Malá mořská víla

The Little Mermaid

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1989, 83 min

70 %. Animace i písničky jsou celkem fajn, ale příběhově je to zklamání. Vždyť přece na Malé mořské víle je nejhezčí ta baladická poetika a téma obětování se. Navíc si myslím, že děti by přece i u disneyovky snesly to, že by třeba neskončila svatbou. Moje oblíbená pohádka totiž s typicky pohádkovým závěrem působí velmi obyčejně. O co sympatičtější by byl konec tak, jak ho známe od Andersena, a až poslední záběr by dával nějakou naději...(17.2.2010)

Jeden z krásných animovaných příběhů z produkce společnosti Walta Disneye. Co na tom, že končí jinak než původní knižní příběh H. Ch. Andersena. Tohle byla svého času nejoblíbenější pohádka mé dcery ... každý den aspoň jednou musela být puštěna a kupodivu se mi nezprotivila, protože je vážně protkána tak vtipnými dialogy (český dabing - úžasný) které zatím nezklamaly a rozesmály i mě. Hudba - krásná ... úryvky z písničky pod vrbou v loďce si pamatuju doteď ;-)(28.8.2013)

Další skvělá Disneyovka, která mi přišla sice od druhé poloviny poněkud uspěchanější, ale jinak nemám co říct proti. Ariel je sympaťačka, ať už mluví, či nemluví. Na postavy dodávající největšího podílu humorné vložky se dostalo taktéž v dobré míře. A příběh má hlavu i patu. Opět, stáří filmu není vůbec znát. 90%(21.1.2017)

"Nesmíš mít pořád hlavu v oblacích, Ariel, ale pod vodou !!" ;) Nesmírně zábavná a hravě vynalézavá animovaná adaptace Andersenovy legendární báchorky činí z malé mořské víly, z revoltující hrdinky, plnohodnotnou silnou postavu, která si logicky vysloužila i výborný vlastní seriál, a ze sebe sama disneyovskou klasiku hrdě se řadící vedle těch největších pecek studia.. Podobně skvostná čarodějnice tu nebyla snad od dob klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků.. Famózní animace, famózní hudební motivy, zkrátka Podmořská princezna se zlatým hitem Under The Sea na čele..(23.1.2017)

Mám ráda disneyovky, ale tahle je mému srdci nejbližší. Ariel chtěla nohy, já chtěla být jak Ariel, ale s ploutví. Svobodně si plavat pod vodou, dýchat a mluvit, prožívat různá dobrodružství. Teď jsem to po více než dvaceti letech viděla znovu a úplně se mi ta představa opět nahrnula do mysli. Je to krásná pohádka a jsem ráda, že nedali na ten Andersenův konec a dopadlo to tak, jak to dopadlo.(23.1.2017)

• - V roce 2007 byla Malá mořská víla zadaptována jako muzikál na Broadwayi. (AngelLucy)

• - V Arielině jeskyni můžeme vidět obraz "Magdaléna s doutnajícím plamenem", který v sedmnáctém století namaloval Georges de La Tour. (AngelLucy)

• - Režiséři trvali na tom, že každá z milionů bublin musí být nakreslena ručně. (AngelLucy)