Gekidžóban Pocket Monsters: Mizu no mijako no mamorigami Latias to Latios

• Japonsko 劇場版 ポケットモンスター 水の都の護神 ラティアスとラティオス (více)

Pátý Pokémonní film. Dvě známé zlodějky se snaží najít legendární Pokémony Latias a Latiose, kteří chrání zvláštní šperk. (riza-do)

Fingon

Ash a Pikachu spolu s Misty a Brockem tentokrát tráví čas v pokémoní verzi Benátek. Tam na ně kromě Rakeťáků čeká i tzv EON duo, Lati@s. Pokud jsem dobře koukal, kromě těchto legendárních pokemonu jsou jinak všichni moni z první a druhé generace her (EON duo je už generace třetí). Pátý pokemoní film patří dle mého názoru k těm lepším, ať už jde o příběh, či kresbu. A vůbec mi nevadí, že si zde podává ruce klasická animace s 3d renderem (pohyb kanály v pohledu první osoby vypadá hodně dobře)... ()

TomX2

Tento, v poradí piaty film z Pokémon univerza ma veľmi prekvapil. Kunihiko Yuyama po troch nevydarených dieloch prišiel konečne s filmom, ktorý sa kvalitatívne blíži k úrovni prvého dielu, dokonca ho aj zo začiatku v mnohých ohľadoch prevyšuje. Prvá polhodina sa mi celkovo pozerala veľmi príjemne. Bolo v nej zobrazené všetko, čo je na celom svete očarujúce - dobre postavený svet, v ktorom spolu žijú všetci ľudia aj zvieratá v mieri a užívajú si spoločných chvíľ. Už titulková scéna mi vyčarila úsmev na tvári a ten nezmizol ani po niekoľkých minútach. V niektorých momentoch bolo veľmi krásnym spôsobom zvýraznené priateľstvo a obzvlášť scény, v ktorých sa Ash a Pikachu hrajú spolu s Latias a Latiosom boli naozaj nádherné a vzbudzovali vo mne pekné pocity. To všetko naviac v doprovode dobrého soundtracku. Dokonca už aj animácia pôsobila oveľa viac prirodzenejšie a mne sa na to veľmi dobre pozeralo, za čo môže asi aj to, že som to tentokrát pozeral v anglickom dabingu. Avšak po tridsiatej minúte začali znovu vychádzať na povrch chyby. Na rad sa dostavila akcia, ktorá síce tentokrát nebola chaotická ako v predošlých filmoch, no stále kazila celkový dojem. Rušivé boli aj sci-fi technologické vsuvky, ktoré síce v určitom zmysle sú dobré a vytvárajú ďalší pohľad na svet Pokémonov, no do deja mi vôbec nesadli a myslím si, že by sa film pokojne zaobišiel aj bez nich. Naviac ani v tomto filme nebola žiadna záporná postava, ktorá by bola dobre napísaná, stvárňovala by skutočné nebezpečenstvo alebo by bola nejakým spôsobom zaujímavá a komplexná - Oakley a Annie mi naopak prišli veľmi nesympatické, neboli dobre napísané, nemali dostatočné ciele ani motívy a nijako nezlepšovali chod filmu, naopak ho kazili. A Rakeťáci tu bohužiaľ znovu dostali len minimum priestoru. Mám ich rád, ale znovu tu sú len tak nejak "naviac" a keďže v žiadnom filme nehrali veľkú rolu, bolo by lepšie ak by sa v nich nevyskytovali vôbec. No piaty film je aj napriek tomu stále aspoň priemerný. Aj keď bola druhá polhodina zlá a neužíval som si ju takmer vôbec, nahradzovala to aspoň fajn prvá polhodina a málo uspokojivých, no stále dostatočne dobrých posledných 10 minút. Tentokrát univerzum nesklamalo a ja som nakoniec vcelku spokojný. ()

kaylin

Je to takový hezký příběh o přátelství a o tom, jak si mohou lidé a Pokémoni pomáhat. Já vím, že je to takové hloupoučké, ale to mi rozhodně nebrání v tom, abych si tyhle filmy užíval. Ano, mám k Pokémonům vztah s tím se prostě nedá nic dělat, ale tenhle film má celkem roztomilý příběh a dětem se musí líbit. Díky bohu za to, že od větších efektů prostřednictvím počítačové animace bylo upuštěno. ()

Jango_Fett

Není to špatný, pořád lepší než třetí film (ten byl podle mě nejslabší). Nicméně to na pořádný popcornový biják nemá. Pokémoní průměr. ()

Marys

Sprvoti sa mi zdalo, že na mewtwo strikes back, alebo voice of the forest to nemá, no koniec ma uchvátil - konečne nejaká Pokémon lovestory. Rád by som sa spýtal ľudí, ktorí nemajú vzťah k japonskej kultúre: tak na čo to potom pozeráte, keď sa vám také veci nepáčia? ()

Mikino00

Jsou horší i lepší filmy v sérii, tento působí poněkud prostě, ale úplná blbost to zase není, řekl bych, že působí seriálově, nijak nepřekračují hranici kvalit respektive nekvalit seriálu (přesněji jeho prvních řad). ()

Psycho.R

Spolu s předchozím dílem mi to přišlo, jako daleko lepší, než první tři filmy, které byli uváděné v kině. Má to příjemnou komorní atmosféru a nejde o překvapivý příběh. ()