Šílený rande

Šialené rande

Komedie / Romantický

USA, 2003, 86 min

• MovieFan55

David Zucker se po pravdě řečeno snažil jak mohl (jeden politicky skoro-nekorektní vtípek, dobré načasování jednotlivých gagů atd.), ale když měl před sebou celkem .. šílený nápět, je třeba v tom případě očekávat šílené výsledky. Docela se divím, že ten samý člověk co scénáristicky má na svědomí tento film, mimojiné napsal scénář i k filmu "Kurz sebeovládání" - inu, tak už to hold chodí, jednou jste nahoře a jednou jste dole, jednou napíšete kravinu a po druhé zase "mistrovské dílo". Atmosféra tohoto filmu (fekálně komediální prvky, obsazení atd) je jasně teenagersky laděna, ale mě si tento film stejně nezískal (a to nejsem žádný dědek, jež pouze ujíždí na vrcholně kvalitních hroznech komediální kinematografie). 20%(13.5.2008)

• freddy

Tak tohle je jistě velmi pozoruhodný kousek. I při sebevětším úsilí jsem neuvěřil, že by se tohle mohlo někomu stát v běžném životě. Scénář mi přišel naprosto nesmyslný, protože takový sled katastrof nepotká snad ani toho největšího smolaře. Sice jsem se u filmu docela bavil, místy jsem se i docela smál, ale zároveň jsem občas i zavrtěl hlavou nad nesmyslností scénáře. K hereckým výkonům se vyjádřím jen ve zkratce. Ashton Kutcher nezklamal, ale taky nikterak nezaujal. Tara Reid byla docela pěkná na pohled a já měl alespoň na nějakou dobu hlavu zaměstnanou jejími proporcemi. A jinak děs. Ale přesto, jak už jsem napsal, jsem se místy i smál, a proto dvě hvězdičky. Ale nemohl jsem se nevyhnout určitému srovnání s filmy děvčat Olsenových. Kvalitativně i scénářem to bylo skoro totéž...(7.11.2007)

Opravdu nevím v čem je tato romantická komedie horší než jiné oddechové pitomé komedie (např.přenudná Na sv.Valentýna, Nevěsta na útěku apod.,které jsou na vypnutí po pěti minutách, předvídatelné nicneříkající zívárny, zábavné jako nepovedená reklama na falešnou nechutnou pochoutku ), tohle "veledílo" mělo alespoň nějakou atmosféru a nehrálo si to na něco co není.(16.2.2013)

Šílený rande neni rozhodně nějakej světobornej film, ale i tak mu dávám 4 hvězdy.....Viděl sem ho opravdu několikrát a vždycky sem se u toho bavil...a to sem neměl požitý alkohol ani jinou drogu:D Možná to bylo dáno z části přítomnosti mých dobrých kamarádů, kteří atmosféru utvořili tak výbornou, že jsem zkrátka podlehl a smál se všemu...ale několikrát sem ho viděl i sám a vždy sem se nasmál stejně tak.Někdy( skoro celejch 85 minut) je film tak absurdní, až je to vtipný neskutečně moc. Pokud ¨se chcete s kámošema dobře zasmát, rozhodně nešlápnete vedle....:)Výborný je zejména Michael Madsen ve své roli vymahače dluhů:)(7.12.2006)

• winsome

Šílený rande, šílený film. Nic horšího jsem snad ještě nikdy neviděla... Dívala jsem se na to na doporučení a byla jsem vážně zhrozená! Nechutné, rádoby vtipné scény, absolutně žádný nápad, podprůměrné herecké výkony... snad ani fanynkám Ashtona Kutchera se to nemůže líbit! Zezačátku se režisérovi ještě jakž takž dařilo držet děj pod kontrolou, ale každou minutou se mu film víc a víc vymykal z rukou a konečným výsledkem je jakýsi neurčitý spletenec bezduchosti a nechutnosti.(20.8.2006)

• - Na konceptu scénáře jsou jako jeho autoři uvedeni David Zucker a Peter Tilden. Ve filmu však Tilden nakonec není vůbec uveden a Zucker je zde zmíněn pouze jako režisér. (HappySmile)