Rozpočet $75miliónovTržby USA $128,200,012Tržby Celosvetovo $260,718,330║ Tak toto mi prišlo dosť nezáživné, animačne to ušlo ale ten príbeh, vôbec som sa tam nenašiel čo je ako na rozprávku zlé, je vidieť že nie každá spoločnosť čo sa zaoberá 3D animáciou dokáže aj upútať príbehom. /40%/(27.3.2006)

Čekal jsem horší podívanou od tvůrců Ice age. Roboti jsou však čistě průměrní, ale velmi podobní Době ledové. Taky je zde jedna malá postavička, která způsobuje nejvíce humorných scén. V IA veverka byla skoro jediný tažný kůn, ale v robotech jich je několik. Postavičky jsou roztomilé. Červená plechovka mě trochu přípomíná jednoho z bratrů Marxů, ale to je asi náhoda. Příběh je jednuduchý a dětem se jistě bude barevný svět velmi líbit. Škoda zbytečnéh zdlouhavosti a pochybného scénáře.(26.8.2005)

Není to sice ani zdaleka tak povedené jako cokoliv od Pixaru, ale bavil jsem se zhruba stejně jako u Doby ledové. Jen mi to přišlo poněkud nevyvážené: chvíli tvůrci chrlí jeden nápad za druhým v takovém sledu, že mi toho nejspíš ještě spousta unikla, pak jakoby se přepli do standby módu a jen vyprávěli známý příběh ve svých kulisách, než se znovu vrátili s další várkou vychytávek (a fantazie jim tedy rozhodně nechybí). Dabing je na dobré úrovni a hodně zajímavý je i výběr písní – doslova každý pes, jiná ves a třeba použít Toma Waitse v rodinném animáku by mě nikdy nenapadlo, ale funguje to skvěle. A ta fúze funku a blues se píše flues nebo prostě flus?(10.4.2005)

Dosud nejhorší 3D animovaný film, a to jsem z těch hlavních viděl všechny (UPDATE 2007: od doby, kdy jsem psal tento koment, se objevily i mnohem horší). Příběh je stoprvá variace na omleté téma, vtipy jsou většinou slabé a často spočívají v tom, že někdo někam padá nebo někomu upadne končetina. Děti se asi budou bavit, ale pro dospělé to může být utrpení. Dabing tomu taky neprospěl, ale zde je stejně chyba už v originálu. Radši jděte od kováříčka ke kováři a pusťte si znova cokoliv od Pixaru.(15.3.2005)

Při vší úctě k milované slečně, která z tohohle animáku skorem skotačí blahem, tenhle film je primárně pro děti, pro které prostě bude supr cool, má určitě supr cool hlasový osazenstvo, má asi i supr cool animaci, ale tak nějak v tom chybí řada odkazů, kterým by se zasmála řada dospělých. Vtip je místama nucenej, místama trapnej, místama zoufale nudnej. I tak to bude asi skvělý řemeslo. I tak to ale nezalepí, že jsem se polovinu nebavil a usínal. Proto jen za 55%.(29.12.2010)