Reklama

Reklama

Jaderná havárie v Three Mile Island

(seriál)
  • USA Meltdown: Three Mile Island
Trailer
Dokumentární / Historický
USA, 2022, 2 h 55 min (Minutáž: 41–48 min)

Režie:

Kief Davidson

Kamera:

Luca Del Puppo

Hrají:

Michio Kaku, Jimmy Carter (a.z.), Jane Fonda (a.z.)
(další profese)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Nehoda v jaderné elektrárně Three Mile Island v americké Pensylvánii, sporná tvrzení i její dalekosáhlé dopady očima lidí, kteří byli u toho. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

fixaman 

všechny recenze uživatele

Netflix prostě dokumenty umí. Jako dlouhodobému odpůrci jádra mi tohle přesně sedlo a dal jsem celou minisérii na jeden zátah. Je to poutavě natočené, stopáž to má tak akorát a dozvěděl jsem se spoustu věcí, o kterých jsem vůbec netušil, ale které mě bohužel ani moc nepřekvapily. Kéž by se v budoucnu podařilo jádro kompletně eliminovat, aby se podobným dalším nehodám podařilo předejít. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Celý dokument je vyskladaný tak, akoby sa divák priamo ocitol v epicentre problému. Od havárie, cez reakcie ľudí, protestov, po autentické zábery z odstraňovania nehody. Negatívny vplyv médií, je už klasickým problémom, opätovná snaha získať dôveru širokej verejnosti zas niečo, čo sa buduje ďaleko najhoršie. Postoj samotnej spoločnosti, ktorá bola vlastníkom Jadrovej elektrárne, ani nemá zmysel komentovať - proste zisk nad zdravie ľudí je ďaleko dôležitejší, ako všetko ostatné, následné zastrašovanie ľudí s negatívnym názorom, to už je taká klasická, americká sloboda. Áno, tento dokument nemá takú silu ani emóciu, ako o Černobyle, no táto havária taktiež nemala taký okamžitý dopad na spoločnosť, pričom si treba uvedomiť, že Amerika v tamtej dobe, ani z ďaleka nebola pod takou cenzúrou ako Rusko, nakoľko kým o tejto havárii sa prakticky vedelo ihneď, o tej v Černobyle sa svetová verejnosť dozvedela až od Švédov nasledujúce dni. Čo sa týka objektivity, v tomto prípade nemôžem Netflixu nič vytknúť. Kto chcel, priestor na vyjadrenie dostal. ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Poměrně roztěkaný náhled do snad nejznámější jaderné katastrofy na území USA, na níž je velmi zřetelně vidět, že tím nejhorším není přímo únik radiace, ale touha zainteresovaných společností po snadném zisku, klidně i za cenu civilních ztrát. Není tedy vůbec divu, že lidé žijící v blízkosti elektrárny již v jadernou energii, potažmo i v systém samotný zkrátka nevěří. (Netflix) ()

Kinofil 

všechny recenze uživatele

|| TV-MA || Netflix || Rozpočet: N/A || V první řadě je potřeba nesrovnávat Metldown s minisérií Černobyl. Jde o předem prohraný nefér boj. Tentokrát tu totiž máme opravdový dokument s opravdovými účastníky havárie a zaměstnanci elektrárny Three Mile Island. Prakticky pořád sledujeme a posloucháme výpovědi s dnešními záběry na opuštěnou elektrárnu a s několika hranými scénkami popisující tehdejší situaci, které jsou překvapivě nerušivé a pomáhají divákovi s představivostí. Kdo neholduje jaderné tématice jako já a zajímají ho jen pohledy na katostrofu, ten si Meltdown neužije. Kdo si však chce trochu víc naštudovat jednu z nejhorších jaderných havárií na světě, jen pár let před Černobylem, ten dokument ocení. Avšak ani podrobné technické vysvětlení havárie tu nehledejte. Tvůrci si vystačili s vadným ventilem a nezkušeným personálem, který sice nehodu zavinil, ale daleko horší chování přicházelo z nejvyšších řad jaderného výboru. V tom pak USA nemá daleko k popírání SSSR. Jen stačí vyměnit politiku za dolary. A je dost děsivé poslouchat od skutečných lidí, čeho byli/jsou Američani schopni jen, aby jaderný průmysl nepadl. Škoda, že z toho Netflix nevymáčkl víc a většinu času věnoval soudním tahanicím. Potenciál tu rozhodně byl, ačkoliv nedošlo na odklízení trosek, radiace a podobných katastrofických scénářů. A nebo možná naštěstí. 70%. ()

stret 

všechny recenze uživatele

Roztahany dokument, ktory ale znova ukazuje na fatalnu chybu kapitalizmu - zisk na prvom mieste - na ukor vsetkeho ostatneho vratane bezpecnosti a zivotov ludi. Dialo sa to v USA pocas tej havarie, deje sa to v USA teraz, deje sa to vo vasej obci - teraz. Kto ma otvorene oci vidi ako je zisk na prvom mieste a rozslapanie cohokolvek co toto hlavne pravidlo ohrozuje. Kazdy den.  Z toho pohladu su dolezite hlavne posledne dva diely. Technicka stranka havarie je nepodstatna. Whistleblower upozornil na fatalne chyby, na zatajovanie informaci o radiacii, a nevyskolenom personale, a katastrofalnych chybach vedenia - ktore sa potvrdili v naslednom vysetrovani. Je to aj o tom, co robia podnikatelia vo vasej obci - lebo je to stale o tom istom - o zisku na prvom mieste. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama