Niečo na sposob Ice Age,podľa mňa trochu zábavnejšie.Predsa sa s robotmi dajú vymyslieť uletenejšie gagy...Ale opäť je to len film pre deti,nechápem prečo sa tvorcovia neinšpirujú Pixarom a nedajú do filmu aj trochu deja.Ten by prospel hlavne slabým charakterovým črtám postáv vo filme,chýba im iskra a ani Robin Williams nieje tým čo kedysi...Ale zase to nieje taká hrôza ako Shark Tale,aspoň sa na tom dá zasmiať.(28.3.2005)

Čekal jsem horší podívanou od tvůrců Ice age. Roboti jsou však čistě průměrní, ale velmi podobní Době ledové. Taky je zde jedna malá postavička, která způsobuje nejvíce humorných scén. V IA veverka byla skoro jediný tažný kůn, ale v robotech jich je několik. Postavičky jsou roztomilé. Červená plechovka mě trochu přípomíná jednoho z bratrů Marxů, ale to je asi náhoda. Příběh je jednuduchý a dětem se jistě bude barevný svět velmi líbit. Škoda zbytečnéh zdlouhavosti a pochybného scénáře.(26.8.2005)

Škoda toho, že ani výtečná animace, nedokáže zalepit až příliš velké díry v příběhu. Ten se může „pyšnit“ krom prostinké jednoduchosti, kterou ocení hlavně děti, také spoustou nápadů, které nepatří do kategorie „originální“. Samotné město, společně s koncepcí vyprávění, jednoznačně připomenou Proyasovo Já, robot, včetně rozmáchlých kamerových náletů, či velkolepé hrdinské hudby Johna Powella, který zde však až příliš používá motivy z Výplaty. Jako protipól slouží spousta citací či milých vtípků (které však ocení pouze starší), což při přihlédnutí k dobrému výběru hlasů hlavních hrdinů vytvoří poněkud rozporuplný dojem. Při nižším věku (pokud možno 1. stupeň základní školy) jednoznačně super cool pecka, ale takhle dosti nerozhodné tři.(4.9.2005)

Dosud nejhorší 3D animovaný film, a to jsem z těch hlavních viděl všechny (UPDATE 2007: od doby, kdy jsem psal tento koment, se objevily i mnohem horší). Příběh je stoprvá variace na omleté téma, vtipy jsou většinou slabé a často spočívají v tom, že někdo někam padá nebo někomu upadne končetina. Děti se asi budou bavit, ale pro dospělé to může být utrpení. Dabing tomu taky neprospěl, ale zde je stejně chyba už v originálu. Radši jděte od kováříčka ke kováři a pusťte si znova cokoliv od Pixaru.(15.3.2005)

Technicky dokonalé, kdyby mně někdo tvrdil že jsou to loutky tak bych tomu skoro věřil. Spousta nápadů, design postaviček i celého robosvěta je taky povedená. Ovšem spoustu vtipů a gagů je spíše infantilního rázu, jsou více či méně profláklé už od dob Disneyho pohádek. Jinak jako spousta scénářů k filmům, kde vystupují roboti, trpí i tenhle čapkovským sydromem. Kde jsou roboti musí být vzpoura nebo revoluce. (7.11.2005)(7.11.2005)

• - Původní koncept filmu zněl „bláznivá komedie ve stylu třicátých let minulého století a tanečními vystoupeními“. (HellFire)

• - Seznam hostů na bál: Mr. Vandersmelt, Forge, Silvia Goldbot, Cappy, Mme Goldie Van Bot, Ann Droid and Mr. Silverleaf. (HellFire)

• - Robin Williams se nadabováním postavy Fendera vrátil k animovanému filmu, naposledy totiž propůjčil hlas džinovi v Aladinovi. (imro)