Na jaře roku 1950 získaly Spojené státy pozvání na mezinárodní fotbalový šampionát v Brazílii. Odjíždí tam mladíci, jež nikdo nezná a nikdo nevěří, že by mohli uspět. Hráči však dají do hry úplně všechno a nakonec porazí i favorizované Angličany... (oficiální text distributora)

KevSpa

Je to nesmírně patetické, plné klišé, ale přesto to funguje tak jako takřka každý americký sportovní film. A navíc je to o fotbalu, takže méně hvězdiček prostě dát nemohu:-) ()

dobytek

Někdy mi připadá, že američani se prostě rozhodli, že natočej filmy úplně o každym sportovnim utkání, který nějak překvapivě vyhráli. Je to prostě typická sportovní kravina, plná americkýho vlastenectví, kterejch se už natočilo nepřeberný množství. Jediný pozitivum na tomhle filmu je to, že je to o něco menší píčovina, než Hokejový zázrak. ()

ARI50

Mám rád takové film, a když to spojí všechny důležité věci co takový film má mít, herce a hudbu a hlavně dokonale natočený příběh může to potom být pecka ale tohle je na jedno zhltnutí a konec. ()

carlos 2010

Američania hrajú futbal a sú na to patrične hrdí. Ďalší z retro-športových filmov o hrdinstve a odolnosti amerických športovcov. ()

Juto

Toto je super príbeh s množstvom ľudských charakterov a skvelými futbalovými zábermi. Naučí vás históriu športu, ktorú väčšina sveta nepozná. 6,5/10 ()

defagoo

Dost debilní film plný patosu a nažehlených fotbalistů, kterému nesežerete jediný dialog. Celou dobu jsem pochopitelně fandil Angličanům a vzpomínal na ten náš jediný úspěšný zápas na MS 2006. ()

aLPaC

Celou dobu jsem fandil Anglii. A některý ty fotbalový pohyby, především pak Gerarda Butlera v bráně byli hodně vtipný i na tehdejší dobu. ()

bolf!k odpad!

videl sem prvnich 15 minut ktery me odradily, pak uz si jen pamatuju hlas toho komentatora pri zaverecnem zapase kdy uz sem sedel u kompu a bratr na to porad koukal. na me moc narocny kecy typu WOW amici sou nejlepsi a silou vule prekonavame best anglany.........tentokrat na me toho vlastenectvi bylo proste moc a opravdu se to nedalo skousnout... ()

Untouchabl

USA - Anglie 1:0 (1:0) 29.06.50 (18.00) Belo Horizonte, Estadio Mineiro (+10000) Datillo Itálie, Galeati Itálie, Delasalle Francie USA: Borghi - Keough, Maca, McIlvenny (c) - Colombo, Bahr - Wallace, J.Souza, Gaetjens, Pariani, E.Souza Anglie: Williams - Ramsey, Aston, Wright (c) - Hughes, Dickinson - Finney, Mortensen, Bentley, Mannion, Mullen Branky: 38. Gaetjens 1:0 (v 59. Borghi chytil penaltu Mortensenovi) ()

MirecRKK

Jeden z najlepších filmov aké som kedy videl, nech si hovorí každý kto chce čo chce mňa ten film dostal úplne totálne! Po skončení filmu som mal pocity že prečo to bolo tak krátke ale že je to najlepší film aký som kedy videl. Po uplynutí niekoľkých dní tvrdím že jeden z top filmov ake som kedy videl a tento film odporúčam všetkým svojím kamarátom, všetkým fanúškom futbalu ale aj všetkým ktorí máte radi športové filmy... veľký fanúšik futbalu sa zažere d filmu už po pár desiatkach sekúnd a verím ,že aj ostatní si tam nájdu to svoje! ()

kaladze77

Mám zmiešané pocity hoci film sa zakladá na skutočných udalostiach a celkom v pohode to zvládli tvorcovia, ale za prvé je tam dosť chýb vo filme * Nie Walter Bahr bol kapitánom amerického tímu ale Ed McIlvenny. * Futbalisti sa nespoznali vtedy keď hrali proti sebe západ a východ ako je vo filme, ale už hrali spolu aj na kvalifikácií v roku 1949. * V skutočnosti proti Anglicku hrali svoj druhý zápas, prvý prehrali proti Španielsku 3:1. * Joe Gaetjens nebol úplný afroameričan, nakoľko mal z polovice aj nemeckých predkov, taktiež nepraktizoval Voodoo, nakokoľko v tej dobe vačšina obyvateľov Haiti boli pôvodne katolíkmi. * Joe Gaetjens nebol jediným hráčom, ktorý nemal americký pas, nakoľko Joseph Maca a Ed Mc Ilvenny bol belgičan a škót. Maca o pár rokov získal občianstvo Spojených štátov. * V skutočnosti sa dalo vsadiť na to že USA vyhrá majstrovstvá sveta kurz nato bolo 500:1. * Na zápase Anglicko-USA bolo o niečo viac ako 10 000 divákov, nie 30 000. Pričom aj toto bol väčší dav, načo boli americkí hráči zvyknutí, avšak z nich viacerí (konkrétne Bahr, Borghi, Colombo, Keough, John Souza a Wallace) hrali v roku 1949 na majstrovstvách NAFC pred publikom v Mexiku kde bolo  60 000 divákov, čiže nebol to najväčší dav proti Anglicku ako sa to uvádza vo filme. * Frank Borghi vo filme vykonáva viac výkopov, avšak uviedol že v skutočnosti ich nerobil, buď vždy hodil loptu hráčovi, alebo nechal aby výkop uskutočnil iný hráč týmu. * Vidieť starého novinára Dent McSkimming-a na začiatku film v roku 2004 na MLS All Star Game, pričom McSkimmming už v roku 1976 umrel.  * V skutočnosti Stanley Matthews a nie Stanley Mortensen bol členom toho týmu Anglicka, ktorá pricestovala do Spojených štátov pred majstrovstvami sveta, avšak kvoli zraneniu nehral proti USA v New Yorku, taktiež Anglicko vtedy na prípravnom zápase vyhralo 1-0 nie ako sa to uvádza vo filme.  * Stanleyho Matthewsa preto vynechali na majstrvstvách sveta z Anglickej reprezentácie, lebo Arthur Drewry, vedúci Anglickej futbalovej ligy sa tak rozhodol, že nechá ten istý tým, ktorýý nastúpil proti Chile a vyhral, nie pretože "Je v Riu na dovolenke". Matthews v skutočnosti bol na štadióne v Belo Horizonte počas zápasu. Teraz konkrétne k filmu bol to pátos, sirupové, veď keď vyhrá USA v hocičom treba o tom nakrútiť film, ale zas na druhej strane viackrát je uvedené vo filme že my budeme tých na ktorých sa bude hrať svet. Je pravdou že zázrační maďari tak vyhrali v roku 1953 nad Anglickom že boli lepší. Tu USA vyhralo tak že mali obrovské šťastie. Medzi tými dvoma zápasmi sú 3 roky. Nepovedal by som že film bol zlý, ale ani že dobrý..*** ()