Gekidžóban Pocket Monsters: Mizu no mijako no mamorigami Latias to Latios

Gekijouban Pocket Monsters: Mizu no Miyako no Mamorigami Latias to Latios

Pokemon Heroes: Latias and Latios

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2002, 72 min

Tento, v poradí piaty film z Pokémon univerza ma veľmi prekvapil. Kunihiko Yuyama po troch nevydarených dieloch prišiel konečne s filmom, ktorý sa kvalitatívne blíži k úrovni prvého dielu, dokonca ho aj zo začiatku v mnohých ohľadoch prevyšuje. Prvá polhodina sa mi celkovo pozerala veľmi príjemne. Bolo v nej zobrazené všetko, čo je na celom svete očarujúce - dobre postavený svet, v ktorom spolu žijú všetci ľudia aj zvieratá v mieri a užívajú si spoločných chvíľ. Už titulková scéna mi vyčarila úsmev na tvári a ten nezmizol ani po niekoľkých minútach. V niektorých momentoch bolo veľmi krásnym spôsobom zvýraznené priateľstvo a obzvlášť scény, v ktorých sa Ash a Pikachu hrajú spolu s Latias a Latiosom boli naozaj nádherné a vzbudzovali vo mne pekné pocity. To všetko naviac v doprovode dobrého soundtracku. Dokonca už aj animácia pôsobila oveľa viac prirodzenejšie a mne sa na to veľmi dobre pozeralo, za čo môže asi aj to, že som to tentokrát pozeral v anglickom dabingu. Avšak po tridsiatej minúte začali znovu vychádzať na povrch chyby. Na rad sa dostavila akcia, ktorá síce tentokrát nebola chaotická ako v predošlých filmoch, no stále kazila celkový dojem. Rušivé boli aj sci-fi technologické vsuvky, ktoré síce v určitom zmysle sú dobré a vytvárajú ďalší pohľad na svet Pokémonov, no do deja mi vôbec nesadli a myslím si, že by sa film pokojne zaobišiel aj bez nich. Naviac ani v tomto filme nebola žiadna záporná postava, ktorá by bola dobre napísaná, stvárňovala by skutočné nebezpečenstvo alebo by bola nejakým spôsobom zaujímavá a komplexná - Oakley a Annie mi naopak prišli veľmi nesympatické, neboli dobre napísané, nemali dostatočné ciele ani motívy a nijako nezlepšovali chod filmu, naopak ho kazili. A Rakeťáci tu bohužiaľ znovu dostali len minimum priestoru. Mám ich rád, ale znovu tu sú len tak nejak "naviac" a keďže v žiadnom filme nehrali veľkú rolu, bolo by lepšie ak by sa v nich nevyskytovali vôbec. No piaty film je aj napriek tomu stále aspoň priemerný. Aj keď bola druhá polhodina zlá a neužíval som si ju takmer vôbec, nahradzovala to aspoň fajn prvá polhodina a málo uspokojivých, no stále dostatočne dobrých posledných 10 minút. Tentokrát univerzum nesklamalo a ja som nakoniec vcelku spokojný.(8.3.2020)

Je to takový hezký příběh o přátelství a o tom, jak si mohou lidé a Pokémoni pomáhat. Já vím, že je to takové hloupoučké, ale to mi rozhodně nebrání v tom, abych si tyhle filmy užíval. Ano, mám k Pokémonům vztah s tím se prostě nedá nic dělat, ale tenhle film má celkem roztomilý příběh a dětem se musí líbit. Díky bohu za to, že od větších efektů prostřednictvím počítačové animace bylo upuštěno.(6.5.2014)

Ash a Pikachu spolu s Misty a Brockem tentokrát tráví čas v pokémoní verzi Benátek. Tam na ně kromě Rakeťáků čeká i tzv EON duo, Lati@s. Pokud jsem dobře koukal, kromě těchto legendárních pokemonu jsou jinak všichni moni z první a druhé generace her (EON duo je už generace třetí). Pátý pokemoní film patří dle mého názoru k těm lepším, ať už jde o příběh, či kresbu. A vůbec mi nevadí, že si zde podává ruce klasická animace s 3d renderem (pohyb kanály v pohledu první osoby vypadá hodně dobře)...(22.7.2018)

5. díl se odehrává v krásném městečku, kde jsou známi 2 pokémoni. Latios a Latias jsou sourozenci, které nikdo nikdy neviděl a říká se, že jejich otec zachránil město před vyhynutím bez vody. Ash a jeho přátelé tam jsou na výkendu kvůli jedné vodní soutěži s pokémony. Když se zdálo, že Ash prohrává, neviditelná věc (Latias) mu pomáhá a dostavá se mezi první, ale nevyhraje. Vyhraje Misty :P Latiase potkává hodněkrát a poté najde i Latiose. Objeví se 2 zlodějky, které chcou oba pokémony. Když jim to nejde, oživí staré pokémony, které přinesli městu skázu. Podaří se jim to ? :D:D(22.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $746,381Tržby Celosvetovo $20,867,919(31.8.2008)

• - Misty nikdy nevidela prvú dušu Dew na správnom mieste vo fontáne, pretože nebola s Ashom, keď ju videl. Ale keď Ash, Misty, Brock, Lorenzo, Bianca, a Latias išli dať novú dušu Dew do fontány, Misty hovorí, že je perfektná, ako tá stará. (patrik1177)