poster

The Woodsman

Drama

USA, 2004, 84 min

Režie:

Nicole Kassell

Scénář:

Nicole Kassell, Steven Fechter (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Nathan Larson

Producenti:

Lee Daniels

Scénografie:

Stephen Beatrice

Kostýmy:

Frank L. Fleming
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Výborné drama s fascinujícím Kevinem Baconem. Příběh člověka, který bojuje sám se sebou. Možná se snaží, ale možná si vlastně ani není jist, zda to vůbec chce. Walter by chtěl být normálním, ale sám ví a cítí, že to nedokáže. Ale jak neodolat pokušení a touze, která je tak silná, ale zároveň na druhou stranu k ní cítí odpor. Nedokáže o sobě mluvit, nechce, protože by musel poslouchat to, čím se snaží přestat být a na to, čím nikdy nepřestal být. Pro mě byly nejsilnějšími scénami dialog s psychiatrem o vztahu ke své sestře a závěrečná strhující a mrazivá scéna s malou dívkou v parku. Jaké množství zcela neznámých dětských herců nám projde před zraky a svým mimořádným výkonem nás naprosto ohromí? Až si říkáme, jak je vůbec možné, že dokáží tak náročné role a citlivé scény ve svém věku zahrát tak přirozeně a opravdově. Mnohdy si pomyslím, že jsou kolikrát stejně tak výborní jako dospělí herci. Někdy je dokáží i přehrát. Takových filmů jsem už několik zhlédla a často jsem přemýšlela nad tím, že kdyby toto nějaké dítě prožívalo doopravdy, naprosto by ho to muselo zničit a vzít mu jeho nevinnost. Co v sobě mají takoví herci, děti, že takové situace, které snad nikdy nezažily, ani se s nimi nesetkaly, dokáží přednést tak dospěle, až nás z toho mrazí...?(24.7.2009)

 • evulienka3
  ****

  Napriek výhradám k spracovaniu príbehu, ktorý mi miestami prišiel ťažko neuveriteľný som spokojná. Našťastie boli vo filme momenty, ktoré celý príbeh zdvíhali vždy o niečo vyššie. Scenár by teda potreboval podľa mňa mierne prekopať, ale čo sa týka celkového spracovania a najmä výkonu Kevina Bacona tam nemám čo vytknúť. Videné v rámci projektu 52 films by women.(28.2.2016)

 • MeanWhile
  ****

  Jako vždy, Kevin Bacon v suprové roli pěkného dramatu ze života pár lidí na naší planetě, kteří se bohužel opravdu vyskytují. V tomto filmu je pěkně ukázáno jak se asi tak nějak mohou cítit, a v provedení Kevina Bacona, to bylo vážně dost dobré. Pěkné drama s hlavní roli Bacona, které stojí o zapřemýšlení.(19.12.2010)

 • mat.ilda
  ***

  Walterova léčba šokem, útočícím z vlastních řad... Užitečný film, který žádá pochopení tam, kde pochopit nelze, nebo jen hodně vzdáleně, řekněme, tři sta dvacet stop? Tak proč je tedy užitečný? Třeba v tom, že někomu může zabránit být ještě více nešťastným, než právě je, díky toleranci lidí, vedle kterých chce a také musí žít. A že je dobré jít této snaze naproti, mě svým výkonem utvrzuje vynikající Kevin Bacon v roli Waltera, na jehož nepatrné záblesky štěstí minulost nepřestává vrhat svůj temný stín a vy nemáte jinou volbu, než mu přát, aby mohl nechat školní dvůr jednou provždy za sebou...(14.12.2013)

 • jhrasko
  ****

  Minimalistický pohľad na svet, s ktorým sa málokto stotožní, na problém, ktorý málokto pochopí, na človeka, s ktorým sa málokto (rád) skamaráti. A napriek tomu (alebo práve pre-to) som s Walterom v podaní K.Bacona celý film sympatizoval, čo može posobiť prvoplánovo, ale zároveň i ako premyslená cesta k divákovi (odkazujúc na prvú vetu v tomto texte). Životná rola KB, o ktorej sa málo vie, v kongeniálnom spojení s jeho manželkou K.Sedgwick, ktorá mi nikdy neprišla herecky tak zaujímavá (a sexy). Ťažká, ale veľmi zaujímavá skúsenosť.(5.6.2009)

 • Eve

 • - Kevin Bacon přispěl k filmu kromě produkce a hlavní role Waltera i písní "Chop Wood" v duetu se svým starším bratrem Michaelem Baconem ze skupiny The Bacon Brothers. (Oxytocin)

 • - Film byl natočen ve Philadelphii, rodišti herců Kevina Bacona a Evy, režiséra Nicolase Kassella i producent Lee Danielse. (Dragoni)

 • - David Alan Grier se ve filmu ani jednou neusměje, přitom mezi jeho předchozí role patří především komedie. (herr_carter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace