Šestka - znamení zla

Six: The Mark Unleashed

Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2004, 104 min

• drankeryth

Hroza a des. S jednym popiskom filmu suhlasim, ze je to drama. Bolo to fakt velke utrpenie pre mna aby som to bez psychickej ujmy na zdravi prezil. Panbickarske blabolenie o bohovi a Jezisovi mi liezli na nervy. Bolo to az moc nainfikovane panbickarskymi recami, co ma dostalo do krajnosti zufalstva, co to vlastne vidim a pocujem vo filme. Cele to bolo skor na smiech a pobavenie, ako boli vyriesene sceny, kde sa to ako tak pohlo smerom k akcii:)(18.7.2013)

Film Six je dítkem z dílny americké společnosti Christian Cinema,produkující filmy s křesťanskou tématikou. Film samotný pojednává o době konce,čili Zjevení Janovo(konkr. Zj.13,16-18) a vládě Antikrista(proto číslo 6) zde nazývaného diktátor. Jedná se o dílo evangelizační a ne thriller,jak uvádí DVD EDICE.Ti podle mě ani neví k čemu koupili práva.Asi se nechali zlákat hvězdnými jmény.(12.12.2009)

• Dragonlanc

Absolútny odpad. Filmov na tému dikatatúry, vymývania mozgov a ovládania blbej masy obyvateľstva je veľa, ale tento film je z nich asi najhorší. Druhá polôovica filmu silne smrdela náboženskou ideológiou, až som získal dojem, že film asi financoval Vatikán alebo rímsko-katolícka cirkev. Zdá sa, že firma "DVD EDICE" zaplavuje mediálny trh podobnými odpadmi úplne pravidelne. Záverom môžem len odporučiť, ak niekde na DVD uvidíde DVD EDICe, tak to rýchle zahoďne a ušetríte si nielen peniaze ale aj nervy pri pozeraní paškvilov, ktoré púšťajú do sveta.(30.6.2009)

Na tomto snímku mi vadil akorát evangelista ve vězení. Evidentně neobrácený herec, neboť z očí mu vyzařovaly spíš negace, jako ironie, prázdnota... a dabing ještě přidal nadřazenost, pohrdání... Jinak pro zasvěcené zajímavý podklad pro zamyšlení a uvědomění si... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(3.5.2012)

• Mania

Začínalo to vcelku nadějně, i když film dost připomíná horšího nepovedenějšího brášku Equlibrium, které je mimochodem o sto procent lepší. V momentě, kdy se ve filmu začínají objevovat první křesťané, začíná blikat kontrolka, že s filmem není něco v pořádku. Na text distributora zapomeňte, ve filmu rozhodně nejde o zbavení světa nastolené diktatury, i když možná se tam dá najít jakýsi mizivý pokus. Nebudu psát jak to dopadne, jen, že na konci filmu si budete jistí, že něco opravdu není těžce v pořádku. Jde jenom o vtip, nebo to autor myslí vážně? Navíc nechápu název, co má s tímhle filmem, kde proti sobě stojí dvě fanatické skupiny, společného šestka? O rozpoutaném pekle nemluvě, film má dost uspávací tempo. Sečteno podtrženo, ztráta času. To jsem mohla vyslechnou jehovisty, co zvoní za dveřmi, a vyšlo by to na stejno.(24.6.2009)