejně tak postavy, obšlehnuté podle mnohokrát viděných šablon, jsou v lepším případě nezajímavé, v horším pak vyloženě otravné ("rodiče" hlavního hrdiny). Ve výsledku to je pro mě čistý průměn, který nakonec zaokrouhluji nahoru především za několik podařených akčních a scém a za hlášku "It's fusion of jazz and funk. it's called junk!"(25.6.2008)

Roboti sice neurazí, ale v boji o pole position mezi animovanými filmy brazdí chvost závodu. Animace jsou sice pěkné a vůbec ztvárnění robotů se povedlo, jenomže to nestačí na to, aby to zaujalo diváka natolik, aby se bavil. Snímek je bohužel více nudný než zábavný a ani hlasové obsazení herců nebylo tak barvité jako v jiných 3D filmech. Díky tomu Roboti spádávají to tězkého průmyslového průměru.(12.5.2005)

Co se týká děje, není to žádná velká krása. Prostě jen boj za dobro a utiskované většiny, proti zlu tyranických jedinců. Ale ta spousta nápadů ve zpracování města, postavení robotů a vůbec všechny ty maličkosti, na to muselo bouchnout mnoho scénáristických mozků, než to dali dohromady. I když to obvykle nedělám, tak tady hodnotím hlavně zpracování, protože jinak to je jen průměrnej film a nebýt tak hezky vytvořenej, zapadl by dřív, než by vůbec vyšel na DVD.(12.2.2006)

• - Během velké naháněčky si Bigweld prozpěvuje píseň „Daisy“ – další odkaz, tentokráte na film 2001: Vesmírná odyssea, ve které si HAL9000 zpívá stejnou píseň, když jej Dave vypíná. (HellFire)

• - Zpěvačka Sarah Connor nazpívala hit "From Zero to Hero"v němž byly použity záběry z tohoto filmu. (Gyorgy)

• - Robin Williams se nadabováním postavy Fendera vrátil k animovanému filmu, naposledy totiž propůjčil hlas džinovi v Aladinovi. (imro)