Kyberpeklo: Jak odhalit zneužívání na internetu

• Jižní Korea Cyber Hell: Exposing an Internet Horror
Trailer
Dokumentární / Krimi
Jižní Korea, 2022, 105 min

Jin-seong Choi

V síti chatovacích místností jde anonymita ruku v ruce se zneužíváním a sexuálních zločinů rychle přibývá. Pátrání po pachatelích ale vyžaduje velkou odvahu a vytrvalost. (Netflix)

Trailer

Marze

Hraje se klasická dokumentární krimi s hrou na kočku a myš.  Od začátku do konce vás dokument vtáhne, je zábavný a musíte ho vidět. Autor a režisér Choi Jin-seong se nezaměřuje jen na kriminální čin samotný, ale vytvořil vzdělávací nástroj o sociálních sítích a sexuálních fotkách a videích na nich. Kyberpeklo odhaluje temnou a hroznou realitu na internetu o které jen cosi tušíme. ()

Johnny.ARN

Desivé, čo tí novinári dokážu všetko vyšťúrať! A etickí hackeri sú tiež pekné zlo. Strhávam hviezdičky za to, že to nemá titulky. Veľa z dôležitých informácií bolo len prerozprávaných a to niekedy nestačilo. Ale zase skvelý dokument, skvelá téma, len to spracovanie oproti ostatným bolo trochu poslabšie. 3 z 5 ()

BOURQUE

Solídne vybudovaný kórejský dokument, zachytávajúci sexual-based zneužívania a zločinu na Internete. To, čo tvorcovia zobrazia, (ako sa ukázalo) je len špička ľadovca. Vedenie, citom zvolená hudba, a spôsob vyprávania dokazujú, že dokument nie je vytvorený USA štýlom. Dokument, ktorý so svojou formou a dynamikou nebude každému sedieť. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

LilinkaW

Osobně mi dokument přišel příjemně zpracovaný, věcný, bez přehnaných emocí a přesto s jistou dávkou umělečnosti. Jasně, pro nás ze západního světa, kteří jsme zvyklí na pornografický materiál čouhající na každém rohu, to není žádné ohromující téma a spoustě divákům tak bude dokument připadat zbytečný. Pokud si ale uvědomíme, že v Koreji je jakákoliv výroba i distribuce pornografie zakázaná (a to v jakékoliv formě) a to z toho důvodu, aby dle vyjádření vlády došlo ke snížení počet sexuálních zločinů, získá tak dokument ještě větší hloubku. Za mě palec nahoru a jsem ráda, že dokument vyšel takto globálně a dostane se tak do podvědomí potenciálních obětí (aneb co se může stát, když někomu budete posílat intimní materiál) i případných pachatelů (pro ujištění, že ani v tom nejhlubším dark webu nejsou v bezpečí a že na každého jednou dojde). ()

*CARNIFEX*

Český dokument "V síti" je o tristo levelov vyššie. Samozrejme, je to najmä vďaka autenticite, ktorou doslova búra akékoľvek zábrany. Toto je skôr tliachanie o ničom o niečom závažnom. Celé by som to prirovnal k ich cenzurovanému pornu plného "kociek". Viete, že sa tam niečo deje, no nič nie je vidieť a tak sa ani samotná emócia nemá ako dostaviť. Veľké sklamanie, kde je jediným plusom pomerne podrobne podaná forma, akou dopadli páchateľa. P.S.: Strašne sa mi pozdáva tá ich forma prezentácie zločinca na verejnosti po zadržaní. Nech pekne celý svet vidí, kto je páchateľ. Tvárička pekne na titulke .. ()