Melodie kouzel

• Jižní Korea The Sound of Magic (více)
Drama / Fantasy / Hudební
Jižní Korea, 2022, 6 h 54 min (Minutáž: 62–78 min)

Epizody(6)

Kouzelník z opuštěného zábavního parku umí zahnat všechny trable a vyčarovat novou naději. A to by se téhle holce, se kterou se život vůbec nemazlí, dost hodilo. (Netflix)

Petr.Tesar

Tohle bylo jedním slovem kouzelné. Ta korejština je tak nádherný jazyk, takové pohlazení po duši a hlavně při zpěvu. Barevné, veselé a celé to bylo prostě takové magické. Já tu Koreu prostě miluju a spojení s Netflixem byl zásah do černého. Jen tak dál. PS: Věříš v kouzla ? ()

ainny

Věříte v kouzla? Ano, ano a ještě jednou ano. Zase mě kouzelníci Korejci dostali. Vždycky, když mám pocit, že už jejich triky znám, vytáhnou z rukávu něco, co absolutně nečekám. Takhle zpracované problémy střední školy, které jsou říznuté magií, která sama o sobě nic nevyřeší, ale přesto pomůže, jsem asi ještě neviděla. I přes tu drsnou realitu je tohle dílko pohlazením po duši a upomínkou toho, že na hladkém asfaltu květiny vážně nerostou. ()

M.i.k.e

mám rád korejskou tvorbu se všemi jejími klady i zápory, ale v tomhle případě sme se úplně nepotkali. Sound of magic se nedá upřít jistý druh kouzla, nicméně když si odmyslím tu trochu magie a pár písniček, tak sem nedostal nic co bych od Korejců nedostal jindy, jinde a lépe. V jádru je to totiž taková ta klasika o problémech na střední škole, hledání sebe sama v rámci společnosti jejíž "standardy" tak úplně nesplňuji atd a jakkoliv jde o vážná témata, tady se narozdíl od jiných nejde extra do hloubky (nebo mi to tak aspoň přišlo) a i když sem se vyloženě nenudil, nemůžu říct, že by mě tahle série dokázala vtáhnout...60% ()

Kalidor_

Příjemný seriál, který má své kouzlo, přijatelnou délku a tajuplného, avšak magicky sympatického kouzelníka. Jako muzikál to neberu, písní tu tolik není, avšak hudebně mě více zaujala mimopísňová hudba v tomto seriálu. ()

Terezinka198

A já si celou dobu říkala, odkud pana kouzelníka znám! No jasně, že je to Chang-wook Ji :D možná proto to bylo také pohlazení na duši během sledování jeho představení... zpěvu tam naštěstí moc nebylo, bylo to příjemné shlédnutí, spíš na odpočinek, nehledejte nic moc složitého.. dočkáte se i trochu toho krimi, očekávatelnou "drsnou" realitu a fantazie na plný proud, ale to tomu dodalo další neodolatelné kouzlo. ()

albionlady

Celý čas som premýšľala nad tým, o čom ten seriál vlastne je. Hľadala som jeho zmysel, až som v posledných epizódach napokon pochopila, že je o hľadaní samého seba. O hľadaní zmyslu. Nás, našich snov, spoločnosti. O škatuľkách, do ktorých nás chcú natlačiť, aj keď do nich nezapadáme. Veľmi pekné. ()

mikki089

Nádherný coming-of-age muzikál, který poukazuje na problémy mladistvých, co zrovna dokončují školu a pomalu přechází do světa dospělých, přičemž jsou nuceni vzdát se svých snů, aby se postarali o vlastní rodinu. Graficky může připomínat známé muzikály jako La La Land či Největšího showmana. I přes to je kinematografie tohoto projektu oslňující a hlavní herci, zejména Changwook, podali ukázkové herecké výkony. Seriál nádherně kombinuje prvky reálných problémů každého z nás s prvky fantasie a trochou krimi. Celkově bych seriál ohodnotila 10/10 a věřím, že si najde své fanoušky i mimo milovníky korejských dramat. ()