Malá mořská víla

The Little Mermaid

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1989, 83 min

Tohle je moje osobní podmořská Popelka, navíc s hrozivou Uršulou, které macecha ze zmiňované pohádky nesahá ani po kotníky...(9.11.2009)

"Nesmíš mít pořád hlavu v oblacích, Ariel, ale pod vodou !!" ;) Nesmírně zábavná a hravě vynalézavá animovaná adaptace Andersenovy legendární báchorky činí z malé mořské víly, z revoltující hrdinky, plnohodnotnou silnou postavu, která si logicky vysloužila i výborný vlastní seriál, a ze sebe sama disneyovskou klasiku hrdě se řadící vedle těch největších pecek studia.. Podobně skvostná čarodějnice tu nebyla snad od dob klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků.. Famózní animace, famózní hudební motivy, zkrátka Podmořská princezna se zlatým hitem Under The Sea na čele..(23.1.2017)

70 %. Animace i písničky jsou celkem fajn, ale příběhově je to zklamání. Vždyť přece na Malé mořské víle je nejhezčí ta baladická poetika a téma obětování se. Navíc si myslím, že děti by přece i u disneyovky snesly to, že by třeba neskončila svatbou. Moje oblíbená pohádka totiž s typicky pohádkovým závěrem působí velmi obyčejně. O co sympatičtější by byl konec tak, jak ho známe od Andersena, a až poslední záběr by dával nějakou naději...(17.2.2010)

Skvělá hudební čísla (u mě vede Sebastianovo Under the Sea), příjemná Ariel, která si jde tvrdohlavě za svým snem, a roztomilý Flunder, kterého má každý rád, a báječné finále, při kterém by mi před dvaceti lety určitě ukápla slza či dvě... Takhle Disney funguje a takhle to má být.(14.12.2015)

Soundtrack Alan Menken: 1. Fathoms Below ,2. Main Titles Score ,3. Fanfare Score ,4. Daughters of Triton ,5. Part of Your World ,6. Under the Sea ,7. Part of Your World (Reprise) ,8. Poor Unfortunate Souls ,9. Les Poissons ,10. Kiss the Girl ,11. Kiss The Girl - performed by Ashley Tisdale ,12. Poor Unfortunate Souls - performed by Jonas Brothers ,13. Part of your World - performed by Jessica Simpson ,14. Under the Sea - performed by Raven-Symone ,15. Music Video - Poor Unfortunate Souls - performed by Jonas Brothers ,16. "Making Of" Music Video - Kiss The Girl - performed by Ashley Tisdale(19.5.2011)

• - V Řecké mytologie je bohem moří Poseidon. Triton je jeden z jeho synů. (AngelLucy)

• - Modelom pre vílu Ariel sa stala scenáristka a producentka Sherri Stoner. Bola modelom aj v rozprávke Kráska a zviera (1991) a obidve postavičky majú jej typické gestá. Ariel si napríklad často hryzie dolnú peru a podobne ako Kráska odfukuje z tváre neposlušný prameň vlasov. (krasomama)

• - Arieliny sestry se v originále jmenují:Aquatta, Andrina, Arista, Adella, Alana a Attina. (AngelLucy)