Čekal jsem horší podívanou od tvůrců Ice age. Roboti jsou však čistě průměrní, ale velmi podobní Době ledové. Taky je zde jedna malá postavička, která způsobuje nejvíce humorných scén. V IA veverka byla skoro jediný tažný kůn, ale v robotech jich je několik. Postavičky jsou roztomilé. Červená plechovka mě trochu přípomíná jednoho z bratrů Marxů, ale to je asi náhoda. Příběh je jednuduchý a dětem se jistě bude barevný svět velmi líbit. Škoda zbytečnéh zdlouhavosti a pochybného scénáře.(26.8.2005)

Průměrná pohádka, kde dopředu víte, jak to dopadne. To je sice skoro v každé pohádce, ale tady je to evidentní hned. To samozřejmě vůbec nevadí. :D Grafika není úplně dobrá, je znát, že je to starší animák, ale i některý starší vypadají lépe. Třeba bych se soustředil na ostření, kdy bylo občas špatné rozeznat postavu od pozadí, hlavně když se na to koukáte po ránu a nejste pořádně vyspalí. :D(30.12.2015)

Tento animovaný snímek nám vypráví, jak by to vypadalo, kdyby RUR či Terminátor dopadlo pro lidstvo trošku jinak, přesněji kdyby žádné lidstvo nebylo, jen roboti. Bohužel přes svou zábavnost si po skončení řeknete, že už jste všechno někde viděli. Zběsilé jízdy vším možným i nemožným byly už skvělé v Ice Age, parodie na Matrix byla snad už úplně všude, Fender zde hraje prakticky stejnou postavu jako osel ve Shrekovi nebo Sid v Ice Age. Také mi přišlo, že tvůrci v robotických hrátkách dost vykrádáji Futuramu, kde se mi ale líbí o dost více, přestože to není seriál pouze o robotech(ve Futuramě je Bender, zde Fender, náhoda? ;) Většina postav je docela milá, až na Tetu Fanny, která asi měla zastupovat veverku v IA, jenže narozdíl od veverky která vtipná byla, Fanny když se pokaždé objeví, tak jen zbourá všechno okolo svým velkým pozadím, popáté už je docela trapné, ale děti se tomu asi smát budou no :) veverka dělala aspoň rozmanité věci ;) Přestože film dost kritizuji, tak mě celkem pobavil, nenudil, ale na Ice Age zdaleka nemá. 3/5 P.S.: Proč proboha nění v ČR ani jedna titulkovaná verze? Mi neřikejte, milí distributoří, že by se tak 2-3 kopie neuživily, pak se divte, že si to lidi radši stáhnou, když dost velkou skupinu diváků, která chce originální znění, úplně ignorujete. Jsem zvědav, kolik vtipů náš dabing parádně pohřbil.(16.3.2005)

Výpravný (detský) animák stojaci na "efektoch" a nie na hláškach. Začiatok sa snaží o navodenie vážnejšej atmosféry, ale skôr nudí, ako by mal niekoho dojať. Robotie mesto je fantastické a vizálnymi nápadmi sa len tak hýri. Škoda, že do polovice zábavu tvoria len scény, kde sa niekto šmýka, padá alebo rozbíja. Od polky sa to celkom dobre rozbehlo. Pár dobrých slovných fórikov a monumentálny hudobný doprovod napravili počiatočnú rozpačitosť...(22.5.2006)

Tolik povrchního patosu jako v Robotech není ve všech animácích dohromady. Sociální podtext se do těchto pohádek prostě moc nehodí i když neríkám že je to reklama na špatnou věc ;-) Zdá se, že animáci jsou v menší krizi: Robots, Shark Tale, Madagascar i Incredibles, to vše bylo pro mě zklamáním ve srovnání s Finding Nemo nebo Ice Age. Můžeme jen doufat ve zlepšení.(25.6.2005)

• - Robin Williams se nadabováním postavy Fendera vrátil k animovanému filmu, naposledy totiž propůjčil hlas džinovi v Aladinovi. (imro)

• - Na konci, když má Bigveld proslov, mluví do mikrofonu s ozvěnou. Za chvíli na mikrofon zpívá Tendr, ale žádná ozvěna už není slyšet. (Patrik256)

• - Během velké naháněčky si Bigweld prozpěvuje píseň „Daisy“ – další odkaz, tentokráte na film 2001: Vesmírná odyssea, ve které si HAL9000 zpívá stejnou píseň, když jej Dave vypíná. (HellFire)