Malá mořská víla

The Little Mermaid

The Little Mermaid

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1989, 83 min

U Disneyho to sice umí lépe, ale... tohle je prostě jedna z nejveselejších pohádek od nich! Navíc - na přelomu osmdesátých a devadesátých let již pomalu končila éra téhle klasické disneyovské animace a začínala realističtější éra (která vyvrcholila na jedné straně Pocahontas - v roztomilosti figurek a n druhé straně v 3D příbězích)(6.1.2011)

Disney prostě válí... Opět výborný příběh je doplněn krásnou hudbou Alana Menkena (právě z ní ve své pozdější tvorbě nejvíce čerpal) a nádherná animace plná barev jen podporuje příjemnou atmosférou, tolik typickou pro tvorbu studia Disney. Pohádky jako Malá mořská víla mi dnes vážně moc chybí :(... 75%(9.2.2009)

Wow, netušil jsem, že se na Malou mořskou vílu kouknu dřív, než budu svým dětem ukazovat, co frčelo za našeho mládí. Nostalgie u příbuzných však byla silnější, tak se vytáhla véháeska a šlo se na věc. Dlužno poznamenat, že minimálně dnes nostalgická hodnota Malé mořské víly tu skutečnou poměrně převyšuje. I tak byl výlet za Sebastianem a Šupinkou moc fajn... 80%(7.4.2015)

Klasická krásná pohádka od Disneyho ve které je všechno na co jsem zvyklí sympatický pomocnící ze zvířecí říše,jednoznačné rozlišení dobra a zla,morální ponaučení,sladké písně a samozřejmě krásný happy end.Po vizuální stránce filmu nejde co vyčíst, protože ztvárnění podmořského světa je úžasné a když se k tomu přidájí muzikálová čísla je to nádhera.Takovéhle filmy mi v dnešní době začínají čím dál víc chybět.(18.7.2011)

"Nesmíš mít pořád hlavu v oblacích, Ariel, ale pod vodou !!" ;) Nesmírně zábavná a hravě vynalézavá animovaná adaptace Andersenovy legendární báchorky činí z malé mořské víly, z revoltující hrdinky, plnohodnotnou silnou postavu, která si logicky vysloužila i výborný vlastní seriál, a ze sebe sama disneyovskou klasiku hrdě se řadící vedle těch největších pecek studia.. Podobně skvostná čarodějnice tu nebyla snad od dob klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků.. Famózní animace, famózní hudební motivy, zkrátka Podmořská princezna se zlatým hitem Under The Sea na čele..(23.1.2017)

• - Režiséři trvali na tom, že každá z milionů bublin musí být nakreslena ručně. (AngelLucy)

• - V DVD komentári k filmu je spomenuté, že žralok, ktorý na začiatku filmu prenasleduje Ariel a rybku Floundera sa volá Glut. (LuiCJ)

• - Některé scény se sedící Arielou záměrně připomínají sochu z přístavu v Kodani. (AngelLucy)