Melodie kouzel

(seriál)
  • Jižní Korea The Sound of Magic (více)
Drama / Fantasy / Hudební
Jižní Korea, 2022, 6 h 54 min (Minutáž: 62–78 min)

Epizody(6)

Kouzelník z opuštěného zábavního parku umí zahnat všechny trable a vyčarovat novou naději. A to by se téhle holce, se kterou se život vůbec nemazlí, dost hodilo. (Netflix)

mikki089

Nádherný coming-of-age muzikál, který poukazuje na problémy mladistvých, co zrovna dokončují školu a pomalu přechází do světa dospělých, přičemž jsou nuceni vzdát se svých snů, aby se postarali o vlastní rodinu. Graficky může připomínat známé muzikály jako La La Land či Největšího showmana. I přes to je kinematografie tohoto projektu oslňující a hlavní herci, zejména Changwook, podali ukázkové herecké výkony. Seriál nádherně kombinuje prvky reálných problémů každého z nás s prvky fantasie a trochou krimi. Celkově bych seriál ohodnotila 10/10 a věřím, že si najde své fanoušky i mimo milovníky korejských dramat. ()

ainny

Věříte v kouzla? Ano, ano a ještě jednou ano. Zase mě kouzelníci Korejci dostali. Vždycky, když mám pocit, že už jejich triky znám, vytáhnou z rukávu něco, co absolutně nečekám. Takhle zpracované problémy střední školy, které jsou říznuté magií, která sama o sobě nic nevyřeší, ale přesto pomůže, jsem asi ještě neviděla. I přes tu drsnou realitu je tohle dílko pohlazením po duši a upomínkou toho, že na hladkém asfaltu květiny vážně nerostou. ()

Petr.Tesar

Tohle bylo jedním slovem kouzelné. Ta korejština je tak nádherný jazyk, takové pohlazení po duši a hlavně při zpěvu. Barevné, veselé a celé to bylo prostě takové magické. Já tu Koreu prostě miluju a spojení s Netflixem byl zásah do černého. Jen tak dál. PS: Věříš v kouzla ? ()

• Aby se Chang-wook Ji připravil na roli kouzelníka, vyhledal pomoc u nejznámějšího korejského kouzelníka jménem Eun-gyeol Lee. Po jeho boku se učil magickým trikům téměř tři měsíce. (mikki089)
  • Muzikálová scéna, ve které závodí Il-deung Na (In-yeop Hwang) s ostatními studenty za zpěvného doprovodu Reula (Chang-wook Ji), byla natáčena 3 dny. (mikki089)
  • Seriál je adaptací komiksu „Annara sumanara“ (v překladu „abrakadabra“) od jihokorejské spisovatelky Il-kwon Ha. (mikki089)